Dukla „B“ – Košutka 28:24 (14:8)

K důležitému střetnutí došlo dnes v hale na Ruzyni. Náš B-tým hostil plzeňskou Košutku, která zatím spolu se Starým Plzencem a VŠ Plzeň jako jediná všechny tři dosavadní duely vyhrála. To my jsme museli napravovat dvě záváhání. Na úvod jsme ztratili oba body se Starým Plzencem, pak jsme doma pouze remizovali s Třeboní.
Karty byly rozdány jasně. V případě prohry by se nám Košutka na čele vzdálila již na propastný rozdíl pěti bodů, což by v honbě za postupem znamenalo velkou komplikaci.
Sestavu jsme i díky čtyřem posilám z A-týmu (Bělohlav, Kern, Syřínek a uzdravený brankář Suchý) poskládali poměrně silnou. Ani Košutka, která ještě vloni hrála první ligu, se nechtěla nechat zahanbit. Nastoupil i zatím nejlepší střelec celé 2.ligy JZČ Michal Fric (24 branek).
Naši borci si byli vědomi, o co všechno se hraje, nastoupili se zodpovědnou obranou, dobře chytajícím brankářem a přesnou střelbou. Po pěti minutách jsme tedy vedli 3:0, po další pětiminutovce jsme drželi třígólová náskok 6:3. I hosté předváděli pěknou házenou, často ovšem ztroskotali na vynikajícím Suchém. I díky němu jsme od 22. minuty, kdy se soupeři podařilo stáhnout náš náskok na 9:8, nepovolili Košutce už žádný další gól a sami jsme šňůrou pěti branek v řadě stanovili poločasové skóre na 14:8.
Kdyby se nám podařilo držet výkon z prvního poločasu, určitě by bylo o osudu utkání rozhodnuto. Ale hráči byli pravděpodobně zaskočení tím, jak snadno si vybodovali šestigólové vedení, polevili v obraně a zkušený soupeř začal naše chyby trestat. Úvod druhého dějství vyhrála Košutka 0:4, bylo to 14:12 a začínali jsme de facto od začátku. Krátce na to se nám podařilo opět uniknout na 17:12, ale plzeňským vycházela jejich vyčkávací taktika. V útoku dokázali vydžet hodně dlouho, zatímco my jsme pracně vybojované balony snadno ztráceli. Když se sudím navíc podařila v házené nevídaná záležitost, kdy uznali branku soupeře potom co se míč odrazil od tyče zpátky do hřiště, byla Košutka zase na dostřel. Ve 38. minutě to bylo 21:19. Za celý druhý poločas se nám ale hosté na víc než dvě branky přiblížit nedokázali. Zpřesněnou obranou i střelbou si naši hráči vybudovali v závěru rozhodující náskok (53. minuta 24:21, 56. minuta 26:22) a bylo rozhodnuto. Zápas skončil výhrou Dukly 28:24 a důležité dva body zústávají doma. Výraznou měrou se na tom podílel Jan Petružela, kterému se po příchodu do Dukly zatím střelecky daří. Dnes dal 7 branek. Vynikající výkon v brance odvedl Tomáš Suchý a zahanbit se nenechali ani levorucí Jan Syřínek a Michal Roman (oba 4 branky).
V dresu Košutky to kromě již zmiňovaného Michala Frice (dnes skóroval pětkrát) nejvíce střílelo Lubošovi Václavíkovi (6 branek) a zejména Petrovi Valentovi (10 branek).

Sestava a branky Dukly: Suchý, Šimánek – Kern 1, Petružela 7, Kos M., Bělohlav 3, Aliapulios 2, Roman 4, Syřínek 4, Urban, Tsunaev 3, Reichl J., Reichl V. 1, Šimůnek 3.

Sestava a branky Košutky: Pich, Kolařík – Fric 5, Brož, Valenta 10, Slavík, Voves, Končel 2, Václavík 6, Janoušek 1, Jurina.
.
.
1. liga staršího dorostu:
HC Dukla Praha – HK A.S.A. Město Lovosice 32:32 – hodnocení utkání najdete zde.

-red-