Již třetí kolo nového ročníku Tipgames extraligy je na programu o nadcházejícím víkendu. Neatraktivnější souboj se očekává v hale mistrovského Zubří, kam přijedou Lovosice. Ty jsou po postupu v pohárové evropě v dobrém rozpoložení a určitě si z Valašska budou chtít odvézt body.
Stejný úkol čeká i nás. V prvních dvou zápasech jsme prohráli shodně o jediný gól a tak vyrazíme do Frýdku – Místku s jediným cílem, konečně naplno bodovat.
Utkání začíná v neděli 23. září v 17:00 a fanoušci, kteří jej nebudou moci sledovat osobně přímo v hale, mohou zhlédnout přímý internetový přenos v sekci „házená“ na serveru tvcom.cz.

Kádr SKP Frýdku – Místku potkaly v letní přestávce mnohé změny. Roman a Ondřej Mecové spolu s brankářem Pyškem zamířili do Karviné, Leoš Petrovský posílil Plzeň, Jan Holbein se vydal do Německa a Richard Hladký ukončil vrcholovou kariéru.
Co se příchodů týče, čerpali frýdeckomístečtí hlavně z vlastní dorostenecké líhně. Odtud přišli hned čtyři hráči – spojky Lukáš Komárek (ročník 1993), Sebastián Strack (1994),  a Dalibor Mynář (1994) spolu s pravým křídlem Tomášem Klabanem (1993). Z Ostravy pak do SKP přišli Jaromír Petřík, Matěj Horňák a Lukáš Frančík. Na postu pivota se objeví ostřílený David Kalous, který naposledy působil v Lovosicích a Karviné a výčet posil uzavírá Dominik Habarta z Uherského Hradiště.
Významnou změnu zaznamenali ve Frýdku místku také na postu trenéra. Jiřího Kekrta, který odešel koučovat slovenskou Povážskou Bystrici nahradil Aleš Chrastina.
V letošní sezoně se obměněný tým pokusí zabojovat o první „šestku“ nejen s novými hráči a trenérem, ale také s tradičními oporami, jakými jsou například Tomáš Hes, který uzavíral se 158 brankami první desítku nejlepších extraligových střelců ročníku 2011/2012, Jaroslav Dyba (159 branek, 7. příčka), Petr Kichner nebo brankář Alexandr Šoltés

V dosud odehraných zápasech extraligy náš nedělní soupeř hned v prvním kole bojoval o první body s Karvinou, které nakonec doma podlehl 31:32. Střelecky konto soupeře nejvíce zatížili devítibrankový Hes s osmibrankovým Dybou. O uplynulém víkendu pak Frýdek na půdě ambiciózního Brna prohrál 36:29. I zde se dařilo Hesovi (7 branek), k němuž se tentokrát přidal Michal Vacula (také 7 branek).
Také Frýdek-Místek tedy na první letošní extraligové body dosud čeká. Snadné utkání Dukla o víkendu ovšem určitě nezažije. Vloni totiž na půdě Frýdku ztrácely body týmy jako Hranice, Jičín nebo Karviná. V Českém poháru si na něm pak vylámal zuby ve čtvrtfinále  právě Jičín, v semifinále Hranice a jeho spanilou jízdu zastavily upracovanou výhrou ve finále až Lovosice. Fanoušci Dukly si zajisté pamatují také soutěžní ročník extraligy 2010/2011, kdy nás Frýdek porazil jak doma, tak venku.
Kdo by ale čekal, že Dukla díky tomu pojede v neděli na sever Moravy s přílišným respektem, mýlil by se. Po středeční výhře 28:20 v přátelském utkání s reprezentací Kuvajtu jsme si vyzkoušeli, jak chutná vítězství a uděláme všechno pro to, abychom si podobný pocit zopakovali i večer po nedělním utkání.