HC Dukla Praha „B“ – Loko České Budějovice „A“ 29:15 (12:7)

V 9. kole druholigové skupiny JZČ čekal na B-tým zatím nejslabší celek soutěže. České Budějovice se po devíti prohrách bez bodového zisku krčí na posledním místě tabulky. Žádný bod ještě nezískal také Chodov „B“, se kterým jsme si poradili minulý týden.
Podle papírových předpokladů se měl zápas vyvíjet zcela jednoznačně. První minuty zápasu tomu také napovídaly. Ve 4. minutě jsme vedli 3:0. Jenže soupeř s námi poměrně agresivní hrou dokázal držet krok. K vyrovnanému stavu 4:4 (13. minuta) přispělo také mnoho nepřesností, které vedly buď rovnou ke ztrátě míče, nebo k přerušení našich rychlých protiútoků. Do vedení se ale jihočeši ani jednou nedostali. Šnůrou tří branek jsme odskočili na 7:4 a i když se potom výraznější rozdíl vybudovat nepodařilo, vedli jsme v poločase 12:7.
Soupeř se ještě na záčátku druhého poločasu pokoušel vrátit se do hry. Částečně se mu to korekcí na 12:9 podařilo, ale to bylo z jeho strany všechno. Mezi 33. a 46. brankou dokázaly České Budějovice vstřelit jen jeden gól, zatímco my jsme využívali perfektní obrany, která v tomto úseku fungovala naprosto přesně. Ve 44. minutě jsme tak vedli 19:10 a o tom, že 2 body zůstanou na Ruzyni bylo rozhodnuto. Další čtyřbranková šňůra umožnila navýšení náskoku dokonce na 23:11 (51. minuta). V poslední desetiminutovce jsme sice opět několikrát chybovali, ale přesto se naše vedení ještě o trochu zvýšilo. Jihočeši totiž už hráli poměrně rezignovaně. Jen Jakub Mráz, bratr Radka Mráze z A-týmu Dukly, občas házenkářsky vyčníval.
Konečný výsledek 29:15 odpovídá spíše celkovému výkonnostnímu rozdílu obou týmů, než předvedené hře. Ta byla z naší strany totiž spíše průměrná. Mrzet nás to ale prozatím nemusí. V tabulce totiž pomalu ale jistě doháníme ztráty, které jsme utrpěli v první polovině podzimu. Aktuálně nám v nekompletní tabulce patří 2. příčka.

Sestava a branky Dukly: Suchý, Lešák – Skopal 4, Petružela 3, Kern 2, Kos 1, Aliapulios 4, Roman 1, Urban, Tsunaev 4, Reichl J. 3, Ctibor 2, Recihl V. 3, Šimůnek 2

Sestava a branky Č. Budějovic: Procházka, Havelka – Kuchař 3, Zelenka 1, Bočan 3, Řezáč 1, Koranda 1, Větrovec, Mráz J. 4, Vrkoč 1, Jiránek 1, Salva