V přímém souboji o čelo tabulky jsme dnes podlehli Brnu 26:22. Zápas, který domácí od začátku ovládli, charakterizuje kouskovaná hra, pečlivá obrana domácích a obrovský počet vyloučených na obou stranách. Rozhodčí celkem udělili 17 dvouminutových trestů!
Už v poločase jsme díky mnoha oslabením nabrali čtyřbrankovou ztrátu, navíc jsme se jen těžko prosazovali přes dobrou obranu domácích a úspěšného brankáře Bavlnku. Ve druhé půli se obraz hry příliš nezměnil a i když jsme třemi góly v řadě v 52. minutě vykřesali jiskřičku naděje, nepodařilo se nám v závěru přiblížit se Brnu víc než na tříbrankový rozdíl. Naše série čtyř výher v řadě tedy k radosti více než 800 diváků v jihomoravské metropoli skončila. Brno naopak zůstává i po sedmém kole nadále neporažené a s deseti body se navíc osamostatnilo na čele tabulky.
Dukle sice bude minimálně do zítřka patřit ještě druhá příčka, ale je téměř jisté, že o ni přijdeme. Hranice a Jičín mají stejný bodový zisk, ale dva (v případě Jičína jen jeden) zápasy k dobru. Dotáhnout se mohou i Lovosice, Zubří a Plzeň, kteří sice bod, respektive dva zaostávají, ale mají odehráno jen pět utkání.

Budeme-li chtít odčinit dnešní výpadek, budeme muset přivézt body z Lovosic, které dnes ve svém letošním posledním vystoupení v evropských pohárech i přes jistotu vyřazení porazily Vardar Skopje 25:24. Televizní utkání Lovosice – Dukla je naplánováno na neděli 28. října od 10:30 hodin.

vs
20.10.2012
Score: 26 - 22

Match Report

Střetnutí v Brně jsme začali s osobní obranou na rozehrávače domácích Viktora Hastíka. Na starost ho měl Vojta Bělohlav. Dobře se uvedla tradiční opora v brance Tomáš Petržala. Hned v první minutě náš kapitán zlikvidoval sedmičku právě Hastíkovi. Brno potom ukázalo s čím dnes na Duklu vyrukuje. Kouskovaná hra a agesivita v obranné činnosti měly být klíčem k úspěchu. Tvrdé zákroky schytali krátce po sobě Kotrč a Mráz. Ten chvíli zůstal ležet na zemi a musel vystřídat.
Skóre otevřel ve druhé minutě Rams, ale Brno odpovědělo třemi přesnými zásahy. Nejprve vyrovnal Dostalík, pak vynikl Bavlnka, který vychytal Ramse i Piskače, čímž umožnil Mičolovi a Barabášovi zajistit Brnu vedení 3:1 (7. minuta). Odpovědět dokázal Šik. Domácí si v útoku vylámali zuby na Petržalovi, ale rozhodčí za faul nařídili sedmičku, kterou proměnil Klačo. Když Hubáček v 10. minutě zvýšil na 5:2 začala Dukla s Brnem ztrácet kontakt. Ještě hůř bylo po chvíli. Bělohlav byl vykázán na 2 minuty a hráli jsme poprvé v oslabení. Hastík v početní výhodě krásnou přihrávkou uvolnil Dostalíka a ten se nemýlil. Mičola pak ve 12. minutě dával na 7:2. Brno vedlo o pět branek a Pavel Pauza reagoval time-outem v čase 11:40.
Po něm sice Kotrč snížil na 7:3, ale jen co vypršel náš první trest, byli jsme v oslabení znovu. Pykat šel Šůstek. Během jeho trestu nepadla ani jedna branka. Zato se předvedli oba brankáři. Petržala dokonce dvakrát. V 16. minutě si museli všichni přihlížející myslet,  že mají deja vu. Dukla se vrátila do šesti hráčů v poli a dvouminutový trest viděl hned potom pro změnu Kastner. Ani v tomto případě se však skóre neměnilo. Brankáři si jen prohodili počet zákroků. Petržala měl jeden a Bavlnka dva. Když se znovu hrálo v šesti proti šesti vychtal Bavlnka už potřetí ve vyložené šanci Kamila Piskače. Tentokrát však byl náš pivot při střelbě faulován a rozhodčí nařidili sedmimetrový hod. Dvě minuty navíc viděl Klačo, a tak jsme mohli hrát první přesilovku. Míč si vzal Milan Kotrč, ale po náznaku střelby trefil Bavlnku ze sedmičky do hlavy.
Na druhé straně zlikvidoval pokus Brna Petržala a když už si diváci začínali pomalu myslet, že se naplní celá desetiminutovka bez vstřelené branky, dával David Šůstek na 7:4 (21. minuta). Kamil Piskač navíc vzápětí vybojoval další sedmičku, kterou proměnil Mráz.
Hubáček ale odpověděl zvýšením na 8:5 a ve 23. minutě jsme šli znovu do oslabení. Podruhé v zápase byl vyloučen Bělohlav a Brno mělo také výhodu sedmimetrového hodu. Svou druhou sedmičku ovšem Klačo neproměnil. Vylámal si zuby na Petržalovi, stejně jako se to stalo v úvodu utkání Hastíkovi.
V dalším průběhu hry vstřelili po jednom gólu Hubáček s Piskačem. Tentokrát byl další hráč Dukly pro změnu vyloučen ještě předtím, než se stihl vrátit z trestu jeho spoluhráč. Své druhé dvě minuty tak v zápase obdržel po Vojtovi Bělohlavovi i David Šůstek. Chvíli jsme tedy bránili dokonce ve čtyřech. Hubáček přesilovku využil a ve 26. minutě zvýšil na 10:6. Síly se na palubovce vyrovnaly ve 27. minutě. To totiž napodobil Bělohlava s Šůstkem královopolský Klačo. I on byl dnes potrestán už podruhé. Měli jsme tak šanci ještě do přestávky zkusit zkorigovat čtyřbrankovou ztrátu. První pokus ještě zlikvidoval Bavlnka, ale pak v obraně vybojoval míč Rams a Tomáš Petržala vyslal do rychlého brejku Kastnera, který zakončil přesně – 10:7.
Na jeho branku ale odpověděl Mičola a ve 29. minutě zvýšil na 11:7. Ten samý hráč o chvíli později dostal dvouminutový trest a bylo jasné, že Brno bude dohrávat první půli v oslabení. Rozhodčí dnes vyloučeními vůbec neštetřili. Jen za první poločas to byla už osmá „dvojka“. Dukla ale technickou chybou odmítla přesilovku využít. Když ji na druhé straně napodobili i domácí, dospěl první poločas ke svému finále v podobě sedmimetrového hodu pro Duklu. Ten ale Mráz neproměnil a tak mělo Brno jistotu, že si do druhého dějství přenese čtyřgólový náskok 11:7. Zajímavostí je, že každou z dosavadních sedmi branek Dukly vstřelil jiný hráč.
Jasným cílem pro druhý poločas bylo dotáhnout ztrátu a zvítězit. Domácí začínali v pěti a Dukla se prostřednictvím Mráze hned prosadila – 11:8. Petržala s Bavlnkou ukázali své umění také, načež skóroval Mičola. Přehlídka dvouminutovek se po přestávce nijak nezastavila. „Odpočinout“ si šel za úder do Mrázova obličeje Dostalík. Petržala nám pak nabídl svým zákrokem možnost zaútočit, ale další technickou chybou jsme míč odevzdali domácím. Hubáček nabídkou nepohrdl a svou trefou na 13:8 zařídil Brnu vyhrané oslabení.
Ve 35. minutě  využil rychlý útok s pomocí tyče Kotrč, opět jsme prohrávali o čtyři branky a mohli jsme i nadále pomýšlet na vyrovnání. Jenže v dalším průběhu 2. půle bylo všechno spíše naopak. Nejdřív zvýšil Dostalík na 14:9. Pak rozhodčí oslavili malé jubileum. Už desátý dvouminutový trest zápasu dostal Hubáček. I on byl stejně jako Klačo, Bělohlav a Šůstek vyloučen už podruhé. Následnou sedmičku sice Bavlnka Bělohlavovi chytil, ale ten získal odražený míč a napodruhé ho do sítě nakonec dopravil.
Pak předvedl házenkářskou parádu Mičola. V oslabení pod tlakem vypálil z dálky dělovku, která vymetla šibenici naší branky. Byl to už jeho šestý zásah do černého. Přesilovka skončila podobnou situací, jakou jsme už mohli vidět v domácím zápase s Karvinou. Dukla totiž špatně střídala a byla za to potrestána. Chvíli se tak hrálo pět proti pěti. Poté přesilovku domácích využil Klačo.
Bavlnka přidal další zákrok proti střele Piskače, na druhé straně zabránil vstřelení branky i Petržala. Ve 40. minutě opět udeřilo Brno. Barabáš dával na 17:10 a následoval očekávaný time-out. Ani po něm se nic nezměnilo. Dukla sice začala více riskovat, ale výsledkem byly jen dvě pokažené dlouhé přihrávky. Brno zase nastřelilo tyč a ani Paseka nedokázal z křídla skórovat. Po trefě Zimy ze 45. minuty zůstával sedmibrankový náskok Brna nezměněn a Dukle se začal povážlivě krátit čas. Snahám o zdramatizování koncovky nepomohlo ani vyloučení Kerna ze 46. minuty.
Když jsme byli v plném počtu, stihl dát na 19:13 Mráz, ale pak už se v duchu dnešního utkání poroučel na lavičku vyloučený Rams. Z páté sedmičky Brna ovšem gól nebyl. Hubáčka vychytal Petržala, kterému se dnes likvidovat sedmimetrové hody soupeře nadmíru dařilo. Hubáčkův výpadek ale nahradil Hastík a v 50. minutě zvýšil na 20:13. Čtrnácté vyloučení zápasu poté pomohlo vyrovnat počet hráčů na obou stranách. Byl to Hubáček, kdo doplnil čtveřici dvakrát potrestaných Mičoly, Klača, Bělohlava a Šůstka.
Dukla se pak konečně nadechla k závěrečnému náporu. Na 20:14 snížil Šik, Kotrč v obraně získal balon a vybídl ke skórování Syřínka, rychlý útok zakončil přesně také Sviták. V 52. minutě tak světelná tabule ukazovala stav 20:16. Závěr byl ještě otevřený. Jenže sedmičku proměnil Mičola a na další gól Syřínka dokázal odpovědět Hubáček – 22:17 (54. min). Kamil Piskač sice ještě snížil na 22:18, ale domácí dnes dokázali obratem na všechny naše úspěchy odpovídat. Na senzační obrat vývoje zápasu už bylo příliš pozdě. V závěru zápasu ještě rozšířili počet trestů v zápase Dostalík s Kotrčem, kteří byli vykázáni zároveň. Hubáček pak pojistil Brnu vedení svým sedmým gólem na 24:19. Bělohlav s Barabášem přidali po gólu, ale to už se psala 59. minuta. Vyloučen v ní byl Hastík a uzavřel tak účet dnešního utkání na celých 17 vyloučeních. Rams se z následné sedmičky nemýlil a spolu s Kastnerem, který se trefil ze hry, využili přesilovku a zkorigovali na 25:22. Na víc už ale Dukle nezbyl čas a tak na konečných 26:22 uzavřel svým osmým gólem nejlepší střelec domácích Mičola.