HC DUKLA PRAHA „B“ – TALENT PLZEŇ „B“  32:21 (15:9)

V sobotu náš B-tým na Ruzyni hostil silnou rezervu Talentu Plzeň. Podobně jako Dukla, která si na toto utkání z A-týmu „vypůjčila“ Tomáše Suchého, Jana Syřínka a Jakuba Kerna, přijeli i hosté se sestavou vyztuženou posilami z extraligového týmu. Nastoupil například Martin Loskot, Adam Strýc, Karel Šmíd nebo Josef Pohlmann. I proto málokdo čekal tak jednoznačný vývoj, který nakonec utkání nabídlo.
Po výborném úvodu podpořeném vynikajícím brankářem Suchým jsme po šesti minutách vedli 5:0 a Talent si musel vybrat time-out. Obraz hry se však ani pak příliš nezměnil. Měli jsme navrch ve výkonu brankáře, v úspěšnosti střelby, v přechodu do rychlého protiútoku, ale hlavně v obraně, která dnes pracovala opravdu dobře. Náš náskok se příliš nezměnil – v 18. minutě jsme vedli 10:6. Pak jsme ale hráli oslabení a přišly slabší chvilky. Ukvapenou střelbou jsme Plzni nabídli možnost korigovat snadnými brankami z brejků až na 10:9.
To bylo ovšem naštěstí všechno, k čemu se hosté dnes dostali. Od 20. minuty až do přestávky nedokázali ani jednou skórovat. My jsme naopak stejnou šňůrou pěti gólů, jakou jsme opanovali úvod poločasu, ovládli i jeho závěr. Do šatny jsme si tedy odnesli zasloužené vedení 15:9.
Druhá půle se nesla ve stejném duchu. Povedené útočné kombinace střídala spolehlivá obrana a dobré zákroky Tomáše Suchého, a tak se snadno ztratilo i několik chyb, které jsme udělali. Ve 40. minutě už bylo naše vedení osmibrankové (21:13) a o výsledku tak bylo takřka rozhodnuto. Když ve 49. minutě dosáhl rozdíl ve skóre již deseti gólů (24:14), bylo jasné, že v poslední desetiminutovce se bude už jen dohrávat rozhodnutý zápas. Tak se také stalo. Pohodlný náskok jsme si pohlídali, na hřišti se vystřídali všichni hráči, a na konci na světelné tabuli svítilo 32:21 pro Duklu „B“. K nejlepším střelcům našeho týmu patřili tradičně Jan Petružela (7 branek) a Jan Syřínek (7 branek), za hosty se čtyřikrát trefili „extraligoví“ Loskot a Pohlmann.
Na svého dnešního soupeře jsme se bodově dotáhli, pojistili jsme si horní polovinu tabulky a na první Třeboň, která však má zápas k dobru, ztrácíme pouhé dva body.
Další pozitivní zprávou je návrat Bohumíra Skopala. Ten se po dlouhém léčení zraněné ruky opět zapojil do hry. Jeho návrat je tak alespoň drobnou náplastí na zranění kolena Vojty Bělohlava z minulého týdne. To se ukázalo jako komplikovanější, než se původně čekalo a vyžádá si dlouhodobé léčení. Vojtovi přejeme brzké uzdravení a velkou trpělivost při rehabilitaci.
Příští týden se vzhledem k reprezentačí přestávce nehraje. Další zápas nás tedy čeká až 10. listopadu. Hrajeme sice v Praze, ale domácím týmem nebudeme. Hostí nás totiž Sokol Vršovice.

Sestava a branky Dukly: Suchý, Šimánek – Skopal 2, Kern 1, Petružela 7, Aliapulios 4, Roman 1, Syřínek 7, Urban, Tsunaev 1, Reichl J. 3, Reichl V. 3, Šimůnek 3, Charvát L.

Sestava a branky Talentu: Hurt, Šmíd – Langer 1, Květoň 3, Sedláček 2, Loskot 4, Král 2, Fořt, Jedlička 1, Skočil 1, Pohlmann 4, Bajič, Čiviš, Strýc 3