V prosinci vrcholí podzimní část extaligy, 2. ligy mužů i dorosteneckých kategorií, ale ani mladší žáci nezaháleli. V uplynulých dvou víkendech se zúčastnili turnajů v Zubří a Břvích u Prahy. O tom, jak si tam vedli referují trenéři Charvátovi, kteří všem přejí krásné a klidné vánoční svátky a hodně zdraví a sportovních úspěchů do nového roku.

Dukla A v Zubří 30.11. – 2.12.2012
 V pátek 30.11.2012 jsme odjeli společně s Duklou 4 na dvoudenní turnaj do Zubří. Jeli s námi i starší žáci, ale ti hráli v Rožnově pod Radhoštěm. Na našem turnaji se potkalo 12 týmu. Byli jsme rozděleni do třech skupin po čtyřech týmech. Dva celky postupovaly do nadstavbové skupiny A, dva pak do skupiny B.  V naší skupině jsme odehráli nejprve těžké utkání proti Prešovu. Bylo velmi tvrdé, rychlé a bojovné. Bohužel se nám nepodařilo soupeře porazit a konečný výsledek byl pro Prešov 13:7. Další dvě utkání byla lepší, podařilo se nám vyhrát nad Velkým Meziříčím 20:1 a s velkým štěstím vyhrát o jednu branku se Zlínem 10:9. Ve skupině jsme byli druzí a postoupili do skupiny A. Zde jsme se potkali se Zubřím A a porazili jej 11:8. S Juliánovem jsme zaznamenali opět vítězství, tentokát 8:3. Další utkání jsme sehráli s Topolčanami. Opět bylo velmi vypjaté, rychlé a tvrdé. Nakonec jsme prohráli 12:14. Poslední utkání bylo rozhodující. Tento výsledek totiž ovlivnil nejvíce konečné pořadí. Celý zápas se nejen branky, ale i hra přelévala z jedné strany na druhou, hrálo se opět velmi rychle a tvrdě. Velkou oporou obou týmů byli brankaři, kteří měli krásné zákroky. Nejvíce práce a starostí měli rozhodčí, kteří chvílemi nevěděli co pískat a byli velmi bezradní. Výsledkem utkání byla nakonec remíza 6:6 a pro obě družstva krásný zápas. Bohužel nám nestačila na medailový stupeň.
Celkové pořadí: 1. místo Prešov, 2.m. Zubří A, 3.m. Tatabánya, 4.m. Topolčany, 5.m. Dukla A, 6.m. Juliánov, 7.m.Dukla B, 8.m. Ivančice, 9.m. Zlín, 10.m. Zubří B, 11.m Hlohovec, 12.m. Velké Meziříčí.
Turnaj byl velmi dobře a pestře obsazený. Potkalo se zde spousta týmů z různých končin. Velký nedostatek vidíme v rozhodčích. Byli velmi mladí a rozhodně ve spoustě zápasů potřebovali radu a pomoc někoho zkušeného.
Vánoční turnaj na Břvích 7. – 9.12.2012
Každým rokem v prosinci pořádáme dvoudenní Vánoční turnaj. Snažíme se pozvat nejlepší týmy, které si mezi sebou rozdají pěkné zápasy. Letos k nám do Prahy dorazil již tradičně Talent Plzeň, dále přijelo Nové Veselí, Velká Bystřice, Lovosice a Zlín.  Celkem nás mělo být sedm týmů, ještě Dukla 4. Bohužel se nám po oddíle rozmohly zdravotní obtíže. Měli jsme co dělat, abychom dali dohromady jeden tým. Ani ten však nebyl nejzdravější. Přesto hráli kluci skoro nad své síly a podařilo se jim nakonec v této konkurenci obsadit pěkné 3. místo. Všechny zápasy byly vyrovnané. Týmy hrály bojovně, viděli jsme pěknou házenou a rozhodně spoustu talentovaných hráčů. Nejlepším brankářem se stal Jakub Votava od nás z Dukly a nejlepším hráčem střední  spojka z Plzně Tomáš Piroch. Velký dík patří panu Šmídovi a kolektivu pracovníků ve Sportovním areálu Břve. Všichni se o nás výborně a ochotně celé tři dny starali. Zpestřením turnaje pro hráče a trenéry bylo utkání mužů Libčice – Kutná Hora, někteří vyrazili  na Staroměstské náměstí na Vánoční trhy, jiní sportovali v areálu na bowlingu a další se rehabilitovali ve vířivce. Věřím, že byli všichni spokojeni a odváží si spoustu nových zážitků. Naši hráči se musí co nejdříve uzdravit, abychom mohli pokračovat dále v pilných trénincích a přípravě. V prosinci nás ještě čeká Vánoční rozloučení 16.12.2012 opět na Břvích se všemi hráči, rodiči a trenéry z Dukly, V posledním týdnu pak plánujeme ještě Vánoční fotbálek s rodiči. Všem přejeme krásné, klidné Vánoční svátky a v novém roce hodně sportovních úspěchů a hlavně zdraví.

Trenéři Martina a Ladislav Charvátovi

Jak si vedli na turnaji v Zubří mladší žáci z Dukly Praha 4, si můžete přečíst v našem předchozím článku.