Dukla – Karviná 27:30 (10:18)

V posledním podzimním kole jsme přivítali Karvinou. Ta zatím přišla pouze o jediný bod v utkání s Kopřivnicí. I když nás trápí zranění (Jeníček, Charvát) a nemoci, doufali jsme, že můžeme doma Karvinou porazit. Jenže tento optimismus nám vyržel pouze prvních 10 minut. Poté jsme úplně vypadli ze hry. V obraně jsme byli nedůrazní a v útoku jsme se nemohli prosadit, nebo jsme dělali technické chyby (11 chyb v prvním poločase). Nadšeně hrající soupeř toho samozřejmě využil a odskočil nám na poločasových 10:18. Vyššímu vedení zabránil pouze dobrý výkon R. Filipa v brance. I úvod druhého poločasu se odehrával ve stejném duchu a tak to v 11. minutě druhé půle bylo již 11:23! V tomto okamžiku hráči využili mírného polevení soupeře. Šňůrou osmi branek v průběhu cca deseti minut jsme se soupeři přiblížili na pět branek a Karviná evidentně znervozněla. Ještě jsme dokázali stáhnout vedení soupeře na 23:26 a vypadalo to, že bychom mohli stihnout soupeře „zlomit“. Ale opět přišly některé zbytečné chyby a neproměnění několika šancí a hosté již utkání dohráli. Za druhý poločas zaslouží hráči uznání, ale bohužel utkání se musí hrát po celých 60 minut!

Sestava a branky Dukly: Rada, Filip – Pipasik 5, Pína 4, Bradáč 4, Stárka 2, Zrno 1, Pícha 4/3, Husár 4, Kuklík 3, Březina, Mubenzem, Kalous.

Zimní přestávku přečkáme na 6. místě. Musíme se poctivě připravit na druhou polovinu soutěže. Doufám, že si to hráči už uvědomí a věřím, že v jarní části ligy budeme pro každého soupeře velkou hrozbou.

Pavel Farář – trenér