HC Dukla Praha – Talent M.A.T. Plzeň 27:24 (13:12)

Své další domácí utkání jsme vzhledem k státnímu svátku odehráli již v pátek. Soupeřem nám byl tradiční rival M.A.T. Plzeň, který v prních dvou kolech porazil Přerov 29:21, vyloupil Karvinou 29:26, aby pak doma ve třetím kole podlehl KP Brno 25:32.
My jsme naopak po dvou neúspěších v Hranicích a s Jičínem naplno bodovali ve Frýdku – Místku a navzdory zraněním Lehockého a Krupy, k nimž se nedávno přidal ještě Tomáš Suchý, jsme byli odhodlaní udělat všechno pro to, aby doma zůstaly dva body.
To se nám nakonec po velkém boji, jenž ovšem přinesl kvalitní a dramatickou házenou, povedlo, a tak jsme se na našeho dnešního soupeře bodově dotáhli. Oba týmy mají nyní po čtyřech bodech za dvě výhry a dvě prohry.

vs
28.9.2012
Score: 27 - 24

Match Report

S Plzní jsme hráli od začátku vyrovnané utkání. Hned na úvod se předvedli oba brankáři. Motlík i Petržala si připsali po jednom zákroku. První branku utkání vsítil Jakub Sviták ve třetí minutě, ale vedení netrvalo dlouho. Bečvář, Kust a Horký strhli vedení na stranu Plzně. Poslední jmenovaný zvyšoval na 1:3 v 8. minutě, když Dukla hrála při vyloučení Kamila Piskače první oslabení. Kustovi se dařilo dávat branky i nadále, ale také my jsme na hřišti měli úspěšné střelce. Trefil se Sviták, Mráz a dvakrát Milan Kotrč, výborný zákrok přidal Tomáš Petržala a v 15. minutě utkání to bylo 5:4 pro naše borce.
Možnost přebrat otěže zápasu se Plzni nabídla o chvilku později. To si totiž odpykával dvouminutový trest Kastner a Dukla čelila druhému oslabení. Dva góly Petrovského znamenaly obrat ve skóre,  ale Milan Kotrč hned na to stihl ze sedmičky snížit na 6:7. Ve 20. minutě se diváci dočkali vyloučení i na straně hostí. Pykat šel Bečvář a přesilovku v našem dresu využili Šůstek s Kastnerem – 8:7 (22. minuta). Netrvalo dlouho a bylo srovnáno. A to jak co se týče skóre (Tonar dával na 8:8), tak co do počtu dvouminutových trestů, tentokrát se provinil Šindelář. I druhou početní výhodu jsme zvládli. Znovu skóroval Šůstek , přidal se i Mráz a trenér Plzně Šetlík byl donucen vzít si v čase 25:11 time-out. Na světelné tabuli v tu chvíli svítilo 10:8 pro domácí. Během posledních pěti minut padlo ještě sedm branek. Nejprve to vypadalo, že Dukla bude odcházet do šaten klidnější. Kamil Piskač totiž zvyšoval ve 29. minutě už na 13:10. Byla to ale Plzeň, kdo měl v prvním dějství poslední slovo. A to hned dvojnásobně. Linhart s Blechou upravili před přestávkou na 13:12.
Druhý poločas začali lépe hosté. Horký nejprve srovnal na 13:13 a pak se už podruhé poroučel na “trestnou lavici” Jakub Kastner. Milan Kotrč ale odmítl dát Plzni šanci vybudovat si náskok. V oslabení získal míč a bleskurychle jej dopravil do Motlíkovy sítě. Než se stihl Kastner vrátit na hrací plochu, trefil se ještě jednou Horký a oba brankáři se opět vyznamenali. Nejdřív Motlík a pak Petržala. Oba týmy se přetahovaly o  těsné vedení a nic na tom nezměnilo ani vyloučení domácího Šika z osmé minuty (stav 16:15), ani parádní představení Motlíka, který si mezi 10. a 15. minutou připsal hned čtyři zákroky (stav 19:20). Petržala se nechtěl nechat zahanbit a vytáhl se jak proti sedmičce Petrovského, tak proti Bečvářovi, kterého ve stejné situaci vychytal vzápětí. Na to všechno se už z lavičky díval Jakub Sviták, který v 16. minutě rozšířil řady dnešních vyloučených. Oslabení jsme díky brance Mráze a dalšímu zákroku Petržaly zvládli ustát. Jen co se znovu vytáhl Motlík v brance, přišel nešťastný zásah Jakuba Kerna do obličeje Romana Bečváře. Výsledkem byly další dvě minuty a další oslabení. Deset minut před koncem jsme tak měli o čem přemýšlet. Prohrávali jsme o branku (20:21) a často jsme hráli v početní nevýhodě, což nám znemožňovalo obrátit skóre. Naštěstí přišel únik Davida Šůstka, který zastavil Jan Blecha jen za cenu faulu. Rozhodčí neváhali a i jej na dvě minuty vykázali ze hřiště. V tento důležitý moment naštěstí pro nás neudržel nervy na uzdě trenér hostí Šetlík a za vehementní protesty si i on vysloužil “dvojku”. Když vypršel Kernův trest, nabídla se nám možnost hrát více než minutu v šesti proti čtyřem. Milan Kotrč v závěru dvojnásobnou přesilovku využil a srovnal na 21:21. Pak se v bráně domácích objevil Daniel Rangl, úspěšně zakročil proti pokusu hostí a díky další brance dnešního jednáctigólového střelce Kotrče jsme rácem vedli 22:21. Plzeň měla i trochu smůlu, Tonar trefil po pěkném uvolnění jen tyč, načež Sviták s Kotrčem zařídili mezi 23. a 26. minutou tříbrankové vedení 24:21. Plzeň ještě mohla pomýšlet na vyrovnání. Ve 26. minutě byl totiž faulován Bečvář a rozhodčí odpískali sedmičku. Jenže Bečvář, podobně jako prve Šetlík, se ve vypjaté druhé půli neudržel, oplácel a byl právem vyloučen. Sedmičku, při níž zkusil Adam Strýc překvapit Daniela Rangla ostrou střelou na hlavu náš brankář bravurně zneškodnil. David Šůstek pak pojistil vedení Dukly gólem na 25:21 a když při dalším útoku Plzně Rangl vyrazil míč do hřiště, kde jej ještě před opuštěním hrací plochy dostihl Milan Kotrč, bylo už takřka rozhodnuto. Jiskřička naděje západočechům svitla po chybném střídání. Vojta Bělohlav se ocitl v roli sedmého hráče v poli Dukly. Nemohlo následovat nic jiného než další vyloučení. Plzeň ale už nevzdorovala. Byl to opět Milan Kotrč, kdo skóroval (26:21). Plzeňský Motlík, který dnes předvedl velmi dobrý brankářský výkon, se v závěru nechal zbytečně vyloučit a uzavřel tak nejen bohatý účet dnes potrestaných hráčů, ale také případnou cestu k plzeňskému vyrovnání. Horký s Bečvářem už jen korigovali na 26:23, posledním střelcem Dukly se stal ve 30. minutě dnes výborně hrající Šůstek (27:23) a konečné skóre stanovil na 27:24 svou šestou brankou nejlepší střelec hostí Lukáš Horký. Dva body tedy zůstaly doma a po Frýdku – Místku jsme se radovali podruhé v řadě.