V neděli 28. října jsme hráli ve šlágru 8. kola Tipgames extraligy na půdě Lovosic. Po prohře v Brně jsme potřebovali bodovat, abychom neztratili kontakt se špičkou tabulky. Lovosice jsou zatím v dobré formě,  v extralize zatím prohrály jen jednou (v Hranicích 29:26), naposledy se jim zadařilo i v poháru EHF, kde sice s Vardarem Skopje ve druhém kole vypadli, ale v domácí odvetě vybojovali před domácím publikem cennou výhru 25:24.
Diváci si do haly Chemik našli cestu i na souboj s Duklou Praha, která se potýká s velkou marodkou. K dlouhodobě zraněným Krupovi a Lehockému přibyli také Tesař a Bělohlav. Trenér Pauza tak musel sáhnout do B-týmu, odkud soupisku doplnil Ondřejem Šimůnkem.
Ze tří čtvrtin zaplněná hala, kde se neztratili ani naši fanoušci, sledovala dramatické utkání, v němž se bojovalo o každý míč. Lovosice se rychle ujaly vedení 4:0 a s Duklou to nevypadalo moc dobře. Nedokázala se prosadit přes kompaktní obranu severočechů a v její vlastní defenzivě byly trhliny, kterých domácí dokázali využít.
Změna obranného systému a vynikající Petržala v brance ovšem nedovolili Lovosicím odskočit na větší rozdíl. Postupně jsme trpělivou hrou srovnali skóre a do poločasové přestávky jsme si dokonce vybojovali vedení 11:12. Velký podíl na tom měl kromě Tomáše Petržaly, také nejlepší střelec Dukly Milan Kotrč.
Druhou půli jsme zaháji dobře a brzy jsme vedli už o tři branky. Lovosice však dokázaly také díky dvěma našim vyloučením za sebou sthnout deset minut před koncem vedení na svou stranu (49. minuta 19:17), naši borci ovšem cítili velkou šanci přívézt do Prahy oba body. Odhodlání, bojovnost a stále výborný Petržala Dukle pomohl k vedení 19:21 (53. min.), jenže Lovosice dokázaly třemi brankami otočit a tři čtvrtě minuty před koncem šly do útoku. Ten ale nezvládly, zkušený Berka si vybral slabší chvilku a nabídl Kotrčovi rychlý brejk. Dnes devítibrankový střelec, který díky tomu pronikl mezi tři nejlepší střelce extraligy, se z něj nemýlil a pár sekund před koncem vystřelil Dukle remízu 22:22 a alespoň jeden bod, který si naši hráči za předvedený výkon bezesporu zasloužili. Jiří Motl, který před zápasem do kamery České televize označil Duklu za nejméně oblíbeného soupeře Lovosic, si tedy bude muset na vítězství nad ní počkat minimálně do odvety na Ruzyni.
Díky remíze se nám podařilo udržet Lovosice za sebou, Protože Jičín jen remizoval doma s Frýdkem-Místkem a Plzeň prohrála v Hranicích, držíme po osmém kole v extralize průběžné třetí místo.
Příští týden se z důvodu reprezentační přestávky nehraje. Další zápas tak sehrajeme až v sobotu 10. listopadu proti Kopřivnici. Na Ruzyni se hraje v tradičním čase od 16:30 hodin.

Trenér Pauza chválil zejména výkon Tomáše Petržaly a Milana Kotrče a dodal: „Neměli jsme dobrý vstup do utkání. Možná jsme zvolili špatný typ obrany, na který byly Lovosice připravené.“ Příčinu obratu v prvním poločase hledal právě ve změně obranného systému. „Přešli jsme na systém 1:5. Tam se mi libíl hlavně Vojta Šik, který odvedl dobrou práci. I Jakub Sviták na hrotu bránil dobře. Díky jistému Petržalovi v brance jsme pak skóre otočili.“ Ve druhé půli trenér cítil šanci na vízězství: „Byli jsme zralí vyhrát, ale zastavila nás dvě vyloučení krátce po sobě, kdy domácí vstřelili tři branky a otočili skóre.“ Na závěr Pavel Pauza připomněl první dva zápasy, ve kterých Dukla o gól prohrála: „Konečně se k nám přiklonilo štěstí, které nám v zápasech s Hranicemi a Jičínem chybělo. Dělení bodů považuji za spravedlivé. Pozitivní náboj pro nás navíc zisk bodu má v tom, že jsme konečně bodovali na půdě těžkého soupeře.“

22.10.2019

Sestava a branky Lovosic: Šálek, Adamík – Krahulík 3, Landa 5, Sýkora, Motl 6, Brecko 1, Jelínek 1, Chroustovský 1, Havlovec 1, Klimt, Berka 4, Škvařil, Jonáš