V neděli 28. října jsme hráli ve šlágru 8. kola Tipgames extraligy na půdě Lovosic. Po prohře v Brně jsme potřebovali bodovat, abychom neztratili kontakt se špičkou tabulky. Lovosice jsou zatím v dobré formě,  v extralize zatím prohrály jen jednou (v Hranicích 29:26), naposledy se jim zadařilo i v poháru EHF, kde sice s Vardarem Skopje ve druhém kole vypadli, ale v domácí odvetě vybojovali před domácím publikem cennou výhru 25:24.
Diváci si do haly Chemik našli cestu i na souboj s Duklou Praha, která se potýká s velkou marodkou. K dlouhodobě zraněným Krupovi a Lehockému přibyli také Tesař a Bělohlav. Trenér Pauza tak musel sáhnout do B-týmu, odkud soupisku doplnil Ondřejem Šimůnkem.
Ze tří čtvrtin zaplněná hala, kde se neztratili ani naši fanoušci, sledovala dramatické utkání, v němž se bojovalo o každý míč. Lovosice se rychle ujaly vedení 4:0 a s Duklou to nevypadalo moc dobře. Nedokázala se prosadit přes kompaktní obranu severočechů a v její vlastní defenzivě byly trhliny, kterých domácí dokázali využít.
Změna obranného systému a vynikající Petržala v brance ovšem nedovolili Lovosicím odskočit na větší rozdíl. Postupně jsme trpělivou hrou srovnali skóre a do poločasové přestávky jsme si dokonce vybojovali vedení 11:12. Velký podíl na tom měl kromě Tomáše Petržaly, také nejlepší střelec Dukly Milan Kotrč.
Druhou půli jsme zaháji dobře a brzy jsme vedli už o tři branky. Lovosice však dokázaly také díky dvěma našim vyloučením za sebou sthnout deset minut před koncem vedení na svou stranu (49. minuta 19:17), naši borci ovšem cítili velkou šanci přívézt do Prahy oba body. Odhodlání, bojovnost a stále výborný Petržala Dukle pomohl k vedení 19:21 (53. min.), jenže Lovosice dokázaly třemi brankami otočit a tři čtvrtě minuty před koncem šly do útoku. Ten ale nezvládly, zkušený Berka si vybral slabší chvilku a nabídl Kotrčovi rychlý brejk. Dnes devítibrankový střelec, který díky tomu pronikl mezi tři nejlepší střelce extraligy, se z něj nemýlil a pár sekund před koncem vystřelil Dukle remízu 22:22 a alespoň jeden bod, který si naši hráči za předvedený výkon bezesporu zasloužili. Jiří Motl, který před zápasem do kamery České televize označil Duklu za nejméně oblíbeného soupeře Lovosic, si tedy bude muset na vítězství nad ní počkat minimálně do odvety na Ruzyni.
Díky remíze se nám podařilo udržet Lovosice za sebou, Protože Jičín jen remizoval doma s Frýdkem-Místkem a Plzeň prohrála v Hranicích, držíme po osmém kole v extralize průběžné třetí místo.
Příští týden se z důvodu reprezentační přestávky nehraje. Další zápas tak sehrajeme až v sobotu 10. listopadu proti Kopřivnici. Na Ruzyni se hraje v tradičním čase od 16:30 hodin.

Trenér Pauza chválil zejména výkon Tomáše Petržaly a Milana Kotrče a dodal: „Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Možná jsme zvolili špatný typ obrany, na který byly Lovosice připravené.“ Příčinu obratu v prvním poločase hledal právě ve změně obranného systému. „Přešli jsme na systém 1:5. Tam se mi libíl hlavně Vojta Šik, který odvedl dobrou práci. I Jakub Sviták na hrotu bránil dobře. Díky jistému Petržalovi v brance jsme pak skóre otočili.“ Ve druhé půli trenér cítil šanci na vízězství: „Byli jsme zralí vyhrát, ale zastavila nás dvě vyloučení krátce po sobě, kdy domácí vstřelili tři branky a otočili skóre.“ Na závěr Pavel Pauza připomněl první dva zápasy, ve kterých Dukla o gól prohrála: „Konečně se k nám přiklonilo štěstí, které nám v zápasech s Hranicemi a Jičínem chybělo. Dělení bodů považuji za spravedlivé. Pozitivní náboj pro nás navíc zisk bodu má v tom, že jsme konečně bodovali na půdě těžkého soupeře.“

vs
28.10.2012
Score: 22 - 22

Match Report

V Lovosicích jsme hned na začátku „vyrobili“ dvě technické chyby a dvakrát nás vychytal Šálek. Zato Lovosice se třemi brakami Motla, který se dvakrát trefil ze sedmičky a jednou ze hry, a gólem Berky dostaly do vedení 4:0 (6. minuta). S Duklou to nevypadalo dobře. Naši hráči nestíhali v obraně, v útoku se pak přes pevnou obranu Lovosic nedokázali prosadit. První gól Dukly dal Milan Kotrč ze sedmičky až v 7. minutě.
Další gólovou smršť Lovosic však odvrátil Tomáš Petržala. Mezi sedmou a čtrnáctou minutou předvedl hned čtyři důležité zákroky. Od jistoty v brance se odrazili i naši střelci. Mráz, Rams, Šik a Kotrč šňůrou čtyř tref za sebou zařídili vyrovnání (14. minuta – 5:5). Po vzájemném souboji na brankovišti pak byli zároveň vyloučeni Havlovec a Rams. Hra pět proti pěti vyhovovala více domácím. Díky Krahulíkovi a Berkovi si vzali zpátky vedení. Dukla v následujícím úseku hry udělala tři technické chyby a Lovosice je nepotrestaly jen proto, že jejich pokusy ztroskotaly na našem kapitánovi v brance nebo na brankové konstrukci. Na Landovu branku z 18. minuty vzápětí odpověděl Mráz a když se ve 20. minutě trefil opět Kotrč, prohrávali jsme o jediný gól – 8:7. To dobou si vybraly slabší chvilku i Lovosice. Dvakrát chybovaly a jednou mířila jejich střela mimo.
Skóre se však příliš neměnilo. Na každý přesný zásah domácích jsme pohotově odpověděli. Až po další technické chybě Lovosic jsme ve 25. minutě dokázali srovnat.  Na 10:10 dával Milan Kotrč. Honza Syřínek po chvíli svou druhou brankou poslal Duklu dokonce do vedení. Severočeši odpověděli nepříliš vybíravě. Berka si pravděpodobně spletl sporty a boxerským  úderem srazil Šůstka k zemi. Ten však svou odolnost prokázal již dříve, když musel čelit loktu Krahulíka. I tentokrát vyvázl bez zranění a v utkání pokračoval.
Petržala v závěru poločasu zamezil dalším dvěma střelám Lovosic v tom, aby prošly do branky, a tak jsme mohli skórovat my. Na 10:12 ve 28. minutě upavil Sviták. Poslední slovo v prvním poločase však měl exdukelský Jan Landa. Do šaten tedy šla Dukla s jednobankovým vedením 11:12 a s vědomím, že se jí podařilo otočit nepříznivý stav 4:0 a 5:1.
Psychická pohoda se projevila hned zkraje druhé půle. Tři zákroky Petržaly a dva góly přesně střílejícího Kotrče znamenaly vedení 11:14 (33. min). Radost z tříbrankového náskoku však netrvala dlouho. Motl dvěma přesnými zásahy a Landa jednou trefou zařídili vyrovnání na 15:15 (37. min). Pak přišla další pasáž plná nepřesností. Dvakrát jsme ztratili vlastní chybou míč (celkem jich v tuto chvíli bylo z naší strany už třináct), jednou jsme vystřelili vedle. Jenže Tomáš Petržala byl tařka nepřekonatelný. Svým čtrnáctým, patnáctým a šestnáctým zákrokem pomohl udržet nerozhodný stav. Kotrč s Landou pak jen kosmeticky upravili skóre na 16:16 (42. minuta).
Ve 45. minutě jsme hráli první oslabení, vyloučen byl Syřínek. Lovosice přesilovku nevyužily. Jednu z jejich střel chytil Petržala, druhá skončila na tyči. Ani my jsme však v pěti hráčích v poli nenašli způsob, jak se gólově prosadit.
V plné síle jsme nehráli příliš dlouho. Na začátku 48. minuty šel po faulu na Jelínka pykat Mráz. Toto oslabbení už jsme zdaleka nezvládli tak dobře, jako to předchozí. Dostali jsme tři góly v řadě a sami jsme se prezentovali pouze dvěma ztrátami míče. Během dvou minut Lovosice Chroustovským, Krahulíkem a Havlovcem otočily skóre a vedly 19:17. Pavel Pauza v reakci na to zamíchal sestavou a do hry poslal mladého Matěje Konšela. Ten se mu za důvěru odvděčil dvěma důležitými góly a v 52. minutě srovnával na 19:19. Domácí naopak dvakrát ztratili míč a jeden jejich pokus zlikvidoval Petržala. Tím se otevřela cesta pro Kotrče s Piskačem, kteří se zasloužili o dvoubrankové vedení Dukly – 19:21 (53. minuta). Jelínek s Motlem ovšem během dvou minut srovnali a bylo jasné, že poslední pětiminutovka bude pořádně dramatická. Že do napjatého děje v hale Chemik zasáhne i policie ovšem nečekal nikdo. Nakonec se ukázalo, že městští strážníci jen potřebovali prostřednictvím hlasatele vyzvat jednoho z diváků, který nevhodně zaparkoval, aby svůj vůz přemístil. Po krátké přestávce se tedy pokračovalo v boji o dva extraligové body. Sviták se pokusil najít chytrou přihrávkou Kamila Piskače. Míč si k němu však cestu nenašel. Lovosice pak strávily v útoku pomerně dlouhou dobu, na jejímž konci stál dnes dobře hrající Jan Landa a jeho gól  dálky. Zbývaly tři minuty dokonce a Lovosice vedly 22:21. Slibně rozehrané utkání se Dukle pomalu začínalo vymykat z rukou a Pavel Pauza si i proto vybral time-out. Po něm se sice k zakončení dostal Matěj Konšel, ale Šálek přispěchal s úspěšným zákokem. Lovosice se přesně 2 minuty před koncem dostaly k míči a do útoku vůbec nespěchali. Domácí hráči dobře veděli, že vstřelená branka by znamenala takřka jistou vyýhru. Berka ale po individuálním uvolnění trefil z dálky pouze dobře postaveného Petržalu. Mohli jsme tedy pomýšlet na vyrovnání. Nepřipravili jsme si ale dobrou pozici ke střelbě a Milan Kotrč z malého úhlu neměl proti Šálkovi mnoho šancí. Necelou minutu před koncem šly do útoku Lovosice s vedením 22:21 a s vědomím, že je potřeba utkání dohrát  v útoku. Trenér Srba si navíc vybral time-out, aby mohl určit taktiku.
Dukla po hvizdu rozhodčích zariskovala a vytáhla své obránce až k domácím útočníkům. To se jí nakonec vyplatilo. Zkušený Berka nejenže 10 sekund před koncem pokazil přihrávku na Landu, ale nasměroval ji přímo do rukou Kotrče, který při své pověstné rychlosti neměl problém přeběhnout hřiště a zachovat chladnou hlavu v koncovce. Pět sekund před závěrečným klaksonem překonal Šálka a zajistil tak Dukle cenný bod. V Lovosicích jsme jej brali za remízu 22:22.

Lineup

77. Jakub Kastner
9. Jakub SvitákGoalYellow Card
11. Radek MrázGoalGoalGoalRed Card
13. Kamil PiskačGoal
15. Milan Kotrč ml.GoalGoalGoalGoalGoalGoalGoalGoalGoal
24. Tomáš Petržala
91. David ŠůstekGoalGoalYellow Card

Subs

1. Daniel Rangl
5. Jakub Kern
10. Vojtěch ŠikGoalRed Card
14. Matěj KonšelGoalGoal
18. Petr RamsGoalRed Card
8. Ondřej Šimůnek
32. Jan SyřínekGoalGoalRed Card

Sestava a branky Lovosic: Šálek, Adamík – Krahulík 3, Landa 5, Sýkora, Motl 6, Brecko 1, Jelínek 1, Chroustovský 1, Havlovec 1, Klimt, Berka 4, Škvařil, Jonáš

no images were found

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Protected by WP Anti Spam