Mladší žáci Dukly 6 a Dukly 4 si společně vyjeli zasportovat na víkend (18. – 20.1.) do Dolních Lysečin ( Maršov). Tentokrát jsme házenkářský míč vyměnili za běžecké boty, lyže a hůlky.

Sobotní dopoledne probíhalo v duchu seznámení se s technikou jízdy na běžkách, výstupu do vršku a zvedání se po pádu.  Základy zvládli všichni na jedničku, a proto jsme na odpoledne naplánovali 15 km tůru na Lysečinskou boudu. Po obědě jsme vyrazili a po několika minutách se hned zapotili stoupáním do vršku. Většina z nás si v mrazivém odpolední rozepínala bundy a odlehčovala oblečení. Vystoupali jsme do 950 m a mohli se rozhlédnout po krásné sněhově – mrazivé krajině Krkonoš. Lysečinská bouda byla  na dosah. Zde na nás čekalo malé občerstvení před náročným večerním sjezdem zpět do teplé chalupy. Jízda dolů byla stejně obtížná jako výstup, dokonce okořeněná noční bojovkou – tedy jízdou tmavým lesem. Návrat do chalupy byl báječný, po večeři kluci nabírali síly na další den ve svých postýlkách.

V sobotu dopoledne proběhly běžecké závody v klasickém běhu. Vítězové obdrželi diplom a sladkou odměnu. Po obědě nás čekalo už jen balení a cesta domů do Prahy. Víkend se vydařil, byl plný zimního sportování, zábavy, ale i pádů. Všichni přežili a opět mají nové zážitky.

Trenéři M. L. Charvátovi, O. Václavek a Marie Josefusová

Fotogalerie bude doplněna