HBC Ronal Jičín – HC Dukla Praha 22:20 (10:10)

Třinácté kolo Tipgames extraligy pro nás rozhodně nebylo šťastné. Do Jičína jsme odjížděli s touhou zvítězit a odčinit tak těsnou domácí porážku 22:23 ze druhého kola. Oproti tomuto utkání navíc jičínským chyběl ostrostřelec Vocásek. Kvůli zranění absentoval také  Zeman, který v posledních sekundách zápasu v Praze vstřelil rozhodující branku.
Před velmi slušně zaplněnou halou, kterou obsadilo přes 800 příznivců házené (včetně hlasité menšiny těch, kteří fandili Dukle) se hrálo opět utkání chudé na góly. Oba týmy totiž zdobila pevná obrana a výborné zákroky brankářů.  Bojovnému prvnímu poločasu předcházely oficiality v podobě blahopřání trenérovi Jičína Alešovi Babákovi, který se loučil s aktivní hráčskou kariérou. Pak už se dostali ke slovu házenkáři klubů, které si byly v tabulce vzájemnými sousedy – Dukla byla čtvrtá, Jičín pátý.
V první půli se až do 25. minuty nepodařilo žádnému z týmů výrazněji odskočit. Potom jsme díky dobrým zákrokům brankáře Petržaly, přesnější střelbě a aktivnější hře dokázali uniknout soupeři až na tříbrankový rozdíl (7:10). Jenže přísné vyloučení Šůstka, sedmička v náš neprospěch a povedený podstřel Weintritta znamenaly poločasovou remízu 10:10.
Druhá půle byla o poznání nervóznější. Ztráty míče na jejím začátku, neúspěšná střelba i neproměněná sedmička vyústily ve čtyřbrankovou ztrátu. Co naplat, že brankář Petržala pochytal co mohl. Místo abychom se potom nadechli ke stíhací jízdě, srazilo nás nešťastné vyloučení za příliš mnoho hráčů v poli. Oslabení jsme ale přežili a postupně jsme začali dotahovat. Příliš často jsme se však nechávali rozhodit verdikty rozhodčích a málo jsme se soustředili na hru. Dvě vyloučení, která nevyplynula ze hry, byla dalším z faktorů, jež nakonec rozhodly, že jsme si i přes velké odhodlání a bojovný výkon, kdy bylo na hráčích vidět, že na hřišti odevzdávají vše, neodvezli z Jičína ani bod. Po prohře 22:20 jsme klesli na 5. příčku v tabulce (15 bodů). Stejný bodový zisk má také šesté Brno, které má ale na kontě o jeden zápas více – středeční remízu s Plzní. Ta i přesto vede i nadále s 19 body extraligu. Za ní se s 16 body sešly Lovosice, Hranice i Jičín. Čelo tabulky je tedy i nadále nesmírně vyrovnané a úspěch v sobotním utkání s předposledním Frýdkem – Místkem by nás opět mohl posunout v tabulce výš. Prohra by naopak znamenala nejen ztrátu kontaktu se špicí, ale také komplikace v podobě dotírajícího Zubří a Karviné, které se zatím nacházejí na příčkách znamenajících neúčast v boji o medaile.
Na závěr ještě patří poděkování fanouškům, jejichž počtem i projevem jsme byli v Jičíně mile překvapeni. Jejich podpora nás zavazuje o to více uspět hned v dalším domácím utkání a odvděčit se jím výhrou za oddané fandění Dukle.

vs
18.12.2021
Score: 24 - 23

Lineup

Subs


Sestava a branky Jičína: Veverka, Kurial – Rychna, Král 1, Bareš 1, Naimann 2, Babák T. 7, Lepieš 2, Kvasnička 2, Drbohlav 1, Kraus 5, Weintritt 1, Babák M., Brchaň