TJ JM Chodov „B“ – HC Dukla Praha „B“ 18:31 (7:16)

O víkendu měl náš „A“ tým volný los. Ostatních 10 týmů však svoje extraligová utkání odehrálo a tabulka české nejvyšší soutěže se ještě více vyrovnala. Zubří díky domácímu vítězství 33:27 nad KP Brno sesadilo tým z moravské metropole z čela soutěže, i přesto ale zůstává osmé. První příčku tak mohly převzít Lovosice, které si snadno poradily s Kopřivnicí v poměru 37:27. Karviná přivezla dva body z horké půdy v Hranicích (27:30) a je šestá, Hranice naopak klesly na čtvrtou pozici. Jičín doma přehrál Přerov 28:22 a pojistil si sedmou příčku. Plzeň zvládla duel ve Frýdku – Místku (27:31) a poskočila tak už na třetí místo. Dukla je s 11 body pátá, nicméně týmy mezi 2. a 8. místem jsou vměstnány do rozdílu pouhých dvou bodů. Každé vítězství nebo porážka tedy výrazně zamíchá pořadím. Tabulka Tipgames extraligy po 10. kolech vypadá následovně:

1. Lovosice 14
2. KP Brno 12
3. Plzeň 12
4. Hranice 12
5. Dukla 11
6. Karviná 11
7. Jičín 11
8. Zubří 10
9. Kopřivnice 4
10. Přerov 2
11. Frýdek – Místek 1

Kromě zápasů extraligových soků zajímalo některé hráče A-týmu i utkání dukelské rezervy. Suchý, Kern, Syřínek a Petružela totiž byli nominováni do pražského derby Dukly „B“ s Chodovem „B“ a zpestřili si tak volný víkend.
Na Chodov, který se po sedmi odehraných kolech krčil bez jediného získaného bodu na předposledním místě 2. ligy JZČ tak čekal poměrně těžký oříšek v podobě posíleného záložního týmu  Dukly.
Začátek utkání se vyvíjel přesně podle papírových předpokladů. Už v 8. minutě jsme vedli 5:1. Dařilo se brankáři Suchému, kterému pomáhala přesná obrana, přes níž se soupeř nemohl dostat. V útoku jsme proměňovali šance a využívali poměrně pasivního bránění domácích i přechodu do rychlých protiútoků. Ve druhé destiminutovce se hra zejména díky našim chybám vyrovnala a Chodov dokázal do 18. minuty korigovat na 4:6. Jenže poslední desetiminutovku první půle jsme opět ovládli a tři góly naše góly v řadě v posledních třech minutách poločasu znamenaly, že bylo tařka rozhodnuto již po třiceti minutách. Vedli jsme totiž o devět branek – 16:7.
Ve druhém dějství se trend jen potvrdil. Dvě další třígólové šňůry mezi 27. – 28. minutou a  31. – 34. minutou nás posunuly už k třináctibrankovému rozdílu při stavu 10:23. Dařil se nám přechod do rychlého protiútoku i obranná činnost. Domácí naši branku ohrožovali jen sporadicky, a tak trenéři postupně protočili celou čtrnáctičlennou soupisku. Úsměvného momentu se dočkali nejen hráči, ale i diváci – to když dnešní nejepší střelec Dukly Honza Syřínek skóroval jen s jednou obutou botou, ta druhá mezitím ležela v zámezí.
Posledních 15 minut utkání se už jen dohrával rozhodnutý zápas. Podle toho vypadal i obraz hry. Polevili jsme v koncentraci, udělali jsme několik zbytečných chyb a dovolili jsme spoupěři dávat laciné góly. Ani tak se ale rozdíl ve skóre nezměnil a konečný výsledek tak vypadal zcela jednoznačně – 18:31.
Příští týden nás čeká domácí zápas s dalším celkem 2. ligy JZČ, který doposud nedokázal ani jednou bodovat – Českými Budějovicemi. Pokud se nám podaří i tentokrát zvítězit, dostaneme se pravděpodobně do ještě bližšího kontaktu s úplnou špičkou tabulky.

Sestava a branky Dukly: Suchý, Šimánek – Skopal, Kern, Petružela 5, Kos M. 2, Aliapulios 3, Roman 2, Syřínek 8, Urban, Tsunaev 4, Reichl J. 4, Reichl V. 2, Šimůnek 1

Sestava a branky Chodova: Čermák, Radosta – Převrátil 2, Pössnicker, Houlík 2, Bittman 1, Sova 5, Postelt 1, Fanta 1, Kváš 1, Bubeník 3, Marcínek 2, Smahel