HC DUKLA PRAHA – TALENT M.A.T. Plzeň (28. září 2012, 16:30 hod.)

Vzhledem ke státnímu svátku 28. září, který letos připadá na pátek, odehrajeme další domácí utkání právě v tento den. Obvyklý čas začátku utkání, tedy 16 hodin a 30 minut, zůstává nezměněn. Do haly v Ruzyni tentokrát přijede náš tradiční rival – Talent M.A.T. Plzeň.

Plzeňským se v uplynulém ročníku těsně nepodařilo proniknout do první šestice týmů bojujících o medaile. Ve skupině hrající o sestup pak pohodlně dominovali, vyhráli devět z deseti utkání a s pětibodovým náskokem uhájili konečnou sedmou příčku.
V nové sezoně bude tým trenéra Šetlíka určitě pomýšlet mnohem výše. K bojům o medaile mají pomoci také nové posily. Do Plzně z Frýdku – Místku přišel na post pivota devatenáctiletý juniorský reprezentant Leoš Petrovský. Z Lovosic, kde naposledy působil, to do Plzně měl mnohem blíž exzuberský Lukáš Horký. Talentu se porařilo získat i Martina Loskota, talentovanou střední spojku z Třeboně. Výraznou posilou kádru západočechů je ovšem také Petr Linhart. Tohoto člena širšího výběru seniorské reprezentace jsme sice zvyklí vídat v sestavě Plzně již delší dobu, nyní se ale vrací po roční herní přestávce, kterou si vyžádalo léčení zraněného levého kolena.
Až na odchod mladého ostrostřelce Milana Škvařila do bundesligového Balingenu se Plzni podařilo udržet kádr kompletní. Diváci se tedy mohou i letos těšit například na Romana Bečváře, Michala Tonara nebo Radka Motlíka v brance.
Talentu se v prvních dvou kolech nového ročníku Tipgames extraligy dařilo. Nejprve si doma poradil s Přerovem (29:21) a pak si odvezl další dva body z horké půdy Baníku Karviná, kde zvítězil 26:29. Neočekáváná porážka přišla až ve třetím kole. V zatím posledním utkání Plzeň podlehla doma KP Brno, které zatím předvádí velmi dobré výkony, vysoko 25:32. Střelecky se zatím daří zejména R. Bečvářovi, který ve třech utkáních nastřílel už 21 branek. Proti Brnu se osmi góly předvedl také L. Petrovský.

Dukla si před utkáním ve Frýdku – Místku, musela poradit s další absencí. Ke zraněným Lehockému a Krupovi se přidal také brankář Tomáš Suchý. Do sestavy se tak vrátil Daniel Rangl, který podobně jako Linhart velmi dlouho laboroval se zraněním kolena. Rangl však bohužel ve Frýdku – Místku viděl přímou červenou kartu a nad jeho startem v pátečním duelu visí otazník. Podobný osud potkal i Petra Ramse. Ten si ve stejném utkání vysloužil také „přímou červenou“ a stejně jako Rangl bude čekat na rozhodnutí, zda může v pátek nastoupit.
Pozitiva se však před zápasem s Talentem najdou také. Do sestavy se po zranění lokte vrátil Vojta Šik a ve Frýdku – Místku hned nastřílel 4 branky. Velmi dobrý výkon předvedl v brance Tomáš Petržala, který bude chtít svoji formu proti Plzni určitě potvrdit. Největší vzpruhou pro náš tým však je první vítězství sezony. Všichni věří, že bylo odrazovým můstkem ke zlepšeným výkonům a dalším výhrám.

Duel s Plzní slibuje vypjatý boj, ale také atraktivní házenou. Očekávají se vynikající zákroky zkušených brankářů Petržaly a Motlíka, chytajících za pevnou obranou. Měřit síly budou také střelci. Na straně Plzně se zatím trefují Bečvář s urostlým Petrovským, za Duklu zatím nejpřesněji střílí Kotrč, Sviták, Šik nebo Šůstek.
Věříme, že si do ochozů haly na Ruzyni najdete v pátek cestu, že se budete bavit kvalitní házenou a že podpoříte naše borce v boji o další extraligové body!

vs
19.2.2022
Score: 27 - 23