HC Dukla Praha – Talent M.A.T. Plzeň 27:24 (13:12)

Své další domácí utkání jsme vzhledem k státnímu svátku odehráli již v pátek. Soupeřem nám byl tradiční rival M.A.T. Plzeň, který v prních dvou kolech porazil Přerov 29:21, vyloupil Karvinou 29:26, aby pak doma ve třetím kole podlehl KP Brno 25:32.
My jsme naopak po dvou neúspěších v Hranicích a s Jičínem naplno bodovali ve Frýdku – Místku a navzdory zraněním Lehockého a Krupy, k nimž se nedávno přidal ještě Tomáš Suchý, jsme byli odhodlaní udělat všechno pro to, aby doma zůstaly dva body.
To se nám nakonec po velkém boji, jenž ovšem přinesl kvalitní a dramatickou házenou, povedlo, a tak jsme se na našeho dnešního soupeře bodově dotáhli. Oba týmy mají nyní po čtyřech bodech za dvě výhry a dvě prohry.

vs
19.2.2022
Score: 27 - 23

Sestava a branky Plzně: Motlík, Šmíd – Holík, Bečvář 5, Linhart 2, Kust 4, Blecha 2, Strýc, Petrovský 3, Tonar 1, Pohlmann, Loskot, Horký 6, Šindelář 1

Trenér Pauza měl po utkání z vítězství radost: „Šlo o extrémně důležitou výhru. Vrátila nás v tabulce zpět do hry. Další prohra by pro nás byla katastrofou,“  řekl. Zápas označil za kvalitní, v rámci extraligy nadprůměrné utkání, což připisoval mimo jiné i tomu, že jde o lokání derby. „Do takových zápasů jdou hráči  s enormním nasazením, jsou nesmírně nabuzení a na hřišti si sáhnou na dno,“ přiblížil atmosféru zápasu. „Takových utkání bych chtěl víc,“ přál si.
Pavel Pauza věděl, že herní výkon jeho týmu nebyl ani dnes ideální, nedařila se například střelba ze spojek. „Nahradili jsme to ale bojovností a nasazením,“ našel hlavní příčiny úspěchu. Z jednotlivců vyzdvihl především Milana Kotrče, který se dnes ze dvanácti střel trefil jedenáctkrát. Chválil samozřejmě i Davida Šůstka se střeleckou úspšností 86 % (7/6) „Mile mě překvapil i Jakub Kern v obraně. Osobní bránění výborně zvládl také Vojta Bělohlav,“ zakončil trenér.
Kotrčovy góly ocenil i jeho spoluhráč Radek Mráz. „Výborně zahrál Milan a podpořili nás také oba brankáři. I když jsme dnes nehráli dobře, vybojovali jsme vítězství. Jsem rád, že jsme toto těžké utkání zvládli,“ zhodnotil Radek zápas.

-red-

foto: Jiří Růžička

Výsledky dnešních utkání dalších týmů Dukly:

2. liga JZČ: Dukla B – Třeboň 27:27
1. liga SD: Dukla – Kopřivnice 33:38 (starší dorost)
1. liga MD: Dukla – Kopřivnice 36:27 (mladší dorost)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Protected by WP Anti Spam