SKP Frýdek-Místek – HC Dukla Praha  23:21 (14:12)


Letošní ročník jsme zahajovali ve Frýdku-Místku. Věděli jsme, že i když soupeř trochu oslabil bude to (ostatně jako všechna ostatní družstva) zajisté nepříjemný soupeř.
Do utkání jsme vstoupili dobře, ale pak jsme začali kupit technické chyby a hlavně jsme velmi ukvapeně a nepřesně stříleli. Soupeř těchto našich chyb dokázal využívat a postupně srovnal skóre. Od 13. minuty jsme dokázali za čtrnáct! minut vstřelit pouze jedinou branku. Frýdek toho využil a šňůrou osmi gólů v řadě odskočil na 12:8. V posledních pěti minutách prvního poločasu jsme dokázali v oslabení několikrát skórovat. Do kabin se tedy ocházelo za stavu 14:12 pro soupeře.
Vstup do druhé půle jsme měli opět lepší a dokázali jsme srovnat na 16:16 a pak ještě na 19:19. Jenže za tohoto stavu jsme opět nedokázali proměnit ani ty nejvyloženější šance a od 14. minuty druhého poločasu jsme již skórovali pouze dvakrát! Soupeř toto samozřejmě využil a utkání dotáhl do vítězného konce.
V tomto herně nepříliš pohledném utkání nás Frýdek-Místek jednoznačně předčil v nasazení a vůli po vítězství. Doufám, že to bude pro hráče dostatečné varování do dalších utkání. Přísnější měřítko snesou pouze brankář R. Filip (50 % úspěšnost), Š. Jeníček (8 branek), O. Kuklík a J. Pícha (4 branky). Ostatní hráči zůstali za očekáváním. V tomto utkání nám zcela chyběl týmový výkon a to velmi bojovně hrající soupeř využil a zaslouženě zvítězil.
Sestava a branky Dukly:  R. Filip, Š. Rada – M. Línek 1, L. Pína 1/1, F. Bradáč 1, L. Charvát 1, A. Stárka, V. Zrno, J. Řežábek, J. Pícha 4/1, Š. Jeníček 8, M. Šigut 1, O. Kuklík 4