HC Dukla Praha „B“ – VŠ Plzeň 35:19 (16:7)

B-tým čekalo ve druhém prosincovém víkendu poslední podzimní soutěžní kolo 2.ligy JZČ. Soupeřem nám byl celek VŠ Plzeň, kterému patřila průběžná sedmá příčka. Pohled na tabulku ukazoval, že každé zaváhání může být pro boj o první příčku rozhodující. Vždyť první Košutku a šestý Talent Plzeň „B“ dělily pouhé tři body. Abychom měli klidné vánoční svátky, museli jsme zvítězit a bodovat tak naplno. Jenže už první minuty ukázaly, že hráči si tlak nepřipouštěli. Důsledná obrana podpořená výkonem brankáře Suchého dávala snadné možnosti přechodů do rychlého protiútoku. Ty jsme pak snadno proměňovali v branky. Od druhé minuty a stavu 2:2 jsme jich vstřelili hned pět v řadě (9. minuta – 7:2) a Plzeň už za celé utkání nedokázala najít odpověď. Obraz hry se totiž nezměnil ani po time-outu, kterým lavička soupeře reagovala na nepříznivý vývoj. I nadále jsme přesně bránili a postupně přidávali další a další zásahy do sítě Plzně, jejíž hráči se většinou bezmocně snažili probít alespoň k zakončení. Dvě třígolové šňůry mezi 23. a 30. minutou přerušené pouze jednou přesnou trefou soupeře znamenaly, že Ondra Šimůnek mohl spolu se sirénou ohlašující konec první třicetiminutovky vystřelit devítibrankové poločasové vedení 16:7.
O přestávce hráči dostali jasný pokyn nepolevit a nepřipustit žádné drama. Tím se také řídili a ve 42. minutě vedli už 22:10. Potom se sice západočeši třikát v řadě prosadili, ale při tak velkém rozdílu ve skóre to byla spíše jen kosmetická úprava. Jan Homolka navíc nastřelil ze sedmimetrového hodu Tomáše Suchého přímo do obličeje. Byť šlo o něchtěný zásah, viděl po zásluze přímou červenou kartu. A tak nebyl větší problém udržovat brankový rozdíl a prostřídat sestavu tak, aby dostali šanci všichni hráči, kteří byli připravení na lavičce. Brankář Šimánek pak několika zákroky přispěl k tomu, že se hosté v posledních dvou minutách  už neprosadili a nedosáhli ani dvacetigólové mety. To my jsme mezi 58. a 60. minutou ještě přidali závěrečnou čtyřgólovou sérii a uzavřeli jsme účet utkání, které jsme od začátku s přehledem ovládli, na pěkných 35:19.
Vynikající výkon podal Jakub Kern, který se dokázal prosadit v útoku individuálními průniky i střelbou z dálky (vstřelil 7 branek) a byl platný i v obraně. Pozadu nezůstal ani tradiční střelec Jan Petružela, jenž odvedl dobrou práci také na hrotu vysunuté obrany. I díky třem proměněným sedmimetrovým hodům zaznamenala tato posila ze Zubří rovněž 7 gólů. Jen o jediný zásah méně měl další exzubřan Michal Roman. Kromě obou brankářů je třeba vyzdvihnout také dobrou obranu Bohumíra Skopala a Ondry Šimůnka, přehled prokázal i Dmitry Tsunaev.
Díky přesvědčivé výhře jsme poskočili už na průběžné první místo tabulky 2. ligy JZČ. Druhá Košutka má ale k dipozici ještě domácí utkání s předposledním Chodovem „B“. Protože na nás ztrácí jen jeden bod, přezimuje na čele v případě vítězství právě ona. I tak ale 17 bodů, které jsme dosud při osmi výhrách, jedné remíze a dvou prohrách zíkali, znamená, že jsme dali zapomenout na nepříliš povedený vstup do sezony a do jarní části sezony budeme vstupovat nejhůře druzí. Cíl stanovený před startem sezony – postup do první ligy – tedy rozhodně přehodnocovat nemusíme.

Sestava a branky Dukly: Suchý, Šimánek – Petružela 7, Kos M. 1, Aliapulios 2, Roman 6, Urban, Tsunaev 4, Reichl V. 1, Šimůnek 3, Kern 7, Skopal 4

-red-