Po smolné prohře 30:29 v televizním utkání v Hranicích jsme doufali, že si spravíme náladu v prvním domácím utkání nového ligového ročníku.
Čekal nás ovšem nepříjemný soupeř v podobě celku HBC Ronal Jičín. Ten dokázal v uplynulé sezoně vybojvat po základní části čtvrtou příčku za silnou trojicí Dukla, Zubří, Karviná a celkově skončil pátý.
Letos se však Jičínští netají ještě vyššími ambicemi. Jejich tým plný reprezentantů z mládežnických kategoriích v čele s talentem roku Tomášem Babákem postupně sbírá zkušenosti a je čím dál silnější. Navíc je vhodně doplněný o zkušené hráče. Mnohé z nich známe i z jejich předchozích působení v Dukle.
Michala Naimanna, který má zdravotní problémy, jsme dnes na Dukle neviděli, nepředstavil se ani Daniel Kriso. Fanoušci, kteří si na Ruzyň našli cestu, tak narazili jen na brankáře Lukáše Kuriala.
Prohru z Hranic jsme nakonec odčinit nedokázali. Po vyrovnané první půli a slabém nástupu do druhého poločasu jsme ještě v závěru dokázali vyrovnat. V posledních sekundách však měl více štěstí Jičín, který osm sekund před závěrečným klaksonem strhl vítězství na svou stranu brankou Zemana. Hosté si po vítězství 23:22 odvážejí z Prahy dva body. Spravili si tak chuť po ztrátě bodu z domácího zápasu s KP Brno (23:23). Dukla na první body bude naopak muset čekat minimálně do příštího týdne, kdy se v neděli 23. září v 17:00 hod. představí na palubovce Frýdku – Místku.
Další domácí utkání odehrajeme opět v mimořádném termínu. Tentokrát se vzhledem ke státnímu svátku utkáme s Plzní už v PÁTEK 28. září v 16:30 hod.

vs
12.3.2022
Score: 32 - 20

Lineup

Subs

Zásahy brankářů: Petržala 15

Sestava a branky hostů: Veverka (19 zásahů), Kurial, Rychna, Král 6, Bareš, T. Babák 4, Lepieš 2, Vocásek 7, Chyba, Drbohlav, Zeman 4, Brcháň, Kraus, Weintritt.