HC Dukla Praha – HCB OKD Karviná
neděle 14. října 2012  (10:30 hodin)
Hala Ruzyně, Pilotů 217, Praha 6

Na nadcházející víkend je naplánováno již šesté kolo Tipgames extraligy. Odehrána však budou jen čtyři utkání, protože zápas Lovosic s KP Brno musel být odložen na listopad. Stalo se tak z důvodu účasti severočechů v poháru EHF. Ti se v sobotu představí v Makedonii na půdě velice silného Vardaru Skopje.
Ani Duklu nečeká procházka růžovým sadem. V neděli načneme sérii tří utkání s velmi silnými soupeři. Nejprve doma přivítáme ambiciózní Karvinou, potom hrajeme dvakrát za sebou venku. Pojedeme do Brna, které se stále drží na špici tabulky a pak nás vyzvou právě Lovosice posílené o další zkušenosti z pohárových zápasů.
Na venkovní zápasy však nemá v týmu nikdo ani pomyšlení. Plně se soustředíme na domácí televizní utkání s HCB OKD Karviná, které odehrajeme z důvodu přímého přenosu České televize v netradičním čase. Jedná se o neděli 14. října 2012 v 10:30 hodin.
Každý kdo se v té době vydá fandit na Ruzyň, nebo usedne k televizní obrazovce či internetovému přenosu, se může těšit na kvalitní házenou. Dukla po ne zcela povedeném začátku zabrala a po třech vítězstvích v řadě už jí patří díky šestibodovému zisku 4. místo. Karviná má jen o bod méně, ale díky vyrovnanému středu tabulky aktuálně drží 7. příčku. Poslední utkání se lépe podařilo Dukle. Zvítězila v Přerově v poměru 23:33. Karvinští doma po dramatickém průběhu brali bod za remízu 29:29 s KP Brno. Je jasné, že vítěz vzájemného střetnutí udrží kontakt s ligovou špičkou, zatímco poražený bude muset dohánět ztrátu. Půjde tedy o hodně.
Kádr dvanáctinásobného mistra z Karviné doznal před vypuknutím ročníku 2012/2013 výrazných změn. Odešli všichni tři brankáři Artur Adamík působí v Lovosicích, Jakub Lefan poznává krásy Francie v týmu Mulhouse HB a Lubomír Drápal se vrátil na Slovensko, tentokrát zakotvil v Topolčanech. Tam jej následoval i Radek Kružík, zatímco levá spojka Radek Sliwka si vybral Polsko (AZS Czuwaj Przemysl). Viktor Hastík patří k tahounům vedoucího Brna, Martin Kavka se vrátil do Přerova a Karviná přišla i o oba pivoty. Roman Požárek zvolil stejně jako Radek Sliwka Polsko (Piotrcovia Piotrkow) a konečně David Kalous si při svém putování po extraligových štacích vyzkouší Frýdek-Místek.
Právě nedaleký Frýdek-Místek se stal zdrojem pro doplnění kádru Karviné zasaženého mnoha odchody. Odtud přišel mladý brankář Vít Pyško i Roman Meca s Ondřejem Mecou. Brankářskou dvojici s Pyškem utvořil Vít Schams z Třeboně, další talentovaný mladík. Další posilou je juniorský reprezentant Dominik Gelnar z Ostravy, který nastupuje na levé spojce.  Z Ostravy v Karviné hostuje i Filip Hardt, který už extraligu oskusil v Kopřivnici. Do kádru se také vrátil křídelník Martin Vala, který loni nastupoval jen za B-tým.
Kromě obměn v hráčském kádru došlo v Karviné i k trenérské rošádě. Rastislav Trtík se kterým se pro tuto sezonu počítalo, kývl na nabídku Rostocku, jenž působí ve 2. bundeslize. Hlavním trenérem Baníku se tedy stal  manažer Martin Kostelník. Asistenta mu dělá Daniel Michajlík, který hrával v Ostravě, Jičíně, nebo Dvoře Králové.
Kostelník s Michajlíkem se mohou spolehnout na největší hvězdu současné Karviné – Vojtěcha Petrovského, kterému směle sekundují talentovaní Mlotek, Vančo a Chudoba. Právě tito čtyři hráči zatím tým střelecky táhnou. Z dosavadních 137 branek Karviné jich nastříleli 97.
Na Dukle se v tomto ohledu tradičně očekává hodně od Milana Kotrče, který je zatím s 28 góly naším nejlepším střelcem. Dobrou formu má i Radek Mráz, Přerovu nastřílel hned 8 branek. Od začátku sezony se dobře prezentuje David Šůstek s mladým Vojtou Bělohlavem, o kvalitách Šika s Piskačem ani nemluvě. Když se přidá spolehlivý výkon Tomáše Petržaly, kterému při absenci Suchého sekunduje Rangl, může Dukla směle pomýšlet na vítězství.
Jedno je jisté. Kdo chce naživo na Ruzyni vidět jednoho z nejkvalitnějších soupeřů a užít si tak atmosféru boje o špičku extraligy, musí si v kalendáři rezervovat termín neděle 14. října v 10:30 hodin. Ti, kteří mají rádi házenou v televizi, si ve stejný čas zapnou ČT 4, ostatním nezbyde než sledovat zápas přes internetové stránky tvcom.cz. Všichni se však mohou těšit na napínavý duel plný tvrdých soubojů v obraně, dobrých brankařských zákroků, rychlých protiútoků a pohledných branek.

vs
26.2.2022
Score: 26 - 28

Lineup

Subs