Starý Plzenec – Dukla Praha „B“ 30:24 (16:10)

V neděli vstoupil do soutěžních bojů v novém ročníku i náš B-tým. Utkání druhé ligy se Starým Plzencem (hrané v hale VŠ Plzeň) však  zdaleka neprobíhalo podle našich představ. Domácí si po celkem jednoznačném průběhu po zásluze připsali výhru 30:24 (16:10).

Tým Starého Plzence začíná sezonu v mnohem silnější sestavě, než v jaké zakončoval na předposledním místě JZČ skupinu 2. ligy na jaře. V týmu se totiž objevili hráči z Lokomotivy Plzeň, která se kvůli finančním problémům v lednu ze 2.ligy odhlásila  a nyní nastupuje pouze v regionální soutěži plzeňského kraje. Jde o pivota Pavla Schuta a spojku Daniela Zoubka. Branky do dukelské sítě střílel taky Zdeněk Danielka, který dříve nastupoval v dresu prvoligové Košutky. Z Košutky, která sestoupila do 2. ligy přišli také brankář Petr Foltýn nebo křídlo Ondřej Křížek.
V úvodní desetiminutovce utkání se nám povedlo i přes vysoký počet technických chyb držet se soupeřem krok. Potom ovšem Starý Plzenec zpřesnil hru, přesněji střílel a přehrával naši vysunutou obranu hrou do pivota. Nám se naopak přestala dařit střelba, branku soupeře jsme z větší vzdálenosti vůbec neohrozili, obránci dobře vykrývali prostor a střely blokovali. Pokračovali jsme také v kupení technických chyb a v obraně nechávali mnoho prostoru domácím hráčům. Ani našemu brankáři se pak logicky nedařilo. Starý Plzenec tedy začal navyšovat svoje vedení, úsek mezi 16. a 26. minutou vyhrál 8:1, a do poločasové přestávky vedl už šestibrankovým rozdílem – 16:10.
Do druhé půle jsme šli odhodlaní utkání obrátit v náš prospěch, ale zpočátku se nám nedařilo odstranit chyby a prohrávali jsme až o 9 gólů. Potom jsme ale zlepšili obranu, přidali několik branek z rychlých protiútoků  a deset minut před koncem jsme snížili na rozdíl čtyř branek.Soupeř v této fázi utkání znervózněl, ale naštěstí pro něj jsme krátce po sobě třikrát neproměnili vyložené šance. Šestibrankový náskok Starého Plzence byl zpět a naše naděje ty tam. Domácí pak neměli žádný další problém a udrželi zaslouženou výhru přesvědčivým skóre 30:26.
Přísnější měřítko v našem dresu snesl jen křídelník Jan Petružela, který spolu s Michalem Romanem přišel v létě ze Zubří. Petružela nastřílel celkem 8 branek a nikdo další jej nenapodobil. Nejvíc se mu s 5 brankami přiblížil Dmitry Tsunaev, solidně zahrál také Vít Reichl. Zkušenější hráči jako Aliapulios nebo Šimůnek naopak nepředvedli dobrý výkon.
Za Starý Plzenec skóroval sedmkrát již zmiňovaný Danielka, doplnil ho šestigólový Schwetz a Marek Nachtman, který většinu ze svých 5 branek vstřelil ze sedmiček.
Pokud předvedeme podobný výkon i v dalších zápasech, zcela jistě se nám nepovede naplnit náš hlavní cíl, kterým je postup do první ligy.

Sestava a branky Dukly:
Filip, Lešák – Petružela 8, Pugliese, Aliapulios 1, Roman 3, Urban, Tsunaev 5, Ctibor 1,Reichl 3, Šimůnek 2, Bradáč 1, Charvát

Sestava a branky Plzence:  Toupal, Foltýn – Nachtman 5, Křížek 3, Mareš 2, Kroc 2, Pelech, Schut 3, Schwetz 6, Zoubek, Hrabý 2, Krosnař, Danielka 7