Konečně nastal čas, kdy jsme mohli zjistit, jak se nám povedla letní příprava. Tuto sobotu 15.9.2012 jsme otevřeli další ročník přeboru Prahy na venkovní hřišti oddílu Loko Vršovice. Kromě našich tréninkových partnerů z Dukly 6 se soutěže účastní dvě družstva Loko Vršovice, Chodov a Sokol Vršovice. Turnaj, který výrazně ovlivnil časový posun, nám konečně přinesl srovnání s družstvy na území Prahy. Zatím jsme se utkávali pouze s družstvy spíše netradičními neznámými.

Do turnaje jsme nevstoupili dobře. Sokol Vršovice nás překvapil rychlou hrou a již ve
4. minutě jsme prohrávali 1:5. Po oddechovém čase se naše hra zlepšila především v obraně a do poločasu jsme stihli snížit rozdíl na jedinou branku 5:6. Poté jsme již utkání zcela kontrolovali, když jsme obdrželi pouze jednu branku za celý poločas. Přispěla k tomu dobře fungující vysunutá obrana a spolehlivé zákroky P. Vocetky v naší brance. V útoku jsme se prosazovali jak kombinačně, tak i individuálními akcemi D. Turnera a A. Choce. Výsledek 13:7 byl parádním vstupem do přeboru.

Poločas 5:15 i konečný výsledek 12:26 v utkání s Duklou 6 sice vypadá hrozivě, nicméně se jednalo o pohledný zápas, který se rozhodl větším počtem technických chyb, především nepovedených přihrávek mezi našimi spojkami.

Do utkání s Loko Vršovice „A“ jsme vstoupili se stejným pojetím i kvalitou obrany a to se velice rychle projevilo na průběhu prvního poločasu. V 8. minutě jsme vedli 7:0 a dalo by se říct, že utkání bylo rozhodnuto. V útoku jsme hráli rychle, dařila se nám spolupráce v přesunu z obrany do útoku a individuální činnosti. Dojem z utkání, ve kterém jsme sestavu plynule střídali, nám zkazilo zranění D. Turnera po zbytečném dohrání soupeřem v rychlém útoku. Na nějakou dobu jsme tak přišli o značnou obrannou i útočnou sílu. K naší radosti se zranění ukázalo jako méně vážně, než jsme si původně mysleli.

V pořadí 4. utkání se nadalo považovat ani jako tréninkové, na druhou stranu je nutné dodat, že se jednalo o hráče Loko Vršovice „B“ čerstvě přeřazené z minižáků do mladších žáků. Podle toho probíhalo i utkání, ve kterém o výsledek nešlo. Branku si zde dali všichni hráči, což je jedna z informací, která stojí za zmínku. Nedařilo se nám držet dobře organizovanou obranu, protože hra soupeře poskytovala příliš mnoho možností získání míčů. I přesto jsme si ale vyzkoušeli některé obranné činnosti jednotlivce, které jindy příliš netrénujeme. Pro úplnost dodáváme konečný výsledek 30:3 (13:1).

V posledním utkání se již výrazněji projevila únava z dlouhého turnaje způsobená především malým počtem hráč a zraněním během turnaje. Tato situace by se měla rychle změnit, jelikož se nám do družstva povedlo přivést nové hráče. Utkání s Chodovem jsme bohužel prohráli
14:22 (6:11), nicméně jsme bojovali až do samého závěru. Vlivem horšího pohybu hráčů jsme již nebyli tak variabilní v obraně a soupeř toho využíval. To stejné platilo i při hře na polovině soupeře. Většině hráčů již chyběla dynamika, výjimky tvořili A. Choc a A. Zeman, kteří se nejvíce zasloužili o relativně přijatelný výsledek utkání.

Celková spokojenost, jinak to nazvat nejde. Znovu jsme se posunuli o další, řekli bychom i větší kus dopřed, protože především obrana fungovala výborně, z čehož vycházely zisky míčů a rychlá hra směrem dopředu. Trochu nás trápí situace s nedostatečnou šířkou kádru, která nám v závěru každého turnaje limituje. Uvidíme, jestli se nám to povede změnit, poté bychom mohli s přehledem vyhrávat i utkání na konci turnajů.

Sestava a branky: V. Vintika, A. Choc 24, J. Urban 5, M. Kabeš 10, D. Turner 30,

A. Zeman 10, E. Kincl 7, O. Kratochvíl 3, P. Vocetka.

Trenérské duo: Ondřej Václavek a Mářa Josefusová