Utkání v Hranicích, které jsme smolně prohráli o jedinou branku 30:29 je již minulostí a celý tým se již plně soustředí na první domácí utkání nové sezony.
V něm netradičně v neděli 16. září dopoledne (utkání začíná v 10:30 hod.) vyzveme ambiciózní celek Jičína.
HBC Ronal Jičín zakončil základní část uplynulé sezony na skvělém čtvrtém místě a mohl tak pomýšlet dokonce i na medaile. V nadstavbě však jičínští přepustili čtvrtou příčku Lovosicím a skončili s pohodlným třináctibodovým náskokem pátí, čímž vyrovnali své dosavadní extraligové maximum.

K největším hvězdám týmu patřil mladý Tomáš Babák (ročník narození 1993). Právě on byl nejlepším střelcem našeho nedělního soupeře. Nastřílel celkem 165 branek a v celkové tabulce střelců Tipgames extraligy 2011/12 skončil na vynikajícím pátem místě. Po zásluze tak byl později na Galavečeru české házené vyhlášen Talentem roku.

Kromě Tomáše Babáka se na naší palubovce představí také jičínské posily, kterými jsou levoruký Martin Brcháň (ročník 1992) a vysoký Lukáš Weintritt (ročník 1990).
Oba hráče mohou fanoušci znát již z minulosti. Brcháň do východočeského celku přišel hostovat z Třeboně, Weintritt sice hostuje ze Vsetína, ale naposledy působil v Cementu Hranice. V utkání proti Brnu minulý týden nastoupil také Jiří Drbohlav z vyhlášené dorostenecké líhně Jičína.
Přiznivci Dukly si jistě vzpomenou i na brankáře Lukáše Kuriala, spojku Michala Naimanna nebo pivota Daniela Krisa. Tito všichni totiž v Dukle v nedávných letech působili.

Jičín, podobně jaké náš tým, v prvním utkání sezony nebodoval naplno. V domácím utkání pouze remizoval 23:23 s nevyzpytatelným KP Brno. Střelecky se proti Brnu dařilo tradičně Tomáši Babákovi (5 branek), po čtyřech brankách pak přidali Bareš, Vocásek a Zeman. Na Dukle se budou hosté chtít prezentovat rychlou, dynamickou házenou. Sázet budou na spolupráci s pivoty a rychlý přechod do útoku.

Dukla je ovšem přes to všechno favoritem utkání. Hráči budou chtít odčinit ztrátu bodů z utkání v Hranicích. Základem by měla být kvalitní obrana, na které trenér Pauza slíbil v týdnu zapracovat. Spolehnout se budeme moci zajisté také na brankáře Petržalu se Suchým, v útoku se naopak můžete těšit na zkušeného Kamila Piskače nebo hráče minulého utkání – Davida Šůstka.

Zápas Dukla – Jičín slibuje kvalitní házenou, divácky atraktivní akce a zajímavý sportovní zážitek. Věříme, že ačkoliv utkání vysílá v přímém přenosu Česká televize (což je příčinou netradičního času domácího utkání), najdete si v hojném počtu cestu na tribuny naší haly v Ruzyni a pomůžete našemu týmu zvítězit.

vs
12.3.2022
Score: 32 - 20

Lineup

Subs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Protected by WP Anti Spam