TJ Cement Hranice – HC Dukla Praha

Středa 30. ledna 2013, 18:00 hod.

Mezi nejlepší čtyři celky Českého poháru se nám podařilo postoupit přes Plzeň. Tu jsme v pátek 18. ledna vyprovodili dvanáctibrankovým výpraskem 32:20 a alespoň částečně jsme odčinili předvánoční extraligovou porážku, kterou jsme na západě Čech utrpěli. Jako specialista na sedmimetrové hody se představil Štěpán Krupa. Ze sedmi branek, které z něj udělaly nejlepšího čtvrtinálového střelce Dukly, padla ze hry jen jediná. Celkem šest branek vstřelil Milan Kotrč a potvrdil tak dobrou formu díky které mohl nedávno reprezentovat Českou republiku. Trenér Pauza do hry zapojil i posilu v podobě Zdeňka Poláška, ten se trefil třikát.

Soupeřem v semifinále nám bude Cement Hanice, který mezi nejlepší čtyřku postoupil díky těsné výhře ve Zlíně (33:35). Góly tam stříleli hlavně Galus a Rachač. Oba si jich připsali osm. Utkání se navíc neodehraje na Ruzyni, jak by napovídalo postavení týmů v extraligové tabulce, v níž je Cement zatím třetí a Dukla pátá. Kromě soupeře se losovalo ještě pořadatelství, které los přisoudil Hranicím.

Ve středu 30. ledna se tedy v 18 hodin popereme v Hranicích o postup do finále, které se už bude hrát na dva zápasy v nichž si oba týmy vymění domácí prostředí. V případě postupu přes Hranice můžeme narazit na vítěze střetnutí silné dvojice Jičín – Lovosice. Lovosice v semifinále zvítězily v Brně 23:27 a Jičín vyprovodil Kopřivnici z její vlastní palubovky desetibrankovým rozdílem 21:31.

Příznivci Dukly, kteří se ve středu nedostanou do Hranic nemusí příliš litovat. Svůj oblíbený tým mohou vidět v akci přímo v hlavním městě o pouhé tři dny později. Po zimní přestávce se totiž opět rozjíždí extraliga. V sobotu 2. února hostíme v tradičním herním čase v 16:30) na Ruzyni Sokol Přerov.