Po Matějovi Konšelovi jsme vyzpovídali i druhou letní posilu našeho týmu – Vojtěcha Bělohlava. Tento talentovaný dvaadvacetiletý ochovanec Dukly si extraligu v minulosti vyzkoušel již v dresu Dvora Králové nad Labem. V letní přípravě se osvědčil skvěle, zaznamenal 32 branek, a nyní už střádá první extraligové zásahy i v barvách Dukly. O tom jak těžké je skloubit studium na Fakultě strojní ČVUT s házenou, o dojmech z prvních zápasů i o tom, proč se Dukle zatím nedaří, mluvil Vojta v následujícím rozhovoru.

1) Před sezonou jsi přišel z juniorského týmu Dukly. Čekal jsi, že si Tě trenér Pauza vybere do A-týmu?
S odchodem Miloslava Sýkory bylo potřeba doplnit post levého křídla, právě proto si mě trenér Pauza vybral. S týmem jsem trénoval již v minulé sezoně, i díky tomu věděl, co ode mě může očekávat.

2) Extraligu sis už zahrál ve Dvoře Králové. Jak bys toto angažmá zhodnotil?
Ve Dvoře jsem získal první zkušenosti s extraligou, to hodnotím pozitivně. Avšak herní styl a celkový projev se s Duklou nedá srovnávat. Od malička jsem byl vychováván na jiný systém hry, než který jsme praktikovali ve Dvoře. Proto celkově hodnotím roční hostování jako nepříliš vydařené.

3) V Hranicích jsi začínal v základní sestavě. Proč myslíš, že Ti dal trenér přednost před Milanem Kotrčem? Byl jsi překvapený?
Milan ještě nebyl na sto procent v pořádku po zranění třísla. V přípravných utkáních jsme se pravidelně střídali. Překvapený jsem trochu byl, ale nepřikládám tomu takovou důležitost. Házená není fotbal. Během pár minut můžete jít ze hřiště a za chvíli se zase vrátit. Každý musí být připravený nastoupit v kterékoliv minutě.

4) Byl jsi při utkání nervózní? Cítil jsi nějaký tlak?
Lehce nervózní jsem byl, to ke sportu patří, ale už v průběhu rozcvičky ze mě nervozita spadla.

5) V zápase jsi chodil na sedmičky, byl jsi předem určený? Jaké to bylo stát proti brankáři Kučerkovi?
Rozhodnutí trenéra přišlo až přímo na hřišti. Tlak jsem trochu cítil, ale právě první proměněná sedmička mě v zápase uklidnila. Proti Kučerkovi jsem si již jednou zahrál, nijak vystrašený jsem z něho nebyl. Naopak pro mě bylo výhodou, že mě gólman nemá přečteného.

6) Poslední dvě utkání jste smolně prohráli o branku. Čím to je? Jaká je v týmu po takovém úvodu extraligy atmosféra?
Momentálně nám chybí herní pohoda a v určitých částech zápasu i odhodlání. Zatímco v zápase v Hranicích se nám nedařilo v obraně, doma s Jičínem jsme byli bezradní naopak v útoku. Na atmosféře v týmu se samozřejmě dvě prohry za sebou projeví, ale věřím, že před zápasem s Frýdkem – Místkem se dáme dohromady a přivezeme domů dva body.

7) Studuješ ČVUT v Praze. Jak moc těžké je pro Tebe skloubit studium a vrcholový sport?
Skloubit tréninky a školu dohromady je opravdu časově náročné. Tento rok to bude ještě složitější, protože mě čeká zakončení bakalářského studia.

8) Zbývá Ti ještě vůbec nějaký čas na osobní život? Jak trávíš volný čas?
Přítelkyni momentálně nemám, takže nějaká volná chvíle se ještě najde. (smích)
Hodně času trávím se svými spoluhráči, ať už bývalými, nebo těmi současnými, takže „s házenou“ spojuji velkou většinu svého času.

9) Znamená to, že mohou fanynky stále doufat?
Možné je všechno! (smích)

Otázky od Vás, našich fanoušků:

Vojto, jsi v A týmu Dukly sice nový, ale přesto se ptám naprosto otevřeně. Tvůj soukromý tip na letošní konečné umístění naší Dukly?
Myslím, že Dukla bude určitě bojovat o titul. Podařilo se udržet téměř celý tým z minulé sezóny pohromadě. I přes nevydařený začátek soutěže proto věřím, že budeme bojovat o místo nejvyšší.