V prvním utkání sezóny 2012/13 se náš A-tým střetl s celkem Hranic. Ten se, posílený o několik zkušených hráčů (Rachač, Tůma), netají pro letošní ročník Tipgames extraligy svými medailovými ambicemi. Jelikož se jednalo o první ostrý start obou celků, těžko se pro utkání hledal favorit. Přes nadějný poločasový výsledek se našemu celku nakonec nepodařilo ukořistit ani jeden bod, po těsné jednogólové porážce 30:29 se tak musí plně soustředit na dalšího soupeře v pořadí. Tím bude celek talentovaných mladíků z Jičína, se kterým se utkáme v televizním utkání v neděli 16. září od 10:30 v hale na Ruzyni. Opět lze očekávat vypjatý souboj, protože ani Jičín nebodoval naplno. V domácím zápase s KP Brno remizoval 23:23.

9.9.2012

I když jsme do utkání v Hranicích vstupovali oslabeni o Vojtěcha Šika, Jakuba Kerna a dlouhodobě zraněného Štěpána Krupu, začátek se nám vydařil. Tomáš Petržala předvedl několik vynikajících zákroků a po přesilovce, kterou jsme hráli za vyloučení domácícho Rachače, jsme vedli v 10. minutě už 2:5.

Poté však následovalo vyloučení Svitáka a Bajgar s Galusem obrátili skóre ve prospěch domácích (7:6, 17. min.). V následujících chvílích se žádný z týmů nedostal do více než jednobrankového vedení, byť byl ve 23. minutě na 2 minuty vyloučen Milan Kotrč. V dresu Dukly v tomto úseku zápasu ukázal svůj střelecký potenciál třemi brankami Matěj Konšel, dobrými zákroky se uvedl také Tomáš Suchý, který vystřídal Tomáše Petržalu.

O dvě branky to opět bylo až v osmadvacáté minutě, kdy se při vyloučení Šíry dokázal prosadit Syřínek (10:12). Dvoubrankovým rozdílem poločas také skončil. Do druhé půle jsme tak vstupovali za vedení 12:14 a s výhodou přesilové hry při vyloučení Bajgara. Během ní Kamil Piskač navýšil naše vedení už na 12:16, zatím největší brankový rozdíl v utkání. I nadále se dařilo Davidovi Šůstkovi, který byl podle trenéra Pauzy jednoznačně nejlepším dukelským hráčem celého utkání. Ještě ve 40. minutě tento hráč upravoval skóre na 17:20 v náš prospěch.

Pak se ovšem začalo dařit Jakubu Dolákovi a když se k tomu přidalo dvojnásobné oslabení, kdy jsme po vyloučeních Syřínka a Kastnera museli hrát minutu ve čtyřech, bylo o chvíli později rázem vyrovnáno na 20:20. Tou dobou už nehájil bránu domácích Kučerka, nýbrž Martin Fabián. Tomu se ovšem příliš nedařilo, stejně jako Suchému na druhé straně. I proto si žádný z týmů nedokázal vybudovat vyětší náskok.

Do poslední desetiminutovky jsme vstupovali s jednobrankovým vedením za stavu 24:25. Do branky se vrátil Tomáš Petržala, ale Dolák pokračoval ve vynikajícím výkonu. Přidal další dvě branky a i když ho nakonec Petržala na začátku poslední pětiminutovky vychytal, svítil na ukazateli skóre vyrovnaný stav 27:27.

Jenže to byl zase Dolák, kdo zvýšil, Piskač obratem srovnával na 28:28, ale po faulu na dnes nezasavitelného Doláka proměnil svůj čtvrtý sedmimetrový hod v utkání Magrla. Šůstek stihl ještě vyrovnat, ale úplně poslední slovo měl Marek Tůma, který 15 sekund před koncem strhl vedení na stranu Hranic. Milan Kotrč ještě bleskově odpověděl jenže jeho branku rozhodčí neuznali, protože předtím odpískali 9m hod v rohu hřiště. Konšel se tak z poslední střílené devítky snažil marně a utkání skončilo k radosti 245 diváků rozdílem jediné branky – 30:29.

Trenér Pauza považuje utkání za smolné a dodává: „Zasloužili jsme si alespoň bod. Podle mě rozhodl malý důraz v obraně ve druhé půli, kdy jsme umožnili soupeři dávat snadné branky. Nedařilo se nám ubránit hlavně Tůmu s Dolákem.“ Za nejlepšího hráče svého týmu trenér označil Davida Šůstka, pochvaloval si také hru Kamila Piskače v útoku, spolupráci s pivotem obecně a herní projev v útočné fázi. Největší negativa Pauza vidí v obranné činnosti, předávání záběhů a hře jeden na jednoho a dodává: „V následujícím týdnu s hráči rozebereme obrannou fázi. Tady už musí být proti Jičínu vidět jednoznačné zlepšení.“

Red Card
GoalRed Card
GoalGoalGoalGoalGoalYellow Card
GoalGoalGoalGoalGoalGoalYellow Card