O uplynulém víkendu odstartovaly dorostenecké soutěže i nižší seniorské ligy. V JZČ skupině 2. ligy náš B-tým hned na úvod prohrál se Starým Plzencem 30:24 a starší dorost nestačil na Frýdek – Místek při výsledku 23:21. Jedinou možností jak si tedy mohl fanoušek házenkářské Dukly spravit chuť, bylo utkání našeho áčka. To se představilo, stejně jako dorostenci, na půdě nevyzpytatelného Frýdku – Místku v utkání dvou týmů, které v sezoně ještě nebodovaly.
Potom, co jsme v celkem vyrovnaném utkání plném nepřesností několikrát ztratili slibné vedení a rovněž po dvou přímých červených kartách pro Rangla a Ramse, jsme nakonec přecijen dokázali vybojovat vítězství. To se podařilo nejen díky sedmi brankám Milana Kotrče, pěti brankám Kuby Svitáka a čtyřgólové trojici Šik, Piskač a Mráz, ale především zásluhou vynikajícího Tomáše Petržaly v brance. Ten nakonec dokázal zkrotit frýdeckomístecké střelce v čele s Tomášem Hesem a za posledních deset minut pustil pouze dvě branky. Hlavně díky němu vezeme z Frýdku – Místku naše první dva body v extraligovém ročníku.
Věříme, že toto důležité vítězství bude odrazovým můstkem k zlepšeným výkonům. Potvrdit bodový zisk můžeme už 28. září, kdy díky státnímu svátku odehrajeme domácí utkání již v pátek, v obvyklém čase od 16:30 hod. Soupeřem nám bude Talent M.A.T. Plzeň.

Komentář trenéra Pauzy: „Po dvou prohraných zápasech se z naší strany bezpochyby jednalo o velmi důležité utkání. Nejde na něm vyzdvihnout ani tak herní projev nebo oslnivou herní formu jako spíš fakt, že jsme se dokázali odrazit od dna a získat první dva body. Stále však přetrvávají individuální chyby v obraně, v útoku byly k vidění občas pohledné občas bezradností končící akce. Všehovšudy jsem ale zaznamenal  náznaky zlepšení a určité fáze snesou postupně přísnější měřítko. Často jsou však naše chyby ovlivněny spíše psychikou hráčů. Po dnešním střetnutí je třeba vyzdvihnout Tomáše Petržalu, a to především za závěr, kdy několika důležitými zákroky přispěl nejvýraznější  měrou ke zvratu v zápasu. Standardní výkon předvedl stejně jako minulý zápas Milan Kotrč, i když u něj útočná fáze výrazně převyšovala nad obrannou činností. V útoku jsem zaznamenal pokroky také u Jakuba Svitáka, po dlouhé době přispěl svými brankami k výhře také Vojtěch Šik.“

vs
23.9.2012
Score: 27 - 31

Match Report

První poločas utkání ve Frýdku-Místku nabídl mnoho nepřesných střel a technických chyb na obou stranách. Diváci ale mohli vidět také vynikající zákroky brankářů Šoltése a Petržaly. Domácí gólman si připsal 7 zákroků a Tomáš chytil dokonce 8 ran. Do 9. minuty se oba týmy stihly dvakrát vystřídat v těsném jednobrankovém vedení, pak zvyšoval David Kalous na 6:4. Vzápětí byl ale ten samý hráč vyloučen a mohli jsme hrát první přesilovku. Tu dvěma góly využil Milan Kotrč a bylo vyrovnáno – 6:6.
Dvěma technickými chybami jsme ale umožnili Frýdku – Místku, aby se ve 13. minutě brankami Ungera a na hřiště se navrátivšího Kalouse opět dostal do vedení o dva góly – 8:6. O dvě minuty později jsme při vyloučení Honzy Tesaře navíc hráli poprvé oslabení. Početní nevýhodu jsme ale dokázali ustát, aniž by se soupeř dokázal výrazněji prosadit a vydláždili jsme si tak cestu k  získání vedení. Ve 22. minutě jsme totiž díky brankám Mráze, Konšela, Svitáka a Kotrče vedl už 10:12. Poslední jmenovaný dokonce dokázal skórovat během dalšího oslabení, když si dvouminutový trest za zdržování hry odpykával Matěj Konšel. Pak se předvedli brankáři na obou stranách. Během krátké chvíle si každý z nich připsal dva zákroky. Skóre se tak měnilo až ve 27. minutě. Komárek snížil na 12:13. Sviták s Kotrčem, kterým se dnes střelecky dařilo, odpověděli dalšími dvěma brankami do sítě domácích, a tak jsme v poslední minutě utkání měli k dobru už tříbrankové vedení.
To však v první půli ještě nebylo zdaleka všechno. Nejprve byl vyloučen na dvě minuty Šůstek, přičemž z následné sedmičky skóroval Hes, tři sekundy před koncem poločasu pak gólem z rychlého protiútoku uzavřel první dějství Vacula. Do šaten jsme tak odcházeli s hubeným jednobrankovým náskokem za stavu 14:15.
Druhou půli za stále probíhajícího oslabení Dukly načli svými zákroky Šoltés s Petržalou, načež na 15:15 srovnával Unger po nádherném dohrání zadovkou do křídla. Ve čtvrté minutě byli zároveň vyloučeni Šik s Kalousem a ve hře pět proti pěti se zakončením ze vzduchu po náhozu blýskl Hes. Na vyrovnaném stavu se ale nic neměnilo. Střelecky velmi dobře disponovaný Hes totiž pouze vyrovnával – 17:17.
Dukelští se soupěři vzdálili na dvě branky paradoxně až v dalším oslabení. Tentokrát šel za hraní nohou na 2 minuty ze hřiště Kastner. Petržala však vytáhl další dva zákroky, po Kotrčovi se trefil i Piskač a bylo to 17:19.
Ve 39. minutě se ve Frýdku – Místku poprvé červenalo. David Kalous dostál své pověsti často vylučovaného hráče. Sotva se stihl po druhém trestu vrátit na palubovku, už viděl třetí „dvojku“ a musel zbytek utkání sledovat z tribuny. Odtamtud také viděl, jak Šik zvýšil ranou z dálky už na 17:20. Ten samý hráč o chvíli později upravoval na 18:22. Dukla si tak v této fázi vybudovala zajímavé vedení. Ani tentokrát se jí ale slibný náskok nepodařilo udržet. Ve 46. minutě dostal dvouminutový trest Tesař. To ale ještě nebylo všechno. Daniel Rangl, který se na chvíli objevil v bráně, totiž uviděl přímou červenou kartu za střet s protihráčem mimo brankoviště a rázem jsme byli v poli jen o čtyřech hráčích. Není tedy divu, že v 50. minutě se Frýdku – Místku podařilo otočit vývoj utkání a dostat se do vedení 25:24. Největší zásluhu na tom měl opět ostrostřelec Hes, který v této fázi zápasu zaznamenal další tři branky. Nutno ovšem dodat, že se mu to podařilo i díky tomu, že zahrával sedmimetrové hody.
Poslední desetiminutovka se naštěstí pro Duklu změnila v excelentní představení Tomáše Petržaly. Ten si totiž připsal v závěru utkání hned sedm! zákroků. I díky němu tak mohli Sviták (2 góly) s Kastnerem, Bělohlavem a Mrázem pěti brankami v řadě vybudovat rozhodující náskok. V 55. už jsme vedli 26:30.
Potom euforie Dukly na chvilku opadla. To zrovna dostal za nechtěný a nešťastný úder do soupeřova obličeje přímou červenou kartu po Danielu Ranglovi také Petr Rams.
V zápase se už ale nic významnějšího neudálo. Piskač zvýšil na 26:31, Petržala pak sice soupeři povolil ještě jednu poslední branku (teprve druhou za posledních 10 minut), ale hned vzápětí dalšími dvěma zákroky dovršil své vynikající představení. Druhá půle skončila vyloučením Radka Mráze na dvě minuty. Na vítězství 27:31 se už ale nic nezměnilo.
Střelecky vynikl  devíti brankami v dresu domácích Hes, na naší straně se dařilo Milanu Kotrčovi (7 branek) s Kubou Svitákem (5 branek). Po čtyřech zásazích si připsali Vojta Šik a Kamil Piskač.
V souboji týmů, které dosud v extralize nebodovaly, jsme tedy byli úspěšnější. Z Frýdku – Místku vezeme dva body a věříme, že se naše bodové konto rozroste stejným způsobem i v pátek 28. září, kdy v 16:30 hod. hostíme Talent M.A.T. Plzeň.