Poslední říjnový den patřil slavnostnímu večeru, na kterém se vyhlašovaly výsledky ankety Armádní sportovec roku 2012. Tu s přehledem ovládla dvojnásobná olympijská vítězka v hodu oštěpem Barbora Špotáková, která s 1371 body předstihla jak stříbrného moderního pětibojaře Davida Svobodu (1330 bodů), tak závodníka na horských kolech Jaroslava Kulhavého (1270 bodů).
Přestože přední příčky v individuální anketě patřily především úspěšným olympionikům z Londýna, nezapomnělo se ani na kolektivní sporty. Součástí vyhlašování nejlepších armádních sportovců, které se letos konalo v sále Domu armády v pražských Dejvicích, je již tradičně také ocenění nejlepšího házenkáře a volejbalisty. Z kolektivu volejbalové Dukly byl nejlepší Petr Pešl – zkušený hráč, který začínal v Dukle Liberec už v roce 1992, odehrál více než 300 reprezentačních zápasů a letos ukončil aktivní kariéru. Pražské házenkáře zastupoval Milan Kotrč mladší, který má na rozdíl od Petra Pešla většinu své kariéry ještě před sebou. I přesto se toto výborné levé křídlo z házenkářského rodu Kotrčů ve svých čtyřiadvaceti letech dokázalo vyšvihnout mezi elitu extraligy. Se svými 152 vstřelenými brankami byl v uplynulém ligovém ročníku nejlepším střelcem Dukly a celkově jedenáctým nejlepším střelcem celé extraligy. Ačkoli se nedávno musel vyrovnávat se zraněním třísla, které si vyžádalo operaci, vyšvihl se rychle zpátky do dobré herní formy. Po podzimu mu totiž v tabulce ligových střelců patří osmé místo (73 gólů), z Dukly je opět v průběžném pořadí nejlepší. Na dotaz směřující ke slavné házenkářské historii svojí rodiny Milan odpověděl: „Táta mi už do házené moc nemluví.“ O tom, zda mu ovšem do házené mluví alespoň jeho strýc Jiří Kotrčtřináctinásobný mistr republiky, trojnásobný házenkář roku, rekordman v počtu házenkářských reprezentačních startů a člen týmu, který v roce 1984 bral triumf v PMEZ ve slavném dvojzápase s jugoslávskou Metaloplastikou Šabac – jsme se ale už nedozvěděli…

Prohlédněte si fotogalerii z této slavnostní akce, odkud si, jak můžete vidět, odnesl Milan např. unikátní dukelský kalendář známého fotografa Jana Saudka. Na fotkách můžete také vidět Petra Pešla – nejlepšího armádního volejbalistu roku 2012.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Protected by WP Anti Spam