Dukla před závěrečnou fází extraligy posiluje. Do posledních kol základní části a do nadstavbových bojů se bude moci trenér Pauza spolehnout na služby hráče, se kterým má již bohaté zkušenosti. Do Prahy se ze zahraničního angažmá vrací střelecky velmi dobře disponovaná spojka – Zdeněk Polášek. Hráč, kterému bude brzy 25 let, začínal v pražském klubu ŠSKH Zárubova odkud přestoupil do Dukly. Prošel našimi dorosty, aby už v 18 letech začal naskakovat za A-tým. Brzy se vypracoval ve střeleckou oporu Dukly. Například v sezoně 2009/2010 skončil se 167 zásahy na druhém místě v tabulce nejlepších střelců extraligy hned za Tomášem Bechným. V pětizápasovém dramatickém souboji s Hranicemi o konečné třetí místo tehdy nastřílel 34 branek a s průměrem skoro 7 gólů na zápas výrazně přispěl k zisku bronzových medailí. V následující sezoně, kdy Dukla slavila po dlouhých 16 letech titul byl opětn nejlepším střelcem týmu – konta soupeřů zatížil 143 góly. Rozhodující duel v Lovosicích pomohl otočit šesti brankami a slavil s týmem zlato. Jeho výkony nezůstaly bez povšimnutí. O jeho sužby projevil zájem ASV Hamm-Westfalen z druhé německé bundesligy. Minulou sezonu tedy strávil v jednom týmu s dalšími dvěma Čechy – excelentním brankářem Tomášem Mrkvou a exdukelským Jiřím Hynkem. Angažmá v Hammu se ale nevyvedlo podle Zdeňkových představ. Na hřišti nedostal příliš prostoru, klub pokryl jeho post jinými hráči. Nebylo tedy divu, že na konci sezony předčasně ukončil smlouvu a vydal se na sever. Jeho novým působištěm se stalo prvoligové BSK/NIF Oslo. Ani tam ale Zdeněk nevydržel přiliš dlouho. Po polovině sezony se totiž dohodl s Duklou, kam se po roce a půl i přes nepříliš podařené zahraniční štace vrací bohatší o cenné zkušenosti. Je opět připraven střílet góly a rád by si s Duklou zopakoval sezonu, po které se vydal do Německa.

Norsko nesplnilo moje představy a to jak herní, tak finanční. I tak to ale byla dobrá zkušenost, poznal jsem severskou házenou i charakter tamních lidí. Dukla mi poskytla takové podmínky, že už se mi nevyplatilo v Norsku dál zůstávat. Do Čech se vracím také za rodinou, přítelkyní a kamarády. Člověk se tu prostě cítí doma. S Duklou bych rád navázal na výsledky, kterých dosáhla jak těsně před mým odchodem, tak i v období, kdy jsem byl v zahraničí. Je tu jedno z nejlepších zázemí, proto nepřipadalo v úvahu vrátit se někam jinam, komentuje svůj návrat Polášek.
Jenže Zdeňkem Poláškem posilování Dukly nekončí. Do kádru se po vleklém zranění achillovy šlachy, které si přivodil v létě na akademickém MS v Brazílii, vrací Štěpán Krupa. Že nic neuspěchal a je zase ve formě naznačují i první přípravná utkání v Německu. Třetiligovým Drážďanům dal 5 branek, druholigovému Lipsku jen o gól méně. Spolu s Davidem Šůstkem gólově táhl tým oslabený o několik reprezentantů.

„Zranění se táhlo velmi dlouhou domu. Nebylo to nic příjemného. Rozhodl jsem se ale, že nebudu s návratem spěchat a do tréninkového rytmu se zapojím ve chvíli, kdy budu stoprocentně fit. Ta chvíle nastala a já jsem připraven opět zasáhnout do extraligových bojů a porvat se s ostatními o nejvyšší příčky, těší se Krupa na první extraligové zápasy po zranění.
Trenéři si pochvalují také návrat Jana Tesaře. Ten se po třech měsících zotavil ze zranění ramene, které si přivodil v utkání v Přerově, a je připraven vyztužit naši obranu. Jsem rád že se dal dohromady, nicméně stále to ještě není stoprocentní. Při kontaktu s míčem nebo střele jsou vidět pozůstatky zranění, ale do začátku února bude určitě fit a bude alternativou jak do obrany, tak do útoku,“ komentuje návrat Honzy Tesaře Pavel Pauza.

Prvním soutěžním startem posíleného týmu ale nebude únorová extraliga. Už den po návratu ze soustředění totiž nastoupí naši borci k utkání Českého poháru. Už zítra – ve čtvrtek 10. ledna od 20:45 hod. budou v osmifinále usilovat o postup mezi elitní osmičku, ve které už po dvou předehrávkách figuruje Jičín, který deklasoval Náchod v poměru 14:36 a také KP Brno, které s mnohem většími potížemi prošlo přes Trnávku (26:29). Soupeřem nám bude pražský Chodov, v jehož hale se utkání odehraje. A- tým Dukly je velkým papírovým favoritem, když druholigový Chodov na podzim v obou dvou přátelských utkáních prohrál i s naším B – týmem. Zda se papírové předpoklady potvrdí a zda tedy postoupíme mezi osm nejlepších bude jasné už ve čtvrtek večer.