V netradičním hracím termínu – nedělním dopoledni – jsme nastoupili k domácímu utkání s dvanáctinásobným mistrem České republiky – HCB OKD Karviná. Mnozí od tohoto televizního utkání, ve kterém šlo o důležité body, očekávali tvrdý boj o každý míč a přetahovanou o vedení. Pravdu však měli ti, kteří věřili v jednoznačné vítězství Dukly. Domácí borci si totiž rozhodující náskok vybudovali už v průběhu prvního poločasu, kdy vedli 18:11. Druhá půle nejdříve přinesla až desetibrankový rozdíl (22:12), aby pak Dukla trochu polevila a dovolila Karviné korekci skóre až na konečných 32:27. O čtvrté vítězství v řadě jsme se však strachovat nemuseli, a tak do dalšího extraligového střetnutí, které nás čeká v sobotu 20. října od 17 hodin v Brně, půjdeme se ziskem osmi bodů. Karviná zůstává na pěti bodech a klesá na osmou příčku. Dukla spolu s dalšími osmibodovými týmy – Brnem, Hranicemi a Zubřím naopak okupuje čelní místa neúplné extraligové tabulky.
Dobrý výkon dnes v dresu Karviné podal Marek Vančo (8 branek) a Slavomír Mlotek (6 branek). Za Duklu se i díky proměňování sedmimetrových hodů trefil nejvíckrát Milan Kotrč (7 branek) následovaný Radkem Mrázem (6 branek) a Davidem Šůstkem (5 branek). Trenér Pauza si pochvaloval také spolehlivého Tomáše Petržalu.

vs
14.10.2012
Score: 32 - 27

Match Report

Brankový účet dnešního zápasu otevřel ve 2. minutě proměněným sedmimetrovým hodem Milan Kotrč. Karvniští vzápětí odpověděli gólem Romana Mecy, ale po trefách Šůstka a Kastnera to bylo už 3:1. Petrovský ještě stačil snížit, nicméně Milan Kotrč získal míč a po individuálním úniku dával už na 4:2 (5. minuta). Výraznější náskok jsme si dokázali vybudovat při první přesilové hře. V 6. minutě byl vyloučen Hanisch, Petržala předvedl pěkný zákrok a Radek Mráz nedal dvakrát po sobě brankáři Karviné  šanci – 7:3 (9.minuta).
Na začátku druhé desetiminutovky jsme hráli první oslabení. Potrestán byl Milan Kotrč, který tou dobou měl na kontě už tři přesné zásahy. Karviná však z přesilovky i přes dvě technické chyby Dukly mnoho nevytěžila. Na změnu skóre se pak čekalo do 15. minuty, kdy se trefil Šik. Po přesném zákroku Petržaly navíc vsítil svou čtvrtou branku Kotrč a vedli jsme už 11:6 (16. minuta). Karvinští se bez Vojtěcha Petrovského, který byl osobně bráněn, nedokázali prosadit střelami z dálky a v pevné obraně Dukly nenacházeli mnoho trhlin.
Ve 23. minutě dával na 14:9 Vojěch Šik. Sotva jsme však přišli do obrany, vypíchl dnes podruhé míč Milan Kotrč a přidal další gól do sítě Baníku. To donutilo hostující trenéry k vybrání time-outu v čase 22:52. Ten však na vývoji první půle nic nezměnil. Karviná zaznamenala tři technické chyby po době a když už se jí podařilo vystřelit, zabránil míči v cestě do branky Tomáš Petržala. Trenér Pauza si tak mohl dovolit obměnit sestavu. Na hřiště se podíval také Matěj Konšel, který ve 26. minutě zvýšil už na 16:9. Do konce poločasu vstřelil každý ze soupeřů ještě po dvou brankách a tak se na slibném sedmibrankovém vedení Dukly nic nezměnilo. Několik sekund před přestávkou ještě Syřínek zaváhal v obraně, vysloužil si dvouminutový trest a Vančo mohl ze sedmičky korigovat skóre. Tomáš Petržala však byl proti. Do šaten se šlo za stavu 18:11.
Přesilovku, kterou Karviná hrála hned v úvodu druhé půle branky neozdobily. Excelovali totiž brankáři. Dvakrát byl úspěšný Petržala a i jeho kolega z třeboňské házenkářské líhně Schams nepustil míč za svá záda. Šůstek, Mlotek a Mráz krátce nato zařídili změnu skóre na 20:12. Karviná přidala další dvě technické chyby, celkem jich dnes „vyrobila“ dokonce dvacet!, a tak mohli Mráz s Piskačem Dukle darovat už desetigólový náskok 22:12 (37. minuta). Když byl vzápětí na 2 minuty vyloučen Petrovský, vypadalo to, že se dvanáctinásobný mistr ČR dostává do opravdu obtížné situace. Nakonec to nebyla úplná pravda. Jen chvilku po Petrovském dostal 2 minuty i Mráz a hrálo se pět proti pěti. To vyhovovalo hostům, kteří brankami Vanča, Mlotka a Chudoby korigovali na 23:15 (40. minuta). Pak se role prohodily. Dvouminutový trest za chybné střídání odpykával Bělohlav a síly se vyrovnaly, když si šel nuceně odpočinout karvinský Vala. Sedmimetrový hod i potřetí proměnil Milan Kotrč a Dukla vedla o devět gólů – 24:15 (42. minuta). Když byl ve 46. minutě vyloučen také Šik, dokázal Kotrč zamezit Karviné v pokusech o zvrat v utkání tím, že dnes už poněkolikáté vybojoval míč. Kvalitní výkon v brance dál podával Petržala a Kamil Piskač ve 49. minutě přispěl k udržení našeho náskoku zvýšením na 27:19. Baníku neúprosně utíkal čas a naši hráči, kteří si toho byli vědomi, lehce polevili. Výsledkem byly góly Vanča a Chudoby, které znamenaly korekci na 28:22. Na to Pavel Pauza reagoval time-outem (čas 50:25). Po něm se nejprve prosadili oba brankáři. Schams vytěsnil další střelu Dukly a Rangl, který vystřídal Petržalu, vyběhnutím do hloubi pole a ziskem balonu ukončil soupeřův pokus o rychlý útok. Pak se otevřel prostor Syřínkovi, který napodobil Kotrče, získal pro sebe balon a rychlý brejk zakončil brankou na 29:22. Když se pak trefil ještě Šik bylo v 54. minutě definitivně rozhodnuto. Na vítězství Dukly už nic nezměnily ani tři následné branky Karviné v řadě, ani vyloučení Kerna ze 30. minuty. Třešničkou na dortu byla chycená sedmička. V  závěru zápasu se takto blýskl proti Chudobovi Rangl. V utkání, ve kterém oba týmy zaznamenaly střeleckou úspěšnost 63 procent, měla Dukla po celou dobu navrch a po zásluze slaví vítězství v poměru 32:27.