HC Dukla Praha – TJ Cement Hranice 19:15 (8:9)

Ve 12. kole Tipgames extraligy byly na programu první odvety. Začala jím totiž druhá polovina základní části a týmy se tak postupně střetnou mezi sebou i podruhé. Jen si vymění pořadatelství.
Duklu čekaly ambiciózní Hranice, které nejenže byly v tabulce o bod před námi, ale přijely s vědomím, že nás v prvním kole porazily 30:29. Teď měly navíc v sestavě druhého nejlepšího střelce Martina Stržínka, jenž v úvodu sezony nenastupoval kvůli tahanicím Hranic se Zubřím. Moravanům naopak chyběl zraněný Galus a potrestaný Brož. V sestavě Dukly nechyběla spolehlivá opora v podobě Tomáše Petržaly. Ten minulý týden nedovolil přes 16. minut Zubří jedinou branku. Trenér Pauza mohl počítat i s uzdraveným Lehockým. Na pomyslný seznam zraněných okupovaný Krupou, Bělohlavem a Tesařem nedávno přibyli i dva leváci – Petr Rams a Jan Syřínek. Házenkářští fanoušci tak mohli očekávat vyrovnaný souboj.
Průběh provního poločasu tyto předpoklady potvrdil. Zpočátku si ani jeden tým nedokázal vybudovat více než dvoubrankový náskok. Za delší konec ovšem většinu poločasu tahaly Hranice. Výborní byli oba brankáři. Kučerka dokonce zlikvidoval Dukle tři sedmičky v řadě. Ve 26. minutě se podařilo hostům odskočit na 6:9 a s Duklou to nevypadalo dobře. Ale povedený závěr poločasu znamenal korekci na 8:9.
Ve druhé půli se na hřišti pořádně jiskřilo. Celkový počet vyloučených v tomto zápase dosáhl dvaceti, k vidění byly i dvě červené karty (Šůstek a Stržníkek – oba za 3×2 minuty). Dukla také zpřesnila hru, zpevnila obranu a našla úspěšného exekutora sedmimetrových hodů. Této role se dobře zhostil mladík Petružela, který všechny tři svoje sedmičky proměnil. V dobrém světle se ukázali také Matěj Konšel, Vojta Šik, Kamil Piskač nebo David Šůstek. Střelecky se nejvíce dařilo Kubovi Kastnerovi (5 branek). Rozhodujícím úsekem utkání se nakonec ukázal být ten mezi 36. a 39. minutou, kdy jsme z 10:10 odskočili a 14:10. Udržet náskok pomáhaly kromě přesné střelby také zákroky gólmana Petržaly, který byl opět v dobré formě. Úspěšných zásahů měl nakonec dohromady 18.
Z hráčů bylo vidět odhodlání, nasazení a touha po vítězství. Za to byli také odměněni výhrou 19:15 a postupem na průběžné první místo tabulky. Z toho nás ovšem rychle sesadila Plzeň, která o několik hodin později bez problémů zvítězila v Přerově a o jeden bod nás přeskočila. I tak ale díky třetí výhře v řadě zůstáváme na druhé příčce o bod před Lovosicemi, které měly v tomto kole volný los a v příštím (třináctém) kole pojedeme do Jičína bojovat o setrvání na medailových pozicích.

Milan Kotrč mladší zápas s Hranicemi okomentoval slovy: „V prvním poločase se nám nedařilo prosadit se, ve druhé půli jsme ale zlepšili obranu a z toho plynula i větší úspěšnost v útoku. Jsme opravdu rádi, že jsme získali důležité dva body.“

vs
9.2.2022
Score: 29 - 25

Lineup

Subs


Sestava a branky Hranic: Kučerka, Fabián M., Magrla K. – Stržínek 5, Dolák, Šíra 2, Bajgar, Tůma 1, Rachač 1, Magrla P. 6, Samiec, Lančí, Herda