O nadcházejícím víkendu čeká příznivce házené již páté kolo nejvyšší mužské soutěže – Tipgames extraligy. Hráčům Dukly los přisoudil utkání v Přerově, které je naplánované na neděli 7. října od 10:30 hodin.
Oba dva týmy jsou před zápasem v docela odlišné situaci. Našemu mužstvu se podařilo nechat za sebou neúspěšný začátek sezony. Na první dvě prohry jsme navázali stejným počtem vítězství. Naposledy jsme přehráli v domácím prostředí ambiciózní Plzeň 27:24.
Trápení přerovských naopak nekončí. Z utkání s aktuálním lídrem tabulky KP Brno si odvezli příděl 36 branek, zatímco sami jich vstřelili jen 19. Sérii proher tím natáhli už na čtyři zápasy a na první body letos stále čekají. Šesté místo, na kterém v sezoně 2011/2012 před Plzní a Hranicemi skončili se jim tak začíná neúprosně vzdalovat.
Jak ovšem dokazují mnohé překvapivé výsledky, je letos extraliga velmi vyrovnaná. Bylo by tedy velkým omylem odjet do Přerova s vidinou snadné kořisti v podobě dvou bodů.
Sokol Přerov má totiž ve svých řadách mnoho hráčů s nepřebernými zkušenostmi z mnoha ligových ročníků.  Namátkou lze jmenovat brankáře Štolcara, Radima Kovaříka, Michala Hradila nebo Tomáše Perničku. Do týmu se v létě navíc vrátil z působení v Karviné ostrostřelec Martin Kavka. Ten nezklamal a je se 17 brankami zatím nejlepším střelcem Sokola. Kromě něj pak sestavu posílil ještě David Študent z B-týmu.
Hanáci se ale museli vyrovnat s odchodem jedné z ústředních postav – Viktora Hastíka. Ten nyní nastupuje za Brno, kde se mu mimořádně daří. Nastřílel už 23 gólů.
Na Dukle jsou si hráči i trenéři vědomi, že je čeká těžké utkání. Trenér Pauza se bude moci spolehnout na dobrou formu obou brankářů. Jak Tomáš Petržala, tak Daniel Rangl, který zastoupil zraněného Suchého, předvádějí spolehlivé výkony, což potvrdili v utkání s Plzní. Do výborné formy se po zranění třísla vrátil Milan Kotrč. S 26 zásahy je na čtvrtém místě v tabulce nejlepších střelců extraligy. Daří se i Davidovi Šůstkovi s Kamilem Piskačem. Největší zbraní Dukly je ovšem kolektivní výkon a bojovnost. To jsou hráči připraveni v neděli svým výkonem potvrdit a odvézt si z Přerova vítězství.
Křídelník Jan Syřínek k tomu dodává: „I když je Přerov teď poslední, nečeká nás nic lehkého. Věřím ale, že navážeme na dva vítězné zápasy za sebou a vyhrajeme i potřetí v řadě.“
Jestli měl Honza pravdu, si můžete ověřit už tuto neděli 7. října v 10:30 hodin buď přímo v přerovské hale U Tenisu, nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize Tvcom v sekci Házená.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Protected by WP Anti Spam