TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou – HC Dukla Praha „B“  15:30 (7:11)

B-tým v sobotu zajížděl do Ledče nad Sázavou, která ve dvou předchozích utkáních nezískala ani bod. Naši borci na tom ovšem nebyli o moc lépe. S jedním bodem, který vydřeli doma proti Třeboni až v samotném závěru, se krčili až na 9. místě tabulky. Bylo zřejmé, že pokud chtějí pomýšlet na vítězství v soutěži, musí tentokrát bezpodmínečně přívézt dva body. Tomu odpovídala i sestava, která byla stejně jako proti Třeboni vyztužená čtyřmi hráči A-týmu (Rangl, Syřínek, Bělohlav, Kern)
Na začátku zápasu byla znát nervozita. Byli jsme nepřesní, nedůrazní v obraně a v útoku jsme si dokázali vypracovat jen málo vyložených šancí. Také rozhodčí několikrát chybovali na obou stranách, a tak byl první poločas celkem vypjatý. Jen díky dobrému výkonu brankáře Rangla a nevýrazné hře domácích se nám dařilo držet s Ledčí krok. Ještě ve 23. minutě bylo utkání vyrovnané. Domácí to dobou dáĺi gól na 7:8.  Potom jsme naštěstí zlepšili obranu, zpřesnili hru a odskočili na poločasových 7:11. V té době už se v šatně mohl převlékat do civilu ledečský Michal Wurm, který už během první půle stihl nasbírat tři dvouminutové tresty (všechny za neumýslné zásahy do obličeje obětavě hrajícího Syřínka) a uviděl červenou kartu.
Domácím červená karta ani čtyřbranková ztráta nabytá těsně před přestávkou na klidu nepřidaly. Zpočátku se ještě drželi, ve 34. minutě snížili na 10:12. Jenže potom následovalo pět branek Dukly v řadě znamenajících vedení 10:17. Přiznivého vývoje jsme dosáhli především výrazně lepší obranou, kdy jsme soupeře nepouštěli do spolupráce s pivotem ani s křídly. Ledeč díky tomu byla pasivní a často střílela v nouzi z dálky. Takové střely neměl problém pochytat Daniel Rangl a okamžitě míč posílal do rychlých protiútoků, proti kterým neměl brankář Morávek, který působil v minulosti na Dukle, sebemenší šanci. Ve 45. minutě narostl náš náskok už na 11:22 a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Za poslední čtvrthodinu se domácí zmohli už jen na čtyři branky, zatímco my jsme jich vstřelili dvojnásobek. Díky vynikající druhé půli jsme tak dosáhli dokonce patnáctibrankového rozdílu a zvítězili poměrem 15:30.
V dresu Ledče nad Sázavou, v jejímž dresu nastupuje kromě Morávka i další exduklák Böhm, se díky proměňování sedmimetrových hodů nejlépe střelecky zviditelnil Petr Drozd (6 branek). Za Duklu střílely přesně zuberské posily. Michal Roman zaznamenal sedm branek a Jan Petružela pět. To se jim podařilo i díky mnoha rychlým útokům založeným na kvalitním výkonu brankáře Rangla.
V příštím týdnu doma hostíme plzeňskou Košutku. Jedná se o nepříjemného soupeře, který do 2. ligy JZČ sestoupil z 1. ligy a zatím neztratil ani bod. Pokud ovšem předvedeme dobrou obranu a koncentrovaný výkon tak, jako se nám to podařilo ve druhém poločase v Ledči nad Sázavou, budou naše šance na výhru vysoké.

Sestava a branky Dukly: Rangl, Šimánek – Kern, Petružela 5, Kos M. 1, Bělohlav, Aliapulios 2, Roman 7, Syřínek 3, Tsunaev 3, Reichl J. 2, Ctibor 2, Reichl V. 3, Šimůnek 2.