Sokol Vršovice – HC Dukla Praha „B“  19:25  (10:13)

V sedmém kole 2. ligy JZČ jsme sice hráli na hřišti soupeře, ale na zápas jsme mohli jet tramvají. Soupeřem nám totiž byl celek Sokola Vršovice. Pražské derby bylo navíc okořeněné tím, že oba týmy dělil před zápasem v tabulce jediný bod. Dukla jich doposud nasbírala 7 a držela pátou příčku. Sokol měl jen o bod méně a byl osmý.
Tentokrát jsme nastoupili v trochu pozměněné sestavě. A-tým totiž hrál ve stejný čas s Kopřivnicí a někteří hráči, kteří za B-tým dosud také nastupovali, byli buď v sestavě „áčka“ (Petružela, Kern, Syřínek) nebo chyběli kvůli zraněním a zravotním problémům (Bělohlav, J. Reichl). Nominování tak byli i dorostenci Kuklík, Řežábek a Bradáč. Zejména Kuklík se pak v tomto zápase ukázal v dobrém světle.
Protože si všichni byli vědomi toho, jak důležité je v tomto zápase zvítězit, abychom zůstali v kontaktu se špičkou tabulky, měli jsme do utkání parádní vstup. Vysunutá obrana dobře fungovala, za ní se dařilo brankáři Ranglovi, a tak jsme už v 8. minutě vedli 0:5. Vršovicím se podařilo poprvé skórovat až po devíti minutách hry. Do 21. minuty se nám potom dařilo držet náskok čtyř až pěti branek. V následujících chvílích jsme ovšem neproměnili několik šancí v útoku a odhodlaně hrající soupeř během čtyř minut zkorigoval na 8:10. V závěru poločasu jsme však vyrovnání Vršovicím už nedovolili, naopak jsme si udrželi třígólové vedení. Do přestávky se tak šlo za vedení Dukly 10:13.
Úvod druhé půle byl z naší strany o poznání nervóznější než začátek té první, a tak se Vršovice dostaly v 36. minutě na dostřel jediného gólu (13:14). I když jsme dvěma góly opět odskočili, dokázali domácí sérií tří branek za sebou do 42. minuty dokonce srovnat na 16:16. To však bylo z jejich strany naštěstí maximum. Čtyřmi zásahy v řadě jsme mezi 45. a 49. minutou strhli vedení na svou stranu (50. minuta – 16:20) a i když jsme dohrávali bez Víta Reichla, který uviděl přímou červenou kartu, když se zastal spoluhráče proti oplácejícímu soupeři, dotáhli jsme toto jinak oboustranně velice férově hrané utkání do vítězného konce. Sokol se už na výraznější nápor nezmohl, a tak se konečný výsledek ustálil na 19:25.
Díky dalším dvěma bodům se stále držíme v první polovině tabulky, nicméně na její úplné čelo ztrácíme stále tři body. Příští týden narozdí od „A“- týmu volný los nemáme, a tak nás čeká další pražské derby. I tentokrát hrajeme „venku“. V neděli nás  vyzve Chodov „B“, který ještě nedokázal uhrát ani bod. Doufejme, že si čekání na první úspěch prodlouží ještě minimálně o 14 dní.

Sestava a branky Dukly: Rangl, Šimánek – Skopal 3, Řežábek J., Kos 1, Aliapulios 2, Roman 1, Urban, Tsuanev 2, Recihl V. 3, Šimůnek 4, Bradáč 1, Kuklík 8

Sestava a branky Vršovic: Rajdl, Červenka – Novák 1, Pelikán 1, Nováček 1, Metlička 5, Bláha, Havelka 2, Sova, Frzal 1, Rezek K., Kafka 2,  Rezek M. 2, Pazdera 4