Mladší žáci Dukly z Prahy 4

Do nové sezóny vstupujeme v novém složení s novými hráči a novými cíli. I proto byla příprava na rok 2012/13 zcela jiná a nová. Společně se celou mládeží Dukly jsme absolvovali soustředění ve Sportovním centru Břve, jehož pracovníci vyšli našim požadavkům maximálně vstříc. Kromě skvělého jídla nám poskytli téměř domácí prostředí, ve kterém jsme se mohli tvrdě připravit na nepochybně těžkou sezónu. Měli jsme k dispozici kompletní regenerační procedury, velkou i malou halu a také možnost vyjít si na písečnou pláž na krátkou dovolenou, protože nás chvílemi zužovalo obrovské horko. Úvod soustředění byl zaměřen na komplexní kondiční přípravu a až druhá část byla více zaměřena na konkrétní herní situace a činnosti. Konec soustředění jsme si vylepšili přátelskými zápasy s družstvem Kutné Hory. Hned po soustředění jsme si naplánovali přípravný turnaj „Rozhodni se sám“ v Novém Veselí, kam jsme odcestovali se 4 družstvy bez minižáků, kteří pokračovali v přípravě v Břvích. Do každé kategorie jsme nasadili 2 družstva tak, jak jsme zvyklí hrát v soutěži s tím, že jsme si některé hráče vyměnili, aby si všichni zahráli přibližně stejně. Jako Dukla 4 mladší žáci jsme si postupně zahráli s Telnicí, Velkou Bystřicí, polskou Legnicí a v posledním utkání skupiny se slovenským ŠKP Bratislava.

Utkání s Telnicí pro nás bylo vůbec prvním utkáním v nové sestavě, jak hráčské, tak trenérské. Na úvod turnaje jsme dostali těžkého soupeře, se kterým jsme drželi krok jen několik minut půlhodinového zápasu. V poločase jsme drželi slušný výsledek 5:8, po poločase jsme ale začali v útoku lehce ztrácet míče a pouštěli hráče Telnice do rychlých útoků. Výsledek 8:19 nevypadal vůbec příznivě.

Velká Bystřice byla dalším oříškem, který nás na cestě turnajem potkal. Utkání probíhalo vcelku podobně, míče jsme ztráceli spíše střelbou na branku než přihrávkami, což byl zcela zásadní pokrok oproti utkání s Telnicí. V poločase jsme prohrávali jen o 3 branky 6:9, druhý poločas však přinesl podobný scénář jako první utkání. Zhoršila se nám obrana, což ale bylo do značné míry způsobenou větším množství rychlý útoků. Konečný výsledek byl tedy 11:18.

V utkání s polskými soupeři jsme dostali možnost vyzkoušet si hru proti osobní obraně po celém hřišti. V úvodu byli hráči výrazně překvapeni, co že to na nás soupeř hraje, po oddechovém čase se již dokázali koncentrovat na hru proti tomuto, a to i díky zkaženým přihrávkám mezi spojkami. Nakonec jsme utkání ukončili výsledkem 11:23.

Poslední utkání ve skupině bylo ale zcela jiné. Od začátku kluci plnili naše pokyny a najednou jsme mohli hrát vyrovnaně skoro celé utkání. Stále jsme se přetahovali o každou branku, v poločase byl stav 7:9 pro Bratislavu a stejně utkání pokračovalo i nadále. V závěru nás ochromila dvě vyloučení těsně za sebou právě ve chvíli, kdy se nám dařilo výrazně stahovat rozdíl s výhledem na otočení výsledku. Bohužel jsme to ale už nedokázali a prohráli 15:17.

Tyto výsledky nám zajistili postup z 5. místa ve skupině, které nás nasměrovalo do utkání o 9. a 10. místo s 5. družstvem druhé tabulky, kterým byly slovenské Malacky.

Poslední utkání turnaje nám vyšlo náramně. Dařila se střelba z dálky a obrana byla dostatečně pružná a pohyblivá. Celé utkání jsme drželi mírný náskok, v poločase to byly 2 branky a v závěru dokonce 3 branky. I přes velkou únavu odvedli všichni hráči maximální výkony, kdy našli poslední síly po náročném soustředění a turnaji. Konečné 9. místo pro nás bylo velkou odměnou a ukázalo, že se máme kam zlepšovat a že můžeme vyhrávat i s vyspělejšími soupeři.

Sestava a branky: P. Vocetka, F. Slavíček 3, V. Vintika, A. Choc 11, M. Kabeš 4, D.

Turner 34, A. Zeman 5, J. Svítek, E. Kincl 1, O. Kratochvíl 2, A. Jánský 1

Ondřej Václavek

Mladší žáci Dukly z Prahy 6

Na tento turnaj jsme jeli s velkou zvědavostí. Týmy, které nás čekaly, jsme neznali a ještě s nimi nehráli.  Dnes, když hodnotíme, tak se opět potvrdilo, jak je důležité hrát a hrát. Každý zápas, turnaj přinese něco nového nejen hráčům, ale i nám – trenérům.  Soupeři a výsledky: hráli jsme každý s každým, celkem nás bylo 6.

Dukla A – Velká Bystřice 7:8
Dukla A -Zlín 6:10
Dukla A – Uherské Hradiště 11:1
Dukla A Zubří 19:9
Dukla A – Dukla B 20:5.

Turnaj byl vyrovnaný, do poslední chvíle nebylo jasné pořadí. Nakonec jsme se umístili na 3. místě velmi těsným výsledkem. Rozhodovaly góly ze vzájemných utkání mezi námi, Zlínem a Zubřím.

Celkové pořadí:
1. místo Velká Bystřice
2. místo Zlín
3. místo Dukla A
4. místo Zubří
5. místo Uherské Hradiště
6. místo Dukla B.

Ze začátku turnaje kluci na hřišti spali, ale  pak pochopili, že je potřeba bojovat a hrát.  Byl to další přípravný turnaj a opět se podařilo získat medaile a pohár. Doufejme, že to bude pokračovat. Je třeba trénovat a věnovat se naplno všemu co ke sportování patří. Těšíme se na celou sezónu a přejeme klukům radost ze hry.

Trenéři  Charvátovi