HC Dukla Praha – Sokol Přerov 36:22 (18:8)

Kalendářní rok 2013 jsme v extralize odstartovali vysokým vítězstvím nad Sokolem Přerov. Utkání dopadlo podle očekávání. Vždyť Přerov se krčí na posledním místě tabulky s pouhými třemi body. Zápas, který byl zpestřený tím, že v dresu soupeře nastoupil Bohumír Skopal, jenž ještě na podzim nastupoval za náš B-tým, ovládla Dukla hned od začátku. Poměrně dobře jsme bránili, tradičně výborný byl v brance Tomáš Petržala a Hanáci, kteří se jen velmi těžko dostávali k zakončení, kupili technické chyby. Ztráty míče jsme trestali z rychlých protiútoků, které úspěšně zakončoval zejména Jan Syřínek. Z týmu Přerova byl více vidět jen brankář Vydra, který ovšem sám nedokázal odolávat smršti útoků, která se na něj valila. I přes několik dobrých zákroků, které předvedl, bylo o výsledku rozhodnuto prakticky už  po deseti minutách hry. Tou dobou jsme totiž vedli už 7:2 a když si trenér hostí vybral v 17. minutě time-out svítilo na tabuli přesvědčivé skóre 12:3. Do střelecké listiny se postupně zapisovali další a další hráči z naší sestavy a Tomáš Petržala ukazoval celu škálu zákroků proti střelám z nejrůznějších pozic. Posledním, kdo v první půli doshál gólu, byl Petr Rams, jenž tak určil, že do šaten se hráči odeberou za stavu 18:8.

Po přestávce se obraz hry příliš nezměnil. Zmar útočných snah Přerova pokračoval. Za obranou Dukly vystřídal Tomáše Petržalu Tomáš Suchý a v útoku se činili zejména Kotrč se Syřínkem. Výborný přehled prokázal také Radek Mráz, který střídal individuální průniky s chytrými přihrávkami lépe postaveným spoluhrráčům. Nebylo tedy divu, že ve 38. minutě po vyloučení hostujícího Hradila vystoupal náš náskok až na 25:11. Ve zbytku zápasu se už jen dohrávalo rozhodnuté utkání, a tak náš náskok už nerostl. Góly si kromě brankářů připsali takřka všichni z naší sestavy a i když se brankář Vydra snažil, se čtrnáctibrankovým rozdílem neudělal nic ani on, ani Radim Kovařík, který se se čtyřmi góly stal nejlepším střelcem Přerova v tomto duelu. Zápas skočil naprosto zaslouženou výhrou Dukly v poměru 36:22.

Obnovenou premiéru si tedy vítězně užil jak Zdeněk Polášek, který se do Dukly vrátil po roce a půl v zahraničí, tak Štěpán Krupa, jenž doléčil vleklé zranění achillovy šlachy. Díky dvěma bodům jsme se po zápase posnuli na třetí místo za Plzeň a Lovosice. Tyto týmy ovšem rovněž vyhrály a na první a druhé pozici si udržely stejný odstup. Severočeši ale porazili Hranice, které jsme tak v tabulce o bod přeskočili. Třetí příčka nám však patřila jen několik desítek minut. Sesadil nás z ní Jičín, který zvítězil na půdě úřadujícího mistra ze Zubří 20:28. Na sedmé místo, které jako první nezaručuje postup do bojů o medaile máme nyní čtyřbodový náskok. Karviná, která jej nyní okupuje, má ovšem dnešní utkání v Brně k dobru. Čtyři body ale ztrácíme i na první Plzeň. Na těchto rozdílech je patrné jak je špička extraligy letos vyrovnaná. V posledních šesti kolech základní části, která ještě extraligu na jaře čekají, půjde opravdu o hodně. O další cenné body pojedeme příští týden zabojovat do Karviné (HCB OKD Karviná – HC Dukla Praha, 9. února 2013, 18:00).

vs
6.10.2019
Score: 39 - 23

Lineup

Subs


Sestava a branky Přerova: Vydra – Bortl 1, Skopal 3, Kulišťák, Hradil 2, Zemánek 1, Mužík 1, Buček, Kavka 3, Kovařík 4, Valášek 2, Tiller 2, Pernička 3