Po delší zápasové přestávce jsme společně s Duklou 6 a staršími žáky Dukly vyrazili na severní Moravu do Zubří a Rožnova pod Radhoštěm. Čekaly nás téměř 3 dny vzájemného měření sil s netradičními družstvy.

Turnaj O pohár starosty města Zubří se hrál systémem každý s každým v základní a finálové skupině, kdy první dva postupovali ze základní skupiny do finálové skupiny o 1. – 6. místo. Zbylá družstva se pak utkala o 7. – 12. místo.

Úvodní utkání se Zubřím A se odehrálo ještě v pátek po příjezdu na místo konání a do poločasu se jevilo jako vyrovnané (5:7). Druhý poločas byl ale o poznání horší, výrazně se zhoršila obrana a celkové se dařilo méně. Bohužel to bylo utkání, kde jsme na soupeře měli, ale stalo se to, že ne všichni hráli na hranici svých možností. Výsledkem byla prohra 9:15. Ranní sobotní utkání s Juliánovem mělo podobný průběh jako utkání se Zubřím. V prvním poločase vyrovnaný zápas, v druhé polovině stejný průběh jako první utkání. Oba soupeři s námi byli výkonnostně srovnatelní, nám ale chyběla chuť nebo spíše hlad po vítězství. I druhé utkání jsme prohráli, tentokrát 9:16 (5:8). Po tomto utkání jsme provedli několik zásadních změn, především jsme dali najevo naši nespokojenost s výkonem družstva jako celku, kluci si málo pomáhali a každý spoléhal na hru toho druhého. Dlouhý a velmi hlasitý projev všech trenérů slavil úspěch, protože jsme do 3. utkání nastoupili jako někdo zcela jiný. Obrovská aktivita v obraně, tvrdost a spolupráce nás neopustily do konce turnaje. Na výsledcích, ale především na předvedené hře to bylo vidět. Poslední utkání v základní skupině jsme odehráli s asi nejslabším celkem skupiny. Obrana byla po celé utkání naší hlavní doménou. Hráči plnili všechny pokyny a sami určitě poznali, že vše, co jsme řekli, byla pravda. Do poločasu jsme dostali jen 3 branky, sami jsme pak odpověděli celkem 8 zásahy a mohli jsme jít v poklidu do další půle. Tam jsme ještě přidali, zahráli si všichni kluci a ještě jsme nechali soupeře vstřelit jen jenu branku. Výsledek? 13:4 a skvělý pocit z utkání. Doufali jsme, že nám výkonnost alespoň částečně vydrží do dalšího pokračování turnaje, kdy jsme z třetího místa postupovali do bojů o 7. místo. V této skupině nám zbývalo odehrát 4 kvalitní utkání se soupeři stejných nebo o něco vyšších kvalit, ostatně, to byl důvod, proč jsme do Zubří jeli. Věřili jsme, že budeme dál hrát stylem, jakým jsme nastavili po „válečné“ poradě. Již teď chceme říct, že se to povedlo. Postupně jsme smetli asi nejslabší tým turnaje Velké Meziříčí 17:5 (10:3), i když v tomto případě se nejednalo o jednoduché utkání, protože na nás soupeř nasadil osobní obranu od poloviny hřiště. K našemu štěstí jsme se týden před turnajem na tuto variantu připravovali a měli jsme s ním problém jen v úvodu, než se kluci adaptovali a jiný systém bránění. Se Zlínem jsme opět začali velice dobře. V poločase jsme vedli klidným rozdílem 7:3 a až v konci druhého poločasu soupeř zmenšil rozdíl jen na rozdíl 4 branek 13:9. Se Zlínem se nám povedlo udržet jejich nejlepšího hráče z dostřelu naší branky skvělou spoluprací přední obranné řady, která se skvěle pohybovala a ukázkově předávala. Bohužel jsme trochu váhali při bránění křídel, místy nám ale naštěstí podržel brankář. V předposledním zápase s Ivančicemi na nás čekal nejspíš nejsilnější soupeř této skupiny. Disponoval 2 kvalitními střelci z dálky, a proto jsme nabádali kluky k ještě lepší hře v obraně než proti Zlínu. Dlouho jsme nezískávali potřebný náskok, poločas byl 6:4, pozitivní ovšem bylo, že i tyto branky padaly především z prostoru křídel. Spojky soupeře se přes naši vysunutou obranu jen těžko prosazovaly. Velmi cenné vítězství 14:11 nám trenérům přineslo obrovskou radost, protože jsme sami cítili, že tento soupeř byl o trochu lepší než my. O to větší radost jsme měli. V poslední utkání jsme měli za cíl nejen vyhrát, ale také odčinit neslušné fandění družstva Zubří B při utkání našeho druhého družstva s Topolčany o 3. místo. Nemůžeme zcela jasně říct, co bylo příčinou našeho horšího výkonu, nicméně naše očekávání a plány se příliš nenaplnily. Hrálo se příliš vyrovnaně, obrana nám fungovala jen na 70% a v útoku jsme byli nepřesní. Poločas nám nedával moc klid, výsledek 6:4 neodpovídal vzájemnému rozložení sil. Výhrou 11:9 jsme potvrdili naše konečné 7. místo v turnaji bez jediné prohry ve finálové skupině.

Byla to právě předvedená hra a vítězná série, které  nám udělaly největší radost. Škoda je, že jsme se do formy dostali až po výstupu, který nám příliš radost neudělal. Tak to ale někdy je. Tento víkend pořádáme turnaj ve Sportovním areálu Břve, kterého se zúčastním 7 pozvaných družstev, včetně  2 z Dukly. Přijďte se v sobotu a neděli podívat a podpořit nás.

Sestava a branky: P. Vocetka, F Slavíček 2, A. Choc 19, J. Urban 2, D. Turner 47, A. Zeman 8, E. Kincl 3, V. Bartoš, D. Grabemann, J. Barda, J. Hokynář, J. Swárovský 5