V jedenáctém kole nás čekal nepříjemný soupeř. Na Ruzyň totiž zavítal úřadující mistr ze Zubří. I když Valaši v letošní sezoně obměnili kádr, pořád jsou silným týmem a chtěli to dokázat i na Dukle. Tu navíc nepřestala trápit zranění. Nejprve přišla o Petra Ramse, který laboruje s poraněným prstem, o pár dní později si během chvilky nejprve Jan Syřínek přivodil zranění kotníku, aby jej pak ještě následoval brankář Rangl se zlomeným nosem. Trenéra Pauzu mohlo těšit alespoň to, že po dlouhé době mohl počítat s Martinem Lehockým, který své zranění naopak doléčil. Později se ukázalo, že Dan Rangl bude moci do utkání nakonec zasáhnout také.
Při absenci Štěpána Krupy, který do Dukly přišel do Dukly právě ze Zubří, se do situace, kdy musel hrát proti svému bývalému týmu ocitl další exzubřan – Jan Petružela. I on si byl stejně jako jeho současní a bývalí spoluhráči vědom toho, že se bude hrát nesmírně důležité utkání. Vždyť druhý a osmý tým tabulky dělily před 11. kolem pouhé dva body.
Více nervozní byli z tohoto faktu asi hosté, protože jejich nástup do utkání nebyl vůbec přesvědčivý. Brzy prohrávali 4:0 a scénář dalšího průběhu prvního poločasu by nenapsal ani ten nejoptimističtější fanoušek Dukly. Tomáš Petržala totiž doslova zavřel branku a až do 17. minuty do ní nepustil jediný míč. V tu chvíli jsme vedli už 10:0! Desetibrankový náskok jsme drželi i po prvním poločase, který skončil 15:5.
Druhý poločas jsme už možná i díky vysokému vedení a s tím související ztrátě koncentrace  přenechali hostům. Ti jej sice dokázali o 4 góly vyhrát, ale díky obrovské ztrátě, kterou nabrali během prvních patnácti minut zápasu si z Prahy odvážejí prohru 28:22. Kromě Tomáše Petržaly se v dobrém světle ukázali také Matěj Konšel, David Šůstek a Jakub Kastner (po 5 brankách). Byl to ale především kolektivní výkon, který Dukle zajistil veledůležité dva body (celkem jich máme už 13) a druhou příčku v průběžné tabulce. Ligu vedou čtrnáctibodové Lovosice, které ale mají nedělní zápas v Plzni k dobru. Zubří naopak s deseti body zůstává osmé. Jen o bod víc pak má Karviná, která doma podlehla Jičínu.

Komentář trenéra Pauzy:  „Úvod zápasu a vlastně celá polovina prvního poločasu byla jako z říše snů. Takovýto vstup do střetnutí snad ani nepamatuju, snad jen některé úvody z počátku minulé sezóny se mohly tomu dnešnímu přiblížit. Náskok 10:0 ovlivnil celý zápas, kdy tým vynikal zejména nadstandardní koncentrací. Co se týče druhého poločasu, do jeho 7. minuty jsme sice dostávali více branek, ale byli jsme schopni kontrovat. Poté jsme dostali 4 góly v kuse a naše euforie opadla. Zápas se dohrál bez strachu o výsledek, ale výkon z 1. půle jsme nedokázali zopakovat. V druhém poločase jsme více mysleli na to, jak si užít zápas, než jak navýšit skóre. Chyběli nám další 2 hráči, Syřínek a Rams, na druhou stranu se z dlouhodobě zraněných vrátil Lehocký. Nutno říci, že pokud by se během týdne Honza s Petrem nezranili, Martin by ještě do utkání nezasáhl. Za výkon v utkání bych vyzdvihl především Tomáše Petržalu, jehož výkon byl především v prvním poločase podpořen extrémně dobře fungující obranou. V příštím utkání nás čekají Hranice a my budeme chtít potvrdit, že už doma body rozdávat nechceme.“

vs
24.11.2012
Score: 28 - 22

Match Report

První poločas zápasu se Zubřím byl jako z říše snů. Mnozí přiznivci házené marně pátrali v paměti, zda tam nenajdou něco podobného tomu, co se odehrálo na Ruzyni.
Zápas začal úspěšným zákrokem Tomáše Petržaly. Náš kapitán pak okmažitě založil rychlý protiútok, který proměnil Kastner. Diváci po chvíli zažili deja vu, jen s tím rozdílem, že se z rychlého brejku po zákroku našeho brankáře trefil Kotrč. Když ve třetí minutě zvyšoval na 3:0 Vojta Šik a vzápětí po dalším zásahu Petržaly pečetil na 4:0 svou druhou bankou Kastner, bylo jasné, že do utkání s úřadujícím mistrem jsme vstoupili velmi dobře. Jenže čtyřgólové vedení bylo jen drobnou pozvánkou na to, co se mělo odehrát v následujících minutách.
Nejdřív jsme ale hráli poprvé v oslabení, když byl v 5. minutě vyloučen Kamil Piskač. Jenže Zubří přesilovku nevyužilo a k vidění byly jen technické chyby na obou starnách. Po vyrovnání sil na hřišti se stihl trefit Šůstek (5:0). To už se psala 7. minuta bez vstřelené branky na straně hostí, kteří na nepříznivý vývoj reagovali time-outem. Ten jim ale ani v nejmenším nepomohl, i když se při vyloučení Šika jejich šance na skórování o něco zvýšila. Jenže famózní Petržala úřadoval i v oslabení a když se k jeho výkonu přidala krásná akce po ose Šůstek – Mráz – Sviták, bylo to už 6:0. Bezmocného Petra Orsága v brance Zubří už při vyrovnaném počtu hráčů prostřelili ještě Šůstek a dvakrát Kastner. Ten pak při první přesilovce Dukly za vyloučení Randýska přidal už svůj pátý gól v tomto utkání a zarovnal tak skóre na neuvěřitelných 10:0. Psala se 14. minuta a kdo čekal vyrovnaný souboj dvou nejlepších týmů loňského ročníku extraligy, nestačil se divit. Pod neuveřitelnou první čtvrtinu zápasu se podepsal jak Tomáš Petržala v brance sbírající jeden zákrok za druhým, tak výborně fungující obrana, na které se rozbíjely zoufalé pokusy soupeře o útok. První úspěch Zubří zaznamenalo až díky šťasnému odrazu míče, který Tomášovi Bechnému přistál v ruce, když byl předtím zblokovaný Kamilem Piskačem a nešťastně sražený Davidem Šůstkem. Až v 17. minutě se tedy dokázali hosté poprvé prosadit! Ani v dalším průběhu první půle se obraz hry příliš nezměnil. Trochu se sice rozstřílel Vyjídák a jeden gól přidal i Jurka, ale i když Petr Orság v krátkém sledu zlikvidoval dva rychlé útoky Jakuba Kastnera (24. minuta – 12:5), na víc než pět poločasových branek to Zubří nestačilo. Za Duklu se navíc trefili Šůstek, Konšel, Šik, Piskač a Kotrč, a tak se spanilá jízda Dukly prvním poločasem zastavila na skóre 15:5. Jestliže hráči v poli dokázali vstřelit 15 branek, tak přesně stejný počet zákroků zaznamenal Tomáš Petržala v brance. Úctyhodný výkon!
Na začátku druhého dějství jsme dohrávali přesilovku, což dokázal využít Matěj Konšel. Tomu ostatně patřily i další minuty. Hravě dokázal nahradit drobný výpadek Milana Kotrče, kterému zlikvidoval sedmimetrový hod Petr Orság. Na začátku poslední čtvrtiny zápasu byl Konšel stále jediným střelcem Dukly ve druhém poločase. Mezi 36. minutou, kdy skóroval ve druhé třicetiminutovce už počtvrté (jeho celkově pátý gól v utkání) a 44. minutou, kdy dával Piskač na 20:12 jsme totiž nedokázali vstřelit gól. Orság totiž chytil Kotrčovi další sedmičku a při dvouminuotvém vyloučení Jakuba Kerna jsme zase trefovali jen tyče soupeřovy branky. Zubří toho ale nedokázalo přiliš využít. Jeho silnější chvilka přišla až při hře 6 na 6. Šlachta s Jurkou nejprve snížili na 21:14, na což Pavel Pauza odpověděl time-outem. Po něm se ale znovu ukázal brankář hostí, který kryl dvě naše střely za sebou. Deset minut před koncem tak mohl Třeštík snížit na 21:15. To už byl v naší brance Daniel Rangl, který k utkání nastoupil i přes zlomeninu nosu, kterou si tři dny před zápasem přivodil na tréninku.
Pokud hosté v tu chvíli přemýšeli nad senzačím obratem v zápase, který si nechali v prvním poločase tak snadno utéct, musel je výrazně zklamat gól Martina Lehockého, jenž se po velmi dlouhé přestávce způsobené zraněním vrátil do sestavy. Dan Rangl přesným zákrokem a Vojta Šik neméně přesnou střelou pak v 52. minutě rázně odmítli jakékoli pochybnosti o vítězi utkání (23:16). Milan Kotrč o chvíli později na brankovišti fauloval Marka Třeštíka a byl za to vyloučen. Následnou sedmičku ale Jurkovi chytil Rangl a i když ještě před vypršením Kotrčova trestu dostal 2 minuty také Sviták a Zubří dokázalo Jurkou a Šustáčkem snížit na 24:18, žádné drama nenásledovalo. Naopak se poměrně záhy vyrovnaly síly na hřišti. Vyloučen byl Bechný a sedmimetrový hod bezpečně proměnil Radek Mráz. Ještě jeden gól přidal Šůstek a tak v 56. minutě hlídala Dukla náskok 26:18. Zubří velmi rychle do 58. minuty stihlo čtyřmi góly zkorigovat na 26:22 (2x se trefil Randýsek), ale to už bylo jasné, že na senzaci v podobě vyrovnání je příliš pozdě. Poslední slovo naopak měli Kamil Piskač a Jakub Sviták, a tak jsme si hlavně díky obrovskému náskoku z prvního poločasu pohlídali poměrně vysoké vítězství nad Zubřím v poměru 28:22.