Po zimní přestávce se do našeho programu vrací extraliga. Její jarní část naváže na prvních patnáct kol, která jsme 23. prosince uzavřeli prohrou 25:23 v Plzni. Se 17 body na kontě se zatím držíme před Brnem na pátém místě. V nabité špičce tabulky pak ztrácíme na první Plzeň 4 body, na medaili pak pouhý jeden bod (třetí Hranice mají 18 bodů). Na druhou stranu si ovšem nemůžeme být jistí ani účastí v elitní šestici, která se nakonec utká o titul. Sedmé Karviné na nás totiž chybí 2 body a obhájci titulu ze Zubří zaostávají o body čtyři.
Je tedy jasné, že v následujících zápasech půjde opravdu o hodně. Duklu navíc čeká jen šest utkání. V předposledním kole nás totiž čeká volný los. Postupně se utkáme s Přerovem, Karvinou, Brnem, Lovosicemi, Kopřivnicí a Zubřím. Každý výsledek je důležitý, protože všechny body ze základní části se přenášejí do nastavby. Do jarních bojů vstoupíme silnější o Zdeňka Poláška, o jehož příchodu jsme informovali v tomto článku. Uzdravují se také zranění hráči. Po vleklé rekonvalescenci přetržené achillovy šlachy se na hřiště vrátil Štěpán Krupa, připraven nastoupit je také Jan Tesař. Na marodce ovšem i nadále zůstává Vojta Bělohlav, jehož zraněné koleno vyžaduje dlouhodobou léčbu. Generálka na extraligu úspešná nebyla. V semifinále Českého poháru jsme prohráli s Cementem Hranice 29:24 (podrobnosti zde). Příslibem do budoucna ovšem zůstává čtvrtfinálová výhra 32:20 nad Plzní z poloviny ledna.

HC Dukla Praha – Sokol Přerov
sobota 2. února, hala Ruzyně

V tradičním hracím čase (sobota 16:30 hod.) se utkáme v domácím prostředí s Přerovem. V tomto zápase šestnáctého nadačního kola (více zde) je Dukla jasným favoritem. Kromě domácího prostředí hovoří proti hostům také jejich postavení v tabulce. Přerov se totiž se třemi body krčí na posledním 11. místě. Ovládli jsme i první vzájemné střetnutí, které jsme na začátku října na hřišti soupeře vyhráli 23:33.
Podcenit ovšem není radno žádný tým. Vždyť Přerov dokázal překvapit našeho přemožitele ze semifinále poháru – Hranice a za vítězství 40:36 bral dva body.
Zda se potvrdí papírové předpoklady a Dukla získá „povinné“ dva body nebo zda Přerov v Praze zabojuje o udržení v soutěži a nepojede domů s prázdnou můžete už v sobotu v 16:30 zjistit přímo v hale na Ruzyni nebo prostřednctvím přímého přenosu internetové televize TVcom, který můžete sledovat zde.