O uplynulém víkendu odstartovaly dorostenecké soutěže i nižší seniorské ligy. V JZČ skupině 2. ligy náš B-tým hned na úvod prohrál se Starým Plzencem 30:24 a starší dorost nestačil na Frýdek – Místek při výsledku 23:21. Jedinou možností jak si tedy mohl fanoušek házenkářské Dukly spravit chuť, bylo utkání našeho áčka. To se představilo, stejně jako dorostenci, na půdě nevyzpytatelného Frýdku – Místku v utkání dvou týmů, které v sezoně ještě nebodovaly.
Potom, co jsme v celkem vyrovnaném utkání plném nepřesností několikrát ztratili slibné vedení a rovněž po dvou přímých červených kartách pro Rangla a Ramse, jsme nakonec přecijen dokázali vybojovat vítězství. To se podařilo nejen díky sedmi brankám Milana Kotrče, pěti brankám Kuby Svitáka a čtyřgólové trojici Šik, Piskač a Mráz, ale především zásluhou vynikajícího Tomáše Petržaly v brance. Ten nakonec dokázal zkrotit frýdeckomístecké střelce v čele s Tomášem Hesem a za posledních deset minut pustil pouze dvě branky. Hlavně díky němu vezeme z Frýdku – Místku naše první dva body v extraligovém ročníku.
Věříme, že toto důležité vítězství bude odrazovým můstkem k zlepšeným výkonům. Potvrdit bodový zisk můžeme už 28. září, kdy díky státnímu svátku odehrajeme domácí utkání již v pátek, v obvyklém čase od 16:30 hod. Soupeřem nám bude Talent M.A.T. Plzeň.

Komentář trenéra Pauzy: „Po dvou prohraných zápasech se z naší strany bezpochyby jednalo o velmi důležité utkání. Nejde na něm vyzdvihnout ani tak herní projev nebo oslnivou herní formu jako spíš fakt, že jsme se dokázali odrazit od dna a získat první dva body. Stále však přetrvávají individuální chyby v obraně, v útoku byly k vidění občas pohledné občas bezradností končící akce. Všehovšudy jsem ale zaznamenal  náznaky zlepšení a určité fáze snesou postupně přísnější měřítko. Často jsou však naše chyby ovlivněny spíše psychikou hráčů. Po dnešním střetnutí je třeba vyzdvihnout Tomáše Petržalu, a to především za závěr, kdy několika důležitými zákroky přispěl nejvýraznější  měrou ke zvratu v zápasu. Standardní výkon předvedl stejně jako minulý zápas Milan Kotrč, i když u něj útočná fáze výrazně převyšovala nad obrannou činností. V útoku jsem zaznamenal pokroky také u Jakuba Svitáka, po dlouhé době přispěl svými brankami k výhře také Vojtěch Šik.“

vs
23.2.2022
Score: 33 - 31