HC Dukla Praha – TJ Cement Hranice

1.12.2012 (16:30)

Hala VG Ruzyně

Výhra se Zubřím z uplynulého víkendu uzavřela první polovinu zákadní části ligového ročníku 2012/2013. Po ní si Dukla vede poměrně dobře, když v nesmírně vyrovnané extraligové tabulce drží se třinácti body čtvrtou příčku se ztrátou pouhého jednoho bodu na vedoucí trio Lovosice, Plzeň a Hranice. Ale ani za námi nezeje velká mezera. Osmé Zubří má 10 bodů, ještě blíže nám jsou Karviná, Brno a Jičín.
O postup do elitní šestky, která si na jaře zahraje o titul, se tedy v následujících jedenácti kolech strhne opravdová bitva. Tím spíše, když se nyní získané body započítávájí i v nadstavbové části.
V první prosincový den začneme sérii odvetných utkání. Představíme se na domácí půdě, kde budeme hostit ambiciózní celek Hranic. O motivaci nouze nebude. Nejenže v případě úspěchu našeho soupeře přeskočíme v tabulce, ale Hranicím máme také co vracet. Byly to ony, kdo nám letos hned v prvním utkání připravil porážku nejtěsnějším rozdílem (30:29) a připravil nás o body. V minulé sezoně jsme se zase poroučeli z Českého poháru poté, co nás po výsledku 30:27 Hranice ve čtvrtfinále vyřadily.
Na začátku září, kdy jsme hráli v Hranicích se nám úvod utkání povedl. Rychle jsme vedli 2:5 a poločas jsme získali v poměru 12:14. Jenže ve druhé půli se hra vyrovnala a o vítězství Hranic rozhodl 15 sekund před koncem Marek Tůma. Po šesti brankách tehdy zaznamenali David Šůstek a Kamil Piskač, pěti zásahy přispěl Radek Mráz. Na straně soupeře skóroval sedmkrát Dolák a šestkrát Tůma.

Podrobný průběh zápasu v Hanicích i komentář trenéra Pauzy si můžete připomenout zde.

Od zápasu s námi Cement předváděl poměrně dobré výkony. I díky domácím výhrám nad Plzní, Lovosicemi nebo Jičínem je zatím na třetím místě tabulky. Že není jeho bodový náskok vyšší zapříčinila mimo jiné domácí prohra s Karvinou nebo neočekávaná ztráta v Přerově, kde nastoupil i Martin Stržínek. O druhého nejlepšího střelce minulé sezony se Hranice dlouho nemohly opřít kvůli vleklým tahanicím se Zubřím. V sobotu na Dukle se na něj ale budou moci spolehnout, v posledních kolech totiž již nastupuje pravidelně. Naposledy přispěl k těsné výhře svého týmu na půdě silného Brna v poměru 25:26. Oporou v brance bude určitě i veterán Josef Kučerka, který stále deptá mnohé ligové střelce svými přesnými zákroky. Nepravděpodobný je naopak start ostříleného křídelníka Tomáše Galuse. Ten si totiž právě v utkání s Brnem  přivodil blíže nespecifikované zranění.
Trenér Pauza se v boji o důležité dva body bude moci spolehnout na uzdraveného Martina Lehockého. Naši branku bude hájit Tomáš Petržala, který chytá ve famózní formě. Minulý týden nedovolil Zubří přes 16 minut vstřelit jedinou branku. Brankové konto soupeře jistě zatíží střelci jako Milan Kotrč nebo Radek Mráz. Připraveni budou také borci, kterým se proti Hranicím naposledy velmi dařilo – Kamil Piskač a David Šůstek. Do nekončící řady zraněných hráčů na naší straně ale bohužel přibyla další jména. Jan Syřínek laboruje se zraněným kotníkem a Petr Rams léčí zlomený prst. V letošní sezoně ale Dukla už mnohokrát ukázala, že se i v okleštěné sestavě dokáže semknout a vyhrávat. Sobotní duel tedy slibuje kvalitní a divácky atraktivní házenou. Ti kdo si jej nebudou moci vychutnat přímo v hale, jsou srdečně zváni alespoň k přímému přenosu internetové televize tvcom.cz. Utkání začíná 1. prosince v 16.30 v hale na Ruzyni.

vs
9.2.2022
Score: 29 - 25

Lineup

Subs