HC Dukla Praha – SKP Frýdek – Místek 28:22 (14:8)

14. kolo slibovalo Dukle možnost napravit zaváhání z minulého týdne, kdy jsme v Jičíně prohráli 22:20. Soupeřem nám byl tentokrát Frýdek- Místek, navíc jsme hráli před domácími diváky. Moravané zatím jako jediní z celé extraligy nedokázali zvítězit a se třemi body za tři remízy se krčili na předposledním místě. Předpoklady tedy hovořily jasně – jednoznačné vízězství. Kdo se ale o průběh letošního soutěžního ročníku zajímá podrobněji ví, že Frýdek – Místek dokázal potrápit i silné týmy jako Brno nebo Jičín. Podcenit soupeře by tedy byla opravdu velká chyba i přesto, že mu v Praze na hřišti chyběl jeho nejlepší střelec Tomáš Hes.
Hráči naštěstí přistoupili k utkání velice zodpovědně s vědomím toho, že každá ztráta může být v tak vyrovnaném souboji o postup do elitní šestice osudová. Zodpovědná obrana, které se podařilo zblokovat několik soupeřových střel a již tradičně vynikající výkon brankáře Petržaly znamenaly možnost využívat rychlých protiútoků. Protože je naši borci proměňovali, vybudovali jsme si poměrně snadno hned na úvod výraznější náskok – v 8. minutě jsme vedli 6:2. Potom se na obou stranách čekalo na branku dalších 7 minut. Hosté snížili a ještě v 21. minutě drželi nadějný výsledek 8:6. Jenže do poločasu se Dukla ještě zlepšila, pojistila si vedení 14:8 a do druhé půle vstupovala s pohodlným náskokem. Navíc už ve 37. minutě vedla o deset branek (20:10) a bylo prakticky rozhodnuto. V této fázi hry jsme mírně polevili, ale Frýdek – Místek dokázal jen opticky korigovat. Tři minuty před koncem už byl náš náskok jen pětibrankový. To ovšem nedokázalo změnit nic na tom, že jsme zaslouženě vyhráli 28:22 a v tabulce jsme poskočili na 4. příčku. Bodově jsme se navíc dotáhli na třetí Lovosice, které doma po neuvěřitelném závěru ještě dokázaly vydolovat remízu ze zdánlivě ztracného zápasu se Zubřím.
Trenér Pauza utkání s Frýdkem – Místkem komentoval slovy: „Když byl výkon koncentrovaný, tak jsem neměl hráčům co vytknout, ovšem v obou poločasech se našly slabé chvilky, ve kterých jsme dělali chyby. To by se stávat nemělo. Každopádně jsem velice rád, že jsme dokázali zvítězit. I přes postavení v tabulce dokázal Fýdek – Místek v posledních třech kolech držet krok se všemi soupeři. Proto jej nelze povžovat za úplně lehkého soupeře.“
Hráčský pohled poskytl Jakub Kastner: „Za začátku jsem se bál podcenění soupeře ze spodních pater tabulky. Rozdíl v kvalitě se ale rychle projevil. Rychle jsme se ujali vedení a i když pak přišel střelecký výpadek, soupeře jsme už na bližší než pětibrankový rozdíl nepustili. Naše obrana dnes jednozanačně převyšovala útok.
Ligový podzim zakončíme 23. prosince na horké půdě dosud vedoucí Plzně. Nebudeme si chtít zkazit předvánoční atmosféru a tak doufáme, že do Prahy odvezeme důležité dva body, které by znamenaly, že přezimujeme na některé z medailových příček.

vs
9.12.2023

Sestava a branky Frýdku-Místku: Šoltés, Pohludka – Gřešek, Frančík, Klaban 1, Pomichálek, Habarta, Mynář 1, Kichner 5, Unger, Dyba 6, Vacula 2, Kalous 4, Hladký 3