Dukla Praha B – Třeboň 27:27 (11:13)

Vzhledem ke státnímu svátku hrají týmy Dukly svoje domácí utkání již v pátek, namísto obvyklé soboty. Hrací den začal utkáním JZČ skupiny 2.ligy. Náš B-tým hostil silnou Třeboň.
Ještě v minulém ročníku nastupoval první tým jihočechů v extralize. V té se jim ale vůbec nedařilo a nakonec skončili s pouhými čtyřmi body beznadějně poslední. Do nové extraligové sezony se Třeboň již nepřihlásila, i když jí bylo setrvání v soutěži navzdory sestupu nakonec nabídnuto. Finanční problémy byly hlavní příčinou definitivního konce jediné extraligové bašty na jihu Čech.
Týmem, který v Třeboni nyní hraje nejvýše se tak stal tamní původní B-tým. Ten doplnili někteří hráči z rozpadnuvšího se A-týmu. Jmenovitě jde o Jakuba Šulce, Víta Mareše, Zdeňka Kubíka, Lukáše Baierlinga, Jana Bicka, který ovšem A-tým opustil již dříve, a Martina Brchaně. Ten naopak před sezonou odešel do Jičína, kde hraje extraligu, za Třeboň však 2. ligu hrát může.
Na Ruzyň ovšem z výše jmenovaných hráčů s bohatými zkušenostmi z extraligy nedorazil Jan Bicek, Zdeněk Kubík ani Martin Brchaň. Na hřišti se tak objevili „jen“ Šulc, Mareš a Baierling. Po úvodní domácí výhře 31:23 nad Sokolem Vršovice byli hosté dobře naladění a chtěli naplno bodovat i v Praze
Ani Dukla nezůstala pozadu. Neúspěch z úvodního utkání se Starým Plzencem měli pomoci odčinit hned čtyři hráči A-týmu. Na pravé spojce se objevil Jan Syřínek, obranu i útok posílil Jakub Kern, důležité góly střílel také Vojta Bělohlav a domácí branku hájil Daniel Rangl.
Díky dobré obraně a zvládnutému přechodu do rychlého útoku se Dukle podařil začátek. V 10. minutě jsme šňůrou čtyř branek za sebou obraceli z 1:2 na 5:2.  Tříbrankový rozdíl i díky dobrému výkonu hostujícího brankáře Kartáka a sedmičkovým trefám Jakuba Šulce nanarůstal, ale přesto jsme ještě v 21. minutě vedli 10:7. Pak si ovšem naši chlapci vybrali slabou chvilku a do konce poločasu se jim podařilo vstřelit pouze jediný gól. Polevili také v obraně a dovolili Třeboni vsítit hned šest branek a otočit vývoj první půle na konečných 11:13.
Po návratu ze šaten se opakovala situace z úvodu první půle. Třeboň nejprve navýšila na 16:12, ale hned poté jsme si pěti góly v řadě vzali zpátky vedení – 17:16. Dále už se diváci většího brankového rozdílu nedočkali. Oba týmy se přetahovaly o jednogólový náskok a dovedly utkání do dramatické koncovky. 26. minuta druhé půle znamenala vedení Dukly 26:25, to se totiž zrovna trefil Michal Roman, kterému se ve druhé půli dařilo, připsal si celkem 4 branky. Třeboň záhy odpověděla gólem Martina Pražáka. Na rozhodnotí o vítězi se pak ovšem čekalo až do poslední minuty zápasu. Třebonští nejprve dalším gólem Pražáka naznačili, kdo by měl brát dva body, když se potom Dukla v útoku nedokázala prosadit, zdálo se být rozhodnuto. Byl to však střelec posledních dvou branek hostí Pražák, kdo vyrobil v samém závěru technickou chybu a dovolil Vojtovi Bělohlavovi, aby po dlouhém sólu přes většinu hřiště tři sekundy před koncem srovnal na konečných 27:27.
Body se tak nakonec dělily. V našem dresu k tomu přispěl nejvíce právě Vojta Bělohlav. Nejenže se nemýlil v závěru, ale v celém utkání si připsal dohromady hned šest branek. Se čtyřmi zásahy mu sekundovali také leváci Aliapulios, Roman a Syřínek.
Z týmu hostí střelecky vyčníval hlavně Jakub Šulc. Spolehlivě proměnil čtyři sedmičky a celkem prostřelil brankáře Rangla hned devětkrát. Šest gólů zaznamenal Baierling a po čtyřech brankách měli také Pražák s Volfem.
Na první vítězsví si naše „béčko“ tedy bude muset ještě počkat minimálně do následujícího kola. V něm nás bude hostit v sobotu 6. října od 15:30 tým Ledče nad Sázavou.

Sestava a branky Dukly: Rangl, Lešák – Kern 2, Petružela 3, Bělohlav 6, Aliapulios 4, Roman 4, Syřínek 4, Tsunaev 1, Urban, Ctibor, Reichl V., Šimůnek 3

Sestava a branky Třeboně: Karták, Šniager – Volf 4, Krška, Šulc 9, Baierling 6, Potměšil O. 1, Povolný 2, Halámka, Mareš 1, Pražák 4