V příštím roce tomu bude již 65 let, kdy klub HC Dukla Praha založil svou činnost. Mnoho příznivců házené bohatou historii Dukly zná, další o ní mají částečné povědomí, ostatní dukelskou historii znají jen povrchně. Snad každý ale ví, že Dukla je historicky nejúspěšnějším českým házenkářským klubem, který toho dokázal mnoho nejen na domácí, ale také na světové scéně…

V novém seriálu o dukelské historii se toho dozví mnoho především ti, kteří minulé dekády pražského klubu příliš v paměti nemají, pro ostatní to může naopak být poohlédnutí se za minulostí a připomenutí krásných chvil z dřívějších dob.

Historie klubu začíná roku 1948, kdy provozoval svou činnost pod názvem ATK – armádní tělovýchovný klub. Již během první dekády posbíral klub sedm mistrovských titulů, přičemž se během tohoto období stihl přejmenovat na ÚDA – ústřední dům armády. Konečně rok 1960 znamenal přejmenování klubu tak, jak jej známe všichni nyní – Dukla Praha. A právě toto datum je úvodním milníkem našeho příběhu, který bude vrcholit rokem 1984 – ziskem titulu PMEZ. Pro novodobou historii HC Dukla Praha bude vymezena druhá série seriálu.

První článek nové rubriky – Dukelská historie – si můžete přečíst ZDE!