HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha

sobota 8. prosince 2012 – 18:00

I když do ruzyňské haly, kde Dukla hraje svoje domácí zápasy už na podzim zavítaly týmy jako Karviná, Zubří, Plzeň nebo Hranice, zůstává jediným týmem, který si odtud dokázat odvézt body Jičín. Právě s ním sehrajeme v sobotu důležitou odvetu, ve které budeme východočeskému celku mít co vracet. Ve druhém kole jsme totiž v září Jičínu doma podlehli o jedinou branku 22:23 a po prohře v Hranicích jsme tak podtrhli neúspěšný vstup do sezony.
Po vyrovnaném prvním poločase, který tehdy skončil 11:11, jsme ve druhé půli nabrali  až pětibrankovou ztrátu. Tu se nám několik minut před koncem sice podařilo vymazat, ale o vítězství hostů rozhodl osm sekund před koncem Zeman. V utkání se v dobrém světle předvedli oba brankáři – Veverka a Petržala. Za Duklu nastřílel sedm branek Milan Kotrč, jako správná posila se ukázal i Matěj Konšel, který se trefil čtyřikrát.Nejlepším střelcem Jičína byl Jan Vocásek se sedmi přesnými zásahy, následoval ho šestibrankový Radek Král.

Průběh utkání Dukla – Jičín si můžete připomenout zde.

Od druhéhe kola ale uplynulo poměrně dost času a odehrálo se mnoho zápasů. Situace v tabulce se změnila a Dukla se dokázala probít na třetí místo. Jičín sice máme už o jednu příčku za sebou, ale náš náskok je pouze jednobodový. V posledních čtyřech kolech dokázal náš zítřejší soupeř zvítězit s Přerovem a v Karviné, prohrál v Plzni a minulý týden remizoval s KP Brno 26:26. Mezi hráče, na které si budeme muset při absenci Vocáska a Zemana dávat největší pozor patří zkušený Michal Kraus a zejména Tomáš Babák – juniorský reprezentant a průběžně druhý nejlepší střelec extraligy (78 branek), který jen v minulém kole nastřílel Brnu 9 gólů. Trenér Aleš Babák bude určitě spoléhat i na brankáře Veverku. Také v Jičínské sestavě jsou hráči, kteří v posledních letech prošli naším klubem. Kromě brankáře Kuriala to jsou také Martin Lepieš nebo Michal Naimann.
To Dukla se v posledních zápasech spoléhá na kolektivní výkon, což jí přináší ovoce. Ve třech utkáních za sebou na domácí půdě porazila Kopřivnici, Hranice i Zubří. Základním stavebním kamenem výkonu v Jičíně bude určitě brankář Petržala, který chytá ve výborné formě. Rozehrál se také Matěj Konšel, jehož střely z dálky brankářům soupeře dělají velké problémy. O zkušenostech Piskače a Šika nelze pochybovat, dobré výkony v útoku i v obraně předvádí David Šůstek. Po zranění se s týmem postupně sehrává Martin Lehocký. Na rychlou hru Jičína budou také platit naše křídla Kastner s Kotrčem.
Zápas, který slibuje technickou házenou ve vysokém tempu s rychlými přechody do protiútoku můžete zhlédnout v sobotu 8. prosince buď přímo v jičínské hale, nebo prostřednictvím přímého přenosu internetové televize tvcom.cz. Výhoz je naplánovaný na 18. hodinu

-red-