Středeční vítězství 28:24 nad francouzským GFCO Ajaccio, které zaznamenal náš „A-tým“ v generálce na premiéru nového extraligového ročníku dnes napodobili na domácí půdě v Ruzyni i hráči „béčka“.

Do přípravného střetnutí s týmem, v němž nastupuje i Ondřej Mika, Michal Indrák a také Jaroslav Zemánek, bývalý hráč Dukly i národního týmu, naši hráči vstoupili sebevědomě a brzy si vybudovali několikabrankový náskok, který se jim podařilo udržet až do přestávky. Po ní si ovšem vybrali slabší chvilku, kdy dlouho nemohli vstřelit branku a tým vedený trenérem Janem Bašným se na ně dotáhl a postupně otočil skóre.

Domácí trenér Martin Tůma reagoval častějšími změnami v sestavě, což se nakonec vyplatilo. Byla to totiž Dukla, kdo měl poslední slovo. Po vítězství 26:24 si B-tým, za který tentokrát nastoupili také Matěj Konšel, Jan Syřínek a Daniel Rangl, připsal cenné vítězství nad silným a zkušeným soupeřem.

Z našich se dařilo především D. Ranglovi v brance a J. Syřínkovi při střelbě i obranné činnosti. Za soupeře se v dobrém světle představil exhranický Michal Indrák.

Druhá liga (skupina JZČ), do které naše „béčko“ vstoupí s jednoznačným cílem postoupit do 1. ligy, začne o víkendu 22. a 23. září. Dukla k prvnímu utkání zajíždí na půdu Starého Plzence, odkud pochází nejznámější český házenkář Filip Jícha. Utkání je naplánováno na sobotu 22. září na 14:30 hod.