Po smolné prohře 30:29 v televizním utkání v Hranicích jsme doufali, že si spravíme náladu v prvním domácím utkání nového ligového ročníku.
Čekal nás ovšem nepříjemný soupeř v podobě celku HBC Ronal Jičín. Ten dokázal v uplynulé sezoně vybojvat po základní části čtvrtou příčku za silnou trojicí Dukla, Zubří, Karviná a celkově skončil pátý.
Letos se však Jičínští netají ještě vyššími ambicemi. Jejich tým plný reprezentantů z mládežnických kategoriích v čele s talentem roku Tomášem Babákem postupně sbírá zkušenosti a je čím dál silnější. Navíc je vhodně doplněný o zkušené hráče. Mnohé z nich známe i z jejich předchozích působení v Dukle.
Michala Naimanna, který má zdravotní problémy, jsme dnes na Dukle neviděli, nepředstavil se ani Daniel Kriso. Fanoušci, kteří si na Ruzyň našli cestu, tak narazili jen na brankáře Lukáše Kuriala.
Prohru z Hranic jsme nakonec odčinit nedokázali. Po vyrovnané první půli a slabém nástupu do druhého poločasu jsme ještě v závěru dokázali vyrovnat. V posledních sekundách však měl více štěstí Jičín, který osm sekund před závěrečným klaksonem strhl vítězství na svou stranu brankou Zemana. Hosté si po vítězství 23:22 odvážejí z Prahy dva body. Spravili si tak chuť po ztrátě bodu z domácího zápasu s KP Brno (23:23). Dukla na první body bude naopak muset čekat minimálně do příštího týdne, kdy se v neděli 23. září v 17:00 hod. představí na palubovce Frýdku – Místku.
Další domácí utkání odehrajeme opět v mimořádném termínu. Tentokrát se vzhledem ke státnímu svátku utkáme s Plzní už v PÁTEK 28. září v 16:30 hod.

vs
16.9.2012
Score: 22 - 23

Match Report

Zápas s Jičínem byl v prvním poločase nesmírně vyrovnaný. Žádnému ze soupeřů se totiž nepodařilo odskočit na více jak dvoubrankový rozdíl.
První branku utkání vsítil jičínský Zeman, za Duklu se ale potom trefil hned dvakrát za sebou Milan Kotrč a tak na ukazateli skóre svítilo po sedmi minutách hry 2:1. Tou dobou už ovšem měl hostující brankář Filip Veverka na kontě čtyři zákroky. Ani Tomáš Petržala však nezůstal pozadu a svým vynikajícím výkonem dokázal Dukle výrazně pomoci. Naši střelci totiž nedůraznou koncovkou pomáhali Veverkovi přidávat další a další úspěšné zásahy.
Žádnému z týmů se dnes nedařily přesilovky. Při prvním vyloučení domácího hráče (Syřínek,  15. minuta) dokonce dokázala Dukla obrátit dalšími dvěma brankami Kotrče ze 4:5 na 6:5. Krátce po konci tohoto oslabení jsme opět museli hrát pouze s pěti hráči v poli. V 18. minutě byl totiž vyloučen právě Milan Kotrč.
Ani tato početní výhoda však Jičínu výrazněji nepomohla. Milan sice přestal na chvilku dávat branky, zato po návratu na hřiště dvakrát krátce po sobě uvolnil Kamila Piskače, který se z pivota nemýlil. Ve 22. minutě jsme tak poprvé vedli o dvě branky – 8:6.
O tři minuty později bylo ale zase srovnáno. Za Jičín se do listiny střelců zapsal dvakrát Martin Lepieš. V poslední pětiminutovce první půle se rozdíl ve skóre nijak nezměnil. Na každou branku Dukly Jičín pohotově odpověděl, důležité zákroky přidávali i oba brankáři. Veverka jich jen v první půli zaznamenal devět, Petržala se sedmi zásahy nezůstal o moc pozadu. Na poločasovou remízu 11:11 tak neměl vliv ani time-out Jičína (v čase 27:45), ani vyloučení Brcháně ze třicáté minuty.

Přestože jsme do druhého dějství vstupovali v početní výhodě, šlo jednoznačně o nejhorší úsek utkání z naší strany. Veverka se hned na začátku poločasu ukázal dvěma zásahy proti střelám Dukly, jičínským střelcům se naopak dařilo. Vocásek (dvěma góly) spolu se Zemanem a Králem strhli vedení na stranu Jičína a Pavel Pauza musel reagovat time-outem. Na ukazateli v tu chvíli svítil čas 4:37 a skóre 11:15.
Po poradě se konečně Dukla ve druhé půli trefila. Čekání na branku do sítě Jičína ukončil Jakub Kastner v 7. minutě (12:16). Při vyloučení Weintritta z deváté minuty si Dukla připsala další nevyužitou přesilovku. To umožnilo Babákovi ve 12. minutě zvýšit už na rozdíl pěti branek – 14:19. O chvíli později naštěstí opět zaúřadoval Kotrč a když se k němu přidal Sviták, tak se Dukle podařilo snížit na 17:19.
Poslední čtvrtina utkání byla hodně dramatická. Na jejím počátku se předvedli oba gólmani, pak pokračovala série nevydařených přesilových her v dnešním utkání. Tentokrát byl vyloučen Vojtěch Bělohlav. Na dvoubrankovém rozdílu se ale ani teď nic neměnilo a to především díky Petržalovi, který zlikvidoval dva sedmimetrové hody soupeře (nejprve Babákův a pak Zemanův). Dobře naopak mířil Matěj Konšel, který svou třetí brankou během pěti minut přiblížil Jičín na odstup jediného gólu.
Když pak Tomáš Petržala chytil už třetí sedmičku Jičína, tentokrát na něm ztrosktal Jan Vocásek, otevřela se M. Kotrčovi, dnešnímu nejlepšímu střelci Dukly (7 branek), cesta k vyrovnání. Ve 27. minuté byl stav utkání 22:22.
Poslední chvíle utkání, jež rozhodly o konečném výsledku, začal dvěma zákroky Tomáš Petržala, díky kterému mohla Dukla do konce utkání pomýšlet na vítězství. Při další střele Jičína mu navíc pomohlo břevno. Na druhé straně však Milan Kotrč orazítkoval minutu před koncem také jen tyč a Jičín mohl jít do útoku. Ten byl ještě přerušen 40 sekund před koncem zápasu time-outem Dukly, načež už bylo na hostujícím týmu vidět, že chce utkání dohrát vepředu. To se mu také podařilo. Po chybě naší obrany měl pak osm sekund před koncem Tomáš Zeman snadnou práci a utkání rozhodl ve prospěch Jičína. Na vyrovnání už nezbýval čas, a tak jsme museli už podruhé za sebou spolknout hořkou pilulku v podobě prohry o pouhou jednu branku. Tentokrát v poměru 22:23.
Naši hráči byli hodně zklamaní. David Šůstek se k utkání nechtěl vyjadřovat vůbec, Milan Kotrč jen prohodil: „Nevím co k tomu říct. Prohrát druhý zápas po sobě o gól, to je smůla. Ale můžeme si za to sami.“

Zásahy brankářů: Petržala 15

Sestava a branky hostů: Veverka (19 zásahů), Kurial, Rychna, Král 6, Bareš, T. Babák 4, Lepieš 2, Vocásek 7, Chyba, Drbohlav, Zeman 4, Brcháň, Kraus, Weintritt.