Sezimovo Ústí – HC Dukla Praha „B“ 23:21 (10:11)


B-tým odjížděl ke svému nedělnímu utkání posílený o čtyři hráče, kteří v sobotu nastoupili také za „áčko“ proti Brnu. K Syřínkovi, Bělohlavovi. Šimůnkovi a Kernovi se pak z kádru A-týmu přidal ještě brankář Suchý.
Sezimovo Ústí před zápasem patřilo do poslední třetiny tabulky, zatímco my jsme i po nevyrovnaných výkonech pošilhávali po medailových příčkách. Podle dosavadních výsledků jsme tedy byli mírnými favority.
Jak jsou veškeré papírové předpoklady ve sportu zbytečné ukázal už první poločas. Už ve 12. minutě jsme při výkonu ponurém jako podzimní počasí prohrávali 8:3. Špatně jsme bránili a v útoku jsme byli pasivní. Brzy jsme také přišli o Vojtu Bělohlava, který musel kvůli zranění odstoupit ze hry.
I přesto se nám podařilo mezi 13. a 16. minutou třemi brankami po sobě korigovat na 8:6. Díky obětavější obraně a proměňování gólových šancí jsme Sezimovo Ústí nepustili v závěru poločasu ke slovu. Domácí od 20. minuty nevstřelili až do přestávky jediný gól, zatímco my jsme dali hned čtyři. Rázem jsme vedli 10:11 a do druhého dějství jsme mohli jít s mírným náskokem.
Jenže ve druhé půli se karta obrátila. Byli jsme to my, kdo prvních šest minut nezanamenal jedinou přesnou trefu. Jihočeši snadno převzali vedení – 13:11. Branky stříleli především z dálky prostřednictvím jejich spojek Štěcha a Bláhy.
Další průběh hry připomínal přetahovanou. Ve 45. minutě se nám podařilo vyrovnat na 16:16, o chvíli později už jsme si třemi góly po sobě vybudovali dvougólový náskok. Sedm minut před koncem jsme vedli 18:20 a měli jsme dobrou výchozí pozici do posledních minut.
Jenže domácí se nevzdali. Úsek mezi 24. a 27. minutou jsme prohráli 3:0 a Sezimovo Ústí strhlo vedení na svou stranu. Michal Roman stačil ještě ve 29. minutě vyrovnat na 21:21, jenže vzápětí zaváhal v obraně a dovolil Svobodovi skórovat. Na odpověď jsme se už nezmohli a tak mohl vítězství Sezimova Ústí v poměru 23:21 pečetit pěknou trefou Vojtěch Štěch. Tento hráč, který si vyzkoušel i extraligu v dresu Třeboně byl zároveň s osmi zásahy nejlepším střelcem domácích. O jedinou trefu méně si připsal Martin Bláha. Za Duklu dávali nejvíc branek tradiční střelci. Syřínek zaznamenal 5 gólů, Petružela s Romanem po čtyřech.
Ani jejich trefy ale nestačily na vítězsví, a tak to vypadá, že B-tým může spíše než s postupem do 1. ligy zatím počítat s klidným středem tabulky. O změnu se budou naši hráči snažit už v sobotu 27. října, kdy v 10:00 hostíme „béčko“ dalšího extraligového týmu – Talentu Plzeň.

Sestava a branky Dukly: Lešák, Suchý – Kern 3, Petružela 4, Kos M., Bělohlav 1, Aliapulios, Roman 4, Syřínek 5, Tsunaev 1, Reichl J. 3, Ctibor, Reichl V., Šimůnek