Dukla Praha 6
Víkend 17. – 18.11.2012 jsme strávili na turnaji ve Velké Bystřici. Reprezentovali jsme Duklu opět ve dvou týmech. Pro mladší žáky Dukly 6 skončil tento turnaj vítězně, obsadili 1. místo po krásných vyrovnaných zápasech. Hráli jsme systémem každý s každým. Celkem se turnaje účastnilo 10 týmů. Kluci předvedli rychlou házenou, dařily se nám rychlé přechody do útoku. Vysunutá obrana, na které pilně pracujeme, se postupně lepší. Po 9 odehraných zápasech, ve kterých se všichni hráči prosadili a podíleli se na jeho konečném výsledku, jsme jich 8 dovedli k vítězství a pouze v jednom prohráli velmi těsně o 1 branku. Na celkový výsledek to nemělo vliv a kluci si domů odváželi zlatou medaili a pohár za 1.místo.

Výsledky:
D6 – Zubří 10:8, D6 – Kostelec na Hané 11:6, D6 – Bystřice 9:8, D6 – Polanka 22:3, 6 – Strakonice 14:11, D6 – D4 22:3, D6 – Malacky 15:5, D6 – Bratislava 12:3, D6- Kopřivnice 9:10
Počet branek: Janda 1, Votava 1, Krušberský 57, Beneš 6, Vološin 1, Kaplan 15, Brabec 13, Heřt 5, Mikulenka 6, Patzel 16, Kratochvíl 3

Velkou oporou týmu je Jakub Krušberský, který se stal zároveň nejlepším střelcem turnaje a nesmíme zapomenou na brankaře. Oba jsou důležitou součástí týmu, který ve vyrovnaných utkáních často podrží a tentokrát si oba vstřelili po 1 brance ze 7m hodů. Celý tým hrál pěknou kolektivní házenou a chyby, které se objevují, se minimalizují. Proto je potřeba hrát a hrát a tak se těšíme všichni na další turnaj. Jedeme do Zubří.

Trenéři Charvátovi

Dukla Praha 4
Na úvod nás čekal soupeř ze Slovenska – ŠKP Bratislava. Zápas byl vyrovnaný, nicméně skončil tříbrankovým rozdílem ve prospěch soupeře. Většinu prvních zápasů hrajeme špatně, tady kluci mile potěšili dobrým výkonem.
Druhý zápas jsme hráli s domácím družstvem SK Velká Bystřice. Hra byla velmi rychlá, především ze strany soupeře. Dostali jsme hodně gólů z rychlých protiútoků, kterým jsme nedokázali zabránit. Rozlosování vyšlo tak, že mezi 1. a 2. zápasem jsme měli pouze 10 minut na odpočinek, na což se ale nemůžeme odvolávat. Výhra Bystřice byla zasloužená.
Po tomto zápase jsme se přesunuli do druhé haly, kde nás čekal bratrovražedný souboj s Duklou 6. Díky chybám v útoku, kde jsme ztráceli balóny, jsme dostávali góly z trháků a hned od začátku jsme prohrávali vícebrankovým rozdílem. Nakonec jsme prohráli o 13.
V dalším zápase jsme se utkali s HC Zubří. Šlo o velmi vyrovnaný boj, celý zápas jsme se tahali o gól, o dva. Bohužel pro nás o ty dvě branky jsme nakonec prohráli. I přes to si však troufnu říci, že to byl nejlépe odehraný zápas za celý turnaj. Byla vidět obrovská snaha, bojovnost a chuť hrát. Začala nám fungovat obrana, kde jsme si pomáhali a neustálým přerušováním nedovolili soupeři rozjet útočné akce. Kluci byli po zásluze pochváleni a mohli jsme se vrhnout na Kopřivnici.
Z nepochopitelných důvodů jsme nedokázali udržet tempo z předchozího zápasu. Zbytečně jsme ztráceli balóny, nevraceli se do obrany a prohráli o 11.
Na poslední sobotní zápas jsme se vrátili do první haly, kde nás čekal další soupeř ze Slovenska – Malacky. Tady jsme opět dokázali, že jsme kvalitní soupeř pro ostatní a svedli jsme další vyrovnaný zápas. Malacky měli ke konci více štěstí než my a tak jsme prohráli o 3 branky.
První nedělní utkání proti Kostelci se nám nevydařilo. Potvrdilo se, že nezvládáme první zápasy. Než se kluci stihli zkoncentrovat a začít soustředit na hru, soupeř si udělal náskok, který jsme nedokázali dohnat.
Po sérii sedmi porážek přišla konečně výhra nad týmem ZŠ Polanka. Vyhráli jsme o jeden jediný gól. Soupeř byl oproti nám vzrůstově mnohem menší, nicméně velmi pohyblivý a dokázal nás trápit až do posledního okamžiku. Dukla 6 nám po celou dobu fandila, což nám pomohlo dotáhnout zápas do vítězného konce.
Úplně poslední zápas jsme sehráli se Strakonicemi. Hrálo se s nalepeným míčem, který našim klukům působil obrovské problémy. Nebyli jsme schopni hodit ho rychle dokola, naopak jsme o něj přicházeli díky špatným přihrávkám. Byla znát také velká únava. I přes tato negativa jsme se však nevzdali, ale bohužel opět o dvě branky prohráli.

Předposlední místo sice není nic moc, ale já bych přesto turnaj hodnotila pozitivně. Čtyři zápasy jsme prohráli relativně těsným rozdílem. Stačilo mít o trošku více štěstí a mohli jsme umístěním pěkně zamíchat. Největším problémem jsou technické chyby (špatné přihrávky, nezpracované míče, dvojáky a kroky). Na druhou stranu jsme se velmi zlepšili v obraně, která byla ze začátku špatná. Jak na našich starších hráčích, tak na nováčcích je vidět, že se každý individuálně zlepšuje. Když budeme poctivě trénovat a do zápasů vložíme především chuť hrát a bojovat, věřím, že se brzy dostaví výsledky. Takže kluci, jen tak dál!

Trenéři – Ondřej Václavek, Mářa Josefusová

Sestava:

Vocetka, Turner (44), Choc (19), Zeman (7), Slavíček (6), Kabeš (3), Kincl (2), Grabemann, Bartoš, Jánský, Knapp

Dukla Praha 4 vs.:

ŠKP Bratislava – 8:11