Sokol Přerov – Dukla Praha 23:33 (15:19)

Nedělní dopoledne je tradičním hracím časem domácích utkání přerovského Sokola. Dnes byla soupeřem Hanáků pražská Dukla, která měla motivaci vrátit se do bojů o čelo extraligy. Přerovu šlo o to, odpoutat se od samotného dna tabulky, kde se spolu s Frýdkem-Místkem bez jediného bodu nacházel.
Utkání bylo vyrovnané jen prvních 25. minut, domácí nejprve těsně vedli, avšak byla to Dukla, které se nakonec podařilo do poločasu odskočit na čtyřbrankový rozdíl. Ten se Přerovu dařilo držet jen do 45. minuty, pak jsme vzali osud utkání definitivně do našich rukou, vybudovali jsme si bezpečný náskok a zvítězili 23:33.
Jde o cennou výhru, protože týmy, se kterými jsme v tabulce sousedili ztrácely. Zubří si odváží příděl z Jičína, Karviná doma pouze remizovala s Brnem a Lovosice nechaly oba body v Hranicích. Dukla tak vystoupala tabulkou už na 4. místo a na vedoucí  KP Brno ztrácí už jen dva body. To Přerov má jiné problémy. Sérii proher natáhl už na pět utkání v řadě a s nulovým bodovým ziskem musí přestat pomýšlet na horní šestici tabulky, do které v minulé sezoně pronikl.

vs
5.2.2022
Score: 33 - 28

Zákroky brankářů: Petržala 12, Rangl 11

Komentář trenéra Pauzy: „Bezprostředně po zápase u mně převládá především spokojenost s vysokou výhrou, jelikož i celky z horních pater tabulky se v Přerově dokázaly na bodový zisk natrápit mnohem více. Kromě Jakuba Svitáka, obranáře Jakuba Kerna a zraněného Honzy Tesaře se dokázali v útoku prosadit všichni hráči, což je rozhodně potěšující. Co se týká obranné činnosti, zejména v první půli byla naše hra příliš pasivní, soupeři stříleli z krátké vzdálenosti a zejména Hradil s Kavkou byli úspěšní a dělali nám problémy. Rovněž nemůžu být spokojený s velkým množstvím vytvořených technických chyb, když především v úvodech obou poločasů jsme jich vyprodukovali příliš mnoho. I když naše hra stále postrádá jakousi lehkost, jsem rád, že se nám podařilo přidat další dva body a navázat tak na předchozí dvě vítězství.“