Bohemians Praha – HC Dukla Praha „B“ 23:27 (11:14)

Netradičně už ve čtvrtečních večerních hodinách hrál B-tým další druholigové střetnutí ve skupině JZČ. Přijali jsme totiž nabídku domácích Bohemians a dohodli jsme se, že si pražské derby 10. kola předehrajeme.
Bohemians dosud nebyli příliš úspěšní a dokázali nasbírat jen 6 bodů za tři výhry a sedm proher, ale už několikrát jsme se mohli přesvědčit jak je nebezpečné jakéhokoli soupeře podcenit. Mnozí z nás si také vybavili, některé hráče soupeře (Pevný, Kovář, Kotisa) ještě z jejich působení na Dukle.
Spolehnout jsme se opět mohli na posily z A-týmu. Náš nejlepší střelec Jan Petružela nebo brankář Rangl byli připraveni získat další dva body, které by nás posunuly alespoň do víkendu do čela tabulky. K dispozici byli také tři kmenoví hráči staršího dorostu. Jmenovitě šlo o Filipa Bradáče, Romana Pipasika a Jakuba Řežábka.
Úplný úvod utkání byl poměrně vyrovnaný, ale jen proto, že jsme nedokázali využívat šance a ukvapeně jsme se hnali do zakončení. Po pár minutách jsme se uklidnili, ovládli jsme hru a čtyřmi brankami v řadě jsme se ujali vedení 3:7 (13.minuta). Tento náskok jsme však navýšit nedokázali a zbytek první půle se změnil spíše v přetahovanou. Na každou naši branku dokázali domácí pohotově odpovídat. Vzhledem k tomu, že naše obrana působila nejistým dojmem a objevovaly se v ní výraznější mezery, snížili navíc zelenobílí rozdíl ve skóre až na 11:13 (29. minuta). Honza Petružela se ale stihl před poločasem ještě jednou trefit, takže jsme si do přestávky odnášeli tříbrankové vedení 11:14.
Obraz hry z druhé poloviny první třicetiminutovky napovídal, že pokud soupeř zpřesní hru a my se nezlepšíme, budeme mít s bodovým ziskem mnohem větší práci, než jsme původně čekali. To se také stalo. Vstup do druhé půle se nám příliš nepovedl a ve 34. minutě už jsme vedli jen nejtěsnějším rozdílem (13:14). O sedm minut později bylo dokonce srovnáno (41. minuta – 16:16). Poměrně tvrdá hra Bohemians totiž přinesla ovoce a protože jsme nedokázali soupeře v obraně napodobit, museli jsme se vyrovnat s nerozhodným stavem. Jenže mezi 43. a 44. minutou jsme třígólovou sérií Aliapuliose, Petružely a Jana Reichla opět odskočili – tentokrát na 20:17. Domácí se ještě jednou dokázali nadechnout k odporu a dotáhli na 19:20 (47. minuta), ale na bližší rozdíl jsme je až do konce zápasu naštěstí už nepustili. Branka Víta Reichla a dva přesné zásahy Petružely znamenaly náskok 20:23. I když do konce zbývalo takřka 10 minut a náš výkon se příliš nezlepšil, bylo s každou přibývající minutou čím dál jasnější, že soupeři pomalu docházejí síly. Bohemians vyrobili několik zbytečnách technických chyb a sami se tak připravili o možnost koncovku zdramatizovat. Utkání jehož nejlepším střelcem byl Bohumír Skopal (8 zásahů) následovaný Janem Petruželou (7 branek) tak skončilo vítězstvím 23:27, na kterém mají nezanedbatelný podíl také oba brankáři Rangl a Šimánek. Zajímavostí je, že na straně Dukly se o všechny branky postaralo pouze pět hráčů. Kromě již zmiňovaných Skopala a Petružely to byli také bratři Reichlové a Janis Aliapulios (všichni po 4 gólech). Za Bohemians se i díky třem proměněným sedmimetrovým hodům nejvíckrát prosadil Jan Balcer (5 branek).
Upracovaná výhra z pražského derby nás tedy minimálně do víkendu posunula na průběžnou první příčku tabulky, kde budeme čekat, jak si povedou naši pronásledovatelé. Vzhledem k vyrovnanosti tabulky lze předpokládat, že nám vedení přes víkend nevydrží, ale po nepříliš povedeném úvodu sezony je už pátá výhra v řadě poměrně příznivou zprávou.

Sestava a branky Dukly: Rangl, Šimánek – Skopal 8, Petružela 7, Aliapulios 4, Roman, Tsunaev, Reichl V. 4, Ctibor, Reichl J. 4, Šimůnek, Bradáč, Pipasik, Řežábek J.

Sestava a branky Bohemians: Klečka, Chvojka – Jaroš 4, Balcer 5, Kubišta 2, Šerák 4, Leiss, Pevný Jan, Florian 2, Klečka Jakub, Klečka Jan 2, Kůna 1, Kovář, Pevný Jiří 2, Kotisa 1