V netradičním hracím termínu – nedělním dopoledni – jsme nastoupili k domácímu utkání s dvanáctinásobným mistrem České republiky – HCB OKD Karviná. Mnozí od tohoto televizního utkání, ve kterém šlo o důležité body, očekávali tvrdý boj o každý míč a přetahovanou o vedení. Pravdu však měli ti, kteří věřili v jednoznačné vítězství Dukly. Domácí borci si totiž rozhodující náskok vybudovali už v průběhu prvního poločasu, kdy vedli 18:11. Druhá půle nejdříve přinesla až desetibrankový rozdíl (22:12), aby pak Dukla trochu polevila a dovolila Karviné korekci skóre až na konečných 32:27. O čtvrté vítězství v řadě jsme se však strachovat nemuseli, a tak do dalšího extraligového střetnutí, které nás čeká v sobotu 20. října od 17 hodin v Brně, půjdeme se ziskem osmi bodů. Karviná zůstává na pěti bodech a klesá na osmou příčku. Dukla spolu s dalšími osmibodovými týmy – Brnem, Hranicemi a Zubřím naopak okupuje čelní místa neúplné extraligové tabulky.
Dobrý výkon dnes v dresu Karviné podal Marek Vančo (8 branek) a Slavomír Mlotek (6 branek). Za Duklu se i díky proměňování sedmimetrových hodů trefil nejvíckrát Milan Kotrč (7 branek) následovaný Radkem Mrázem (6 branek) a Davidem Šůstkem (5 branek). Trenér Pauza si pochvaloval také spolehlivého Tomáše Petržalu.

vs
26.2.2022
Score: 26 - 28

Lineup

Subs


Sestava a branky Karviné: Pyško, Schams – Vala, Meca O. 1, Krahulec, Hanisch, Vančo 8, Chudoba 5, Mlotek 6, Užek 2, Petrovský 3, Pomahač, Meca R. 2, Gelnar

Komentář trenéra Pauzy: „Karvinou jsem před utkáním pokládal za velmi těžkého soupeře, a to zejména po zhlédnutí posledních zápasů. Poprvé v této sezóně se nám však povedlo podat výkon, který lze hodnotit jako velmi povedený, co se kvality týče. Hned od úvodu jsme diktovali tempo a na pohodové vlně jsme se poté nesli celý zápas. V závěru jsme mohli dát plný prostor také hráčům z lavičky, což pokládám za velmi důležité. Právě takové zápasy, jakou jsou ty s Karvinou a jinými kvalitními celky, přidávají mladým zkušenosti a rozvíjí jejich herní vyzrálost. Sám sebe musím kriticky zhodnotit za závěr zápasu, kdy jsem omylem poslal sedmého hráče na hřiště a zavinil dvouminutový trest. Všehovšudy mě nicméně těší, že se nám daří zacelit mezery po chybějících hráčích. Zároveň považuji za obdivuhodný fakt, že jsme schopni podávat výkony, jako byl ten dnešní, i když se nám zejména vinou školních povinností hráčů nedaří scházet se na trénincích v kompletní sestavě. Co se týče hráčů Karviné, připadali mi velmi dobře fyzicky připravení, hlavně pak křídelník Vančo. Ukázalo se nicméně, že při použití osobní obrany je Karviná zranitelná.

Také Petr Rams neskrýval bezprostředně po zápase svou spokojenost. „Konečně jsme do utkání vstoupili tak, jak jsme měli. První poločas jsme soupeři nedali šanci, ve druhé jsme hráli to, co jsme potřebovali a konec jsme si mohli dovolit dohrát s prostřídanou sestavou“, shrnul levoruký ostrostřelec.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Protected by WP Anti Spam