V neděli 9. září nastoupí Dukla k prvnímu extraligovému utkání sezony 2012/2013. Stane se tak na půdě Hranic na Moravě. Utkání můžete sledovat v přímém přenosu České Televize na programu ČT 4 Sport od 10:30 hod.

Ve středeční generálce na Tipgames extraligu jsme zvítězili doma v poměru 28:24 nad francouzským třetiligovým GFCO Ajaccio, novým působištěm exzuberského Ondřeje Miky a Michala Indráka, který působil právě v Hranicích. V neděli ovšem půjde o mnohem důležitější střetnutí. Čekají nás nevyzpytatelné Hranice, které jsme sice v uplynulé ligové sezoně dokázali dvakrát porazit (doma 27:24, venku 25:21), byli to však právě oni, kteří nás po výsledku 30:27 ve čtvrtfinále vyprovodili z Českého poháru, v němž nakonec v semifinále vypadli s Frýdkem – Místkem.

V týmu vedeném Liborem Hrabalem došlo před nadcházející sezonou k několika změnám v kádru. K tradičním oporám, jakými jsou Josef Kučerka v brance nebo Tomáš Galus se Zdeňkem Čadrou na křídlech, přibyl ještě Marek Tůma. Tato kreativní spojka, která dříve působila i u nás v Dukle, přišla ze slovenské ligy, ve které nastupovala za Nové Zámky. Další posilou je Miroslav Rachač, vytáhlý střelec, který naposledy střádal extraligové branky v dresu Kopřivnice. Hranickou sestavu naopak opustili Michal Indrák (Ajaccio – Francie) a Lukáš Weintritt (Jičín).

S konečným osmým místem v extralize v Hranicích rozhodně spokojeni nebyli a letos chtějí určitě hrát ve skupině bojující o medaile. Zejména o body z domácí palubovky tak budou svádět tvrdý boj i s těmi největšími aspiranty na titul, mezi něž Dukla bezesporu patří. Trenér Pauza se mimo jiné bude moci spolehnout na kapitána Tomáše Petržalu, ostříleného Kamila Piskače a Vojtěcha Šika, levorukého Radka Mráze i nové posily Matěje Konšela a Vojtěcha Bělohlava. Obejít se naopak bude muset bez dlouhodobě zraněného Štěpána Krupy, který i nadále laboruje se zraněním achillovky.

O tom, zda Dukla v Hranicích uspěje a připíše si první ligové body se můžete v neděli přesvědčit u obrazovek České Televize, utkání začíná 10:30. Podrobný článek i s hodnocením trenéra Pauzy najdete v příštím týdnu i na našem novém webu.