Národní tým čekají v tomto týdnu dvě kvalifikační utkání o EURO 2014, které se bude konat v Dánsku. Úvodní duel odehrajeme ve středu ve Zíně s outsiderem z Izraele, v neděli český výběr čeká o poznání silnější Černá Hora. Bude se hrát ve městě Bar poblíž národního parku Skadarsko Jezero. V obou střetnutích bude patrná dukelská stopa. Kromě ostřílených reprezentantů, kteří v minulosti Duklou prošli, je v nominaci totiž také její kapitán Tomáš Petržala. Ten v posledních utkáních předvádí vynikající formu a dokazuje, že je v národním týmu  zcela po zásluze.

Obnovenou trenérskou premiéru si ve Zlíně odbyde Vladimír Haber, který tým povede s Jaroslavem Hudečkem. Tito dva zkušení lodivodové nahradí dvojici Lipták – Mika, které po neúspěšné dvojzápasové baráži s Ruskem o postup na mistrovství světa vypršela smlouva.
Další novinkou je změna na pozici kapitána týmu. Karla Nocara, který nedávno ukončil reprezentační kariéru vystřídá největší osobnost současné české házené – Filip Jícha.
V kvalifikaci o EURO 2014 nás kromě Izraele a Černé Hory čeká také favorit skupiny z Německa. Ani výběr země s nejkvalitnější ligou světa však není neporazitelný. V lednu jsme jej na evropském šampionátu dokázali zdolat 27:24, Jícha tehdy nastřílel 7 branek. Černohorci ani Izraelci naopak na lednový šampionát ani nepostoupili. V kvalifikační skupině, v níž byli spolu se Švédskem a Slovenskem, uhráli v šesti zápasech shodně po pouhých dvou bodech, kdy utkání Černá Hora – Izrael skončilo 36:27 a zápas Izrael – Černá Hora zísali domácí v poměru 29:24.
Slováci, kteří pro českou házenou mohou být srozumitelnějším měřítkem v té samé kvalifikační skupině porazili Izrael 38:24 a 27:31. S Černou Horou si pak poradili snadno 36:21 a 25:35.
I když se český národní tým nachází spolu s Německem v pozici jasného favorita na postup, musí být obezřetný. Ani jeden z týmů není radno podcenit a zejména Černá Hora umí být doma velmi nepříjemná. Trenéři se také budou muset obejít bez Jana Stehlíka, který se kvůli poraněnému kolenu musel omluvit. Ani Pavel Horák proti Izraeli nenastoupí a bude šetšit poraněný kotník. I přesto však prohru s týmem, v němž pouze jediný Chen Pomeranz (Hamm/GER) nehraje v domácí soutěži, očekávají jen ti největší pesimisté.
Jak nakonec dopadne první zápas České republiky v kvalifikaci o evropský šampionát 2014 a jak si povedou noví trenéři týmu si můžete ověřit už tuto středu 31. října 2012 buď přímo v hale ve Zlíně, nebo doma u televizní obrazovky prostřednictvím přímého přenosu ČT Sport. Utkání Česká republika – Izrael začíná v 18 hodin.

Sestava ČR pro utkání s Izraelem : Štochl P. (Berin/GER), Mrkva (Göppingen/GER) – Hrstka (Prešov/SVK), Bečvář (Plzeň), Řezníček (Istres/FRA), Jurka (Zubří), Vraný (Hamm/GER), Kubeš (Melsungen/GER), Motl (Lovosice), Jícha (Kiel/GER), Šulc (Ivry/FRA), Číp (Prešov/SVK), Mráz A. (Wetzlar/GER), Juříček (St. Raphael/FRA), Prachař (Bern/SUI), Sklenák (Eisenach/GER)

Česká republika – Izrael (Zlín, CZ)  31. řína 2012 – 18:00
Černá Hora – Česká republika (Bar, MNE) 4. listopadu 2012 – 17:00

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Protected by WP Anti Spam