Předposlední kolo extraligového podzimu přinese o víkendu jen čtyři utkání. Ta se všechna odehrají v sobotu. KP Brno svůj duel s Plzní předehrálo již ve středu a po remíze 20:20 se na Duklu bodově dotáhlo. Volný los mají Hranice a do Prahy zavítá Frýdek – Místek. Ten dokázal ze dvanácti zápasů vydolovat pouhé tři body za zápasy v Přerově, v Jičíně a s KP Brno, které všechny shodně skončily výsledkem 27:27. Jako jediný tým v tabulce tak dosud čeká na první vítězství sezony. Ne všechny body však náš dnešní soupeř odevzdal bez boje. Příkladem může být i zápas, který jsme na Moravě odehráli ve 3. kole. Vyhráli jsme sice nakonec 27:31, což znamenalo zisk prvních bodů, ale ještě deset minut před koncem jsme prohrávali o jeden gól. Díky fantastickému výkonu Tomáše Petržaly, který v závěru pochytal hned sedm střel domácích, mohli naši střelci sérií pěti branek utkání otočit a zařídit vítězství. Naším nejlepším střelcem byl Milan Kotrč se sedmi zásahy, Kuba Sviták jich přidal pět a Kamil Piskač s Vojtou Šikem skórovali každý čtyřikrát. Za Frýdek – Místek se i díky proměňování sedmimetrových hodů prosadil devětkát Hes.

Podrobný průběh zápasu Frýdek – Místek vs. Dukla si připomeňte zde.

Utkání ve Frýdku nás nastartovalo k lepším výkonům. Zdolali jsme Plzeň, Přerov i Karvinou a klopýtli jsme až v Brně. Dnes se pokusíme znovu bodovat naplno a dotáhnout se tak na úplné čelo tabulky. Na první příčku, kterou s 19 body okupuje Plzeň se sice ani v případě vítězství neposuneme, ale druhé Lovosice, třetí Hranice i čtvrtý Jičín mají po šestnácti bodech – tedy jen o jeden více než my. Minimálně přes Hranice, které mají ve 14. kole volný los bychom se s dvoubodovým ziskem přehoupli. Motivací nám bude nejen posun v tabulce, ale budeme chtít odčinit i zaváhání v Jičíně, kde nás ve velmi vyrovnaném zápase stál výpadek na začátku druhého poločasu oba dva body. Vynikající formu si po celý podzim drží i nadále gólman Petržala, v Jičíně se opět rozstřílel Radek Mráz, čtyři góly vstítil i Vojta Šik a nejlepším hráčem zpasu trenér Pauza vyhlásil Kamila Piskače. Hosté budou věřit zejména ve výborný výkon svého brankáře Alexandra Šoltése. Branky by mě obstarávat především Tomáš Hes, který má v tabulce střelců ještě o jednu úspěšnou trefu více než náš nejlepší střelec Milan Kotrč (59 branek Hes a 58 Kotrč). Nebezpečné bude určitě i trio Dyba, Vacula, Kichner. Muziku v obaně  bude tvrdit David Kalous.
Bojovné utkání, ve kterém bude chtít Dukla vycházet ze zabezpečené obrany a využívat zákroků Tomáše Petržaly k rychlým přechodům do protiútoku začíná v sobotu 15. posince v tradičním čase od 16:30 hodin. Každý, kdo si nenajde cestu do haly na Ruzyni, může sledovat přímý přenos alespoň prostřednictvím internetové televize tvcom.cz. Věříme však, že si na poslední domácí zápas před zimní přestávkou najdete cestu a podpoříte svůj oblíbený tým ve snaze zvítězit. Pokud se na Ruzyň chystáte, tak vězte, že v pražské MHD opět nastaly změny a dopravní spojení k naší hale znovu obstarává z Dejvické staronová linka číslo 218, tentokrát ovšem do zastávky Ciolkovského. Zastávku Nádraží Ruzyně nově obsluhuje linka 108, která vyjíždí z Nádraží Veleslavín.

vs
28.11.2023