HK A.S.A. Město Lovosice – HC Dukla Praha – 28. října 2012, 10:30 hod.

V neděli 28. října se opět střetneme s naším tradičním rivalem – Lovosicemi. Málokdo stačil zapomenout na strhující vyvrcholení extraligového ročníku 2010/2011, kdy jsme v posledním utkání právě v Lovosicích brali po 16 letech zlato. Tentokrát se sice chýlí ke konci už rok 2012, ale zápas Lovosice – Dukla určitě bude mít znovu ten správný náboj. Oběma týmům jde totiž o hodně. Evropskými poháry prověřené Lovosice se po vyřazení od silného Vardaru Skopje  z Makedonie mohou soustředit pouze na domácí soutěž a pokusit se atakovat medailové pozice. Dukla minulý týden v Brně zaváhala a do Lovosic si pojede napravit reputaci. Případný bodový zisk ji udrží v kontaktu s ligovou špičkou. Na své si přijdou i házenkářští fandové. Hala Chemik je známá svým „bílým peklem“ a i ti, kteří to mají do Lovosic daleko, se mohou těšit na kvalitní házenou. Přímý přenos totiž od 10:30 nabídne ČT Sport.

Lovosice za sebou mají náročné období. Kromě Tipgames extraligy totiž do svého programu museli severočeši vměstnat také dvě pohárová utkání s Vardarem Skopje. Před 14 dny po zdlouhavé cestě autobusem v Makedonii prohráli vysoko 36:19 a o postupujícím bylo rozhodnuto. V sobotu pak domai přesto zabojovali a zvítězili o jednu branku – 25:24. Mezitím však stihli odehrát ještě utkání s Jičínem, ve kterém se zrodila remíza 24:24. To bylo zatím jejich posední ligové vystoupení. Zápas šestého kola s vedoucím Brnem byl odložen na listopad. Lovosice tak zatím dokázaly v domácí soutěži v pěti zápasech nasbírat 7 bodů. Porazily úřadujícího mistra ze Zubří i Karvinou, podlehly pouze Hranicím.
Tradičně dobré výkony podávají v dresu severočechů Jiří Motl (dosud 30 branek) a Milan Berka (21 branek). Reprezentant Motl navíc nastřílel dalších 14 branek v dvojzápase s Vardarem. Trenér Srba a jeho asistent Šuma se mohou spolehnout také na vyrovnanou brankářskou dvojici Šálek – Adamík. Druhý jmenovaný do týmu přišel před sezonou z Karviné. Člověk nemusí být ani velký pamětník, aby v sestavě našeho nedělního soupeře rozpoznal také tváře známé z Dukly. Jana Landu snad ani není třeba připomínat, Pavel Choustovský a Jakub Škvařil do Lovosic přišli v ročníku 2010/2011, letos k nim přibyl také mladý talent Miloslav Sýkora. Ten v zápase proti Skopje ukázal, že umí střílet góly. Trefil se hned třikrát. Proti svému bývalému týmu se budou chtít všichni určitě vytáhnout.
Dukla o víkendu prohrála po nevýrazném výkonu v Brně 26:22 a se ziskem osmi bodů jí patří čtvrtá příčka. Narozdíl od lovosických pěti utkání však má odehráno už sedm duelů. Navíc ji „kosí“ zranění. Trenér Pauza opět nebude moci počítat s dlouhodobě zraněnými Krupou a Lehockým. K nim se ovšem přidali také Tesař s Bělohlavem, kterého dookonce komplikované zranění kolene z utkání s „B-týmem“ vyřadilo ze hry pravděpodobně na celý zbytek sezony. Bude se tak stavět především na šestém nejlepším střelci ligy Kotrčovi (39 branek), druhém nejlepším střelci Dukly Mrázovi (29 branek), zkušeném pivotovi Piskačovi a na Vojtěchu Šikovi. Oporou v brance bude nejlepší hráč zápasu v Brně a kapitán týmu Tomáš Petržala. Ten fanouškům, kteří ho v Praze nedávno odchytili, prozradil, že největší hrozbou pro něj bude právě Jiří Motl.
Že půjde o hodně je jasné předem. O tom, že šlágr 8. kola Tipgames extraligy přinese souboj tvrdých obran a dobrých brankářů s házenkářskou kvalitou v útoku se můžete přesvědčit sami už v neděli 28. října 2012 od 10:30 hodin. Ještě než si v neděli připomenete výročí vzniku samostatného Československa, nezapomeňte na házenkářskou lahůdku. Vychutnat si ji mužete od 10:30 v lovosické hale Chemik nebo doma u televizní obrazovky na sportovním kanále České televize – ČT Sport. Kromě vynikající házené vás určitě potěší také fakt, že si většina z vás pospí o hodinu déle. V noci ze soboty na neděli totiž přecházíme na zimní čas…